Stolik pomocniczy w kolorze białym szarym, ozdobiony bukietem kwiatowym, książkami i świecami

Modna aranżacja czy taka, która będzie dobrze prezentować się przez lata? Możesz mieć je obie. Marmur to materiał, który od tysiącleci był używany do budowania okazałych budynków i dzieł sztuki. Można go znaleźć na Akropolu w Atenach, w Taj Mahal w Indiach lub pod postacią posągu Nike z Samotraki. Marmur jest popularnym materiałem podkreślającym szlachetne i efektowne aranżacje. Jednak wzór marmuru jest wykorzystywany nie tylko w ekskluzywnych wnętrzach. Udoskonali Twój nowoczesny wystrój subtelnymi, ale wyjątkowymi akcentami. Ten naturalny materiał w ostatnich latach podbił świat designu! Pokażemy Ci, dlaczego wzór marmuru powinien znaleźć się w Twoim domu.

Marmur w kolorach tęczy

Hiszpański projektant Jaime Hayon wykorzystuje marmur w swoich aranżacjach kuchni, a projektant mody Alexander Wang do swojej pierwszej kolekcji wnętrz zaprojektował miski z czarnego marmuru.

Meble i dekoracje wykonane z prawdziwego marmuru lub ze wzorem marmuru cieszą się dużą popularnością. WestwingNow oferuje ekskluzywny wybór pięknych produktów, które natychmiast ozdobią Twój dom.

Marmur jest materiałem naturalnym, a zatem o niepowtarzalnym wyglądzie. Tak więc jeśli wybierzesz oryginalne produkty z marmuru, masz gwarancję otrzymania unikalnego mebla lub ozdoby, których nie można znaleźć w żadnym innym domu. Kompozycja minerałów kalcytu, dolomitu i aragonitu gwarantuje dużą różnorodność kolorów.

Ciekawy kolor i wzór marmur zawdzięcza zanieczyszczenion, które odbarwiają wapień i nadają mu charakterystyczny, żyłkowany wygląd.

Skała węglanowa ma imponującą różnorodność: do wyboru jest klasyczny, biały marmur z szarymi paseczkami, czarny, różowy lub czerwony. Nawet niebieskie, zielone lub żółte rodzaje są możliwe do uzyskania.

Jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych rodzajów marmuru jest jasny marmur Carrara z Włoch. W Chinach wydobywany jest między innymi żółty marmur miodowo-onyksowy, marmur porcelanowo-niebieski i marmur zielono-onyksowy. Szczególnie ekstrawagancki marmur można znaleźć w Norwegii, który wyróżnia się różowym kolorem.

Marmur vs. materiały marmuropodobne

Marmur — na różne rodzaje! Niezależnie od tego, czy meble posiadają tylko marmurowy wzór czy są wykonane z naturalnego marmru, należy rozważyć ich zalety i wady. Westwing pomoże Ci podjąć decyzję:

 • Prawdziwy marmur jest wykonany z kamienia naturalnego i jest znacznie cięższy niż produkt z marmurowym wzorem. 
 • Postęp technologiczny sprawia, że ​​produkty marmuropodobne stają się coraz bardziej dostępne. W przeciwieństwie do prawdziwego kamienia, meble i dodatki marmuropodobne są mniej podatne na plamy.
 • Jeśli zwrócisz uwagę na cenę, zauważysz, że meble lub przedmioty dekoracyjne wykonane z prawdziwego marmuru są znacznie droższe niż te ozdobione wzorem marmuru. Różnica tkwi w sposobie wytwarzania.
Ekspert Westwing Lena Lanzinger odpowiada na pytania
Marmur jest wrażliwy na kwasy, ale może być ponownie polerowany po intensywnym użytkowaniu.

Najpiękniejsze meble z marmurowym motywem

Marmur wykorzystujemy najczęściej w strefie wejściowej lub łazience. Nowym trendem są obecnie całe meble wykonane z tego materiału. Szczególnie popularny jest stół z marmuru. Możesz wybrać między prawdziwym marmurowym blatem lub blatem marmuropodobnym.

Marmurowy stół jest dostępny w różnych rozmiarach, które pasują do każdego salonu: od małego stolika kawowego z marmurowym blatem po marmurowy stół do jadalni — w WestwingNow znajdziesz każdy możliwy rozmiar. Marmur stosowany jest też często jako element dekoracyjny.

Jeśli chcesz, możesz wybrać marmurową szafkę lub wyspę kuchenną. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na materiał i wybrać solidne produkty przypominające marmur. Prawdziwy marmur może być bowiem zbyt wrażliwy na kwasy i zabrudzenia.

Dekoracyjne przybory, takie jak tace, podstawki, deski do krojenia, pudełka do przechowywania, świeczniki lub wazony to nowoczesne detale w najnowszych trendach. 

Nawet lampy mają teraz marmurową podstawę! Dzięki małym elementom dekoracyjnym możesz bez wysiłku wprowadzić modny marmurowy wygląd do swojego wnętrza.

Salon z surowym wykończeniem, dużym lustrem na ścianie, pomarańczową ławką z aksamitu oraz marmurowym okrągłym stołem

Z czym łączyć marmur?

Zbliżenie na komodę, lampę z marmuru, świece i książki dekoracyjne

 1. Wzór marmuru i naturalne materiały

  Prawidłowo zestawiony marmur wygląda na lekki, ale jest równocześnie nowoczesny i stylowy. Naturalny materiał można dopasować do wielu różnych aranżacji.

 2. Wzór marmuru i metal

  Szczególnie popularna jest obecnie mieszanka dekoracji marmurowych z metalowymi detalami, takimi jak mosiądz lub miedź. Marmur można idealnie łączyć z innymi dekoracyjnymi przedmiotami z poprzednich sezonów i nadal otrzymać świeży powiew w Twoich czterech ścianach.

 3. Wzór marmuru i drewno

  Dla tych, którzy wolą bardziej relaksującą atmosferę — połącz chłodny marmur z ciepłymi materiałami, takimi jak drewno. Stwarza to ekscytujący kontrast, który podkreśla charakter wnętrza. Na przykład umieść dużą drewnianą misę na marmurowym stole w kuchni lub udekoruj drewnianą komodę tacą z białego marmuru z Carrary.

 4. Wzór marmuru i materiał

  Wzór marmuru jest również ważnym trendem na tekstyliach i zdjęciach. Poduszki lub prześcieradła z motywem marmuru od razu przyciągają wzrok. Szczególnie pasują do jasnego wystroju. W przypadku nowoczesnej białej kanapy lub wygodnego łóżka marmurowy wygląd staje się prawdziwym trendem!

Usuwanie plam z powierzchni marmurowych

Marmur należy do rodziny wapieni, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jego czyszczenia.

Mocne zabrudzenia można wytrzeć do sucha, ale wilgotne plamy należy usunąć tak szybko, jak to możliwe, w przeciwnym razie istnieje ryzyko odbarwienia materiału. Jeśli to możliwe, należy stosować specjalne preparaty do marmuru i unikać agresywnych środków czyszczących. Mogą one atakować delikatny materiał i uszkodzić marmurowe meble.

Przy odpowiedniej pielęgnacji na pewno będziesz cieszyć się swoimi marmurowymi meblami i dodatkami przez długi czas! Bez względu na to, czy jest to tylko marmurowy wzór, czy naturalny materiał, przejrzyj naszą ofertę na WestwingNow i znajdź swoją nową perełkę już dziś!