Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Rattanowy puf z książką i drobnymi dekoracjami

Rattan jest naturalnym surowcem, z którego produkuje się między innymi meble i elementy dekoracyjne. Jest niezwykle popularny wśród wielu miłośników wnętrz nie tylko ze względu na swój szlachetny wygląd. Jako naturalnie odnawialny surowiec jest materiałem przyszłości. Pochodzi z Azji Wschodniej, gdzie liany palm pnących mogą mieć do 200 metrów długości i są idealne do przerabiania na plecione meble i kosze.

Termin „rattan” jest używany do opisania surowca, jak również różnych gatunków palmy pnącej.

Anna – ekspert do spraw aranżacji wnętrz Westwing

Rattan można umieścić w naszym wnętrzu w postaci wielu różnych elementów. Rattanowe meble ogrodowe lub balkonowe sprawią, że poczujemy się jak w zielonej oazie. Lubimy także wprowadzać do naszych domów kosze, abażury lub dekoracje z tego materiału. Piękne inspiracje na meble i dodatki można znaleźć na WestwingNow.

Rattan – co warto wiedzieć o tym materiale

  1. Rattan

    Większość rattanu jest przetwarzana na meble. Niezależnie od tego, czy są to meble do salonu, jadalni czy meble ogrodowe, te elementy wyposażenia wnętrz są bardzo popularne. Najpopularniejsze z nich to krzesła, stoliki kawowe, meble wypoczynkowe, stoliki boczne, krzesła ogrodowe lub leżaki. Ich kolory wahają się od jasnych, naturalnych barw, aż do ciemnobrązowych.

  2. Polirattan

    Polirattan to sztuczny materiał, który wygląda bardzo podobnie do naturalnego rattanu. Jest to materiał pleciony, który jest przetwarzany na meble i akcesoria. Jego zaletą jest to, że jest w większości odporny na promieniowanie UV i wodę. Tak więc śmiało można stosować go na zewnątrz!

  3. Trzcina rattanowa

    Trzcina rattanowa to wnętrze lian rattanu. Obrane winorośle rattanowe są tłoczone przez okrągłe dysze. Ich rezultatem jest rattan, z którego następnie robione są akcesoria i meble.

Jak dbać o meble z rattanu

Rattan jest bardzo pięknym i eleganckim materiałem, z którego można wykonać wspaniałe meble. Jeśli są używane w zamkniętych pomieszczeniach, ich pielęgnacja jest prosta i nieskomplikowana: należy je odkurzać i wycierać wilgotną szmatką. Te środki do pielęgnacji i czyszczenia są całkowicie wystarczające.

Pielęgnacja mebli rattanowych używanych na zewnątrz jest nieco inna. Aby zadbać o nie, należy od czasu do czasu zwilżyć je spryskiwaczem z wodą. Dzięki temu pozostaną gładkie.

Rattanowy kosz do prania w łazience

Częste pytania na temat rattanu

Rattan jest bardzo lekki i z natury bardzo elastyczny oraz odporny na zużycie. Zrównoważony rozwój odgrywa również ważną rolę dla wielu ludzi. Chcesz, aby meble i akcesoria wykonane z naturalnego i odnawialnego surowca były łatwe w transporcie, a jednocześnie eleganckie i stylowe? Rattan jest zatem idealny dla Ciebie.
Rattan nie jest wodoodporny i w związku z tym podatny na pleśnie i grzyby. Utrudnia to używanie rattanu jako mebli ogrodowych. W przypadku deszczu lub śniegu meble wykonane z tego modnego materiału muszą być przechowywane w suchych pomieszczeniach. Jeśli zostawisz je na zewnątrz podczas ulewy, istnieje niebezpieczeństwo, że rattan zmieni kolor na szary i dlatego nie będzie wyglądał tak pięknie i elegancko jak wcześniej.

Dekoracja wykonana z rattanu: szlachetna i modna

Rattan nie zawsze musi przyjmować formę mebli, w naszych mieszkaniach może również występować jako dekoracja.

Na korytarzu szczególnie sprawdzi się rattanowa skrzynia, którą można wykorzystać jako praktyczną przestrzeń do przechowywania oraz jako siedzisko — na przykład podczas zakładania butów. Dzięki skrzyni ozdobionej niebiesko-białymi poduszkami w paski, Twój korytarz od razu nabiera morskiego charakteru!

Również w łazience ten pleciony materiał ma szerokie zastosowanie. Często łazienki są zaaranżowane bardzo prosto, a ich bazą są płytki. Na tym tle szczególnie wyróżniają się kosze na bieliznę lub małe schowki na opaski lub spinki. Elementy te są nie tylko niezwykle praktyczne i dobrze wyglądają, ale także wprowadzają do pomieszczenia odrobinę komfortu i ciepła.

Te meble rattanowe prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie

Rattan znowu wraca do łask, zwłaszcza jako stylowy mebel. Czy to w formie taboretu, stolika, fotela czy ławki — meble z rattanu to prawdziwy trend. Materiał idealnie pasuje do przytulnej aranżacji w stylu szykownego wiejskiego domu. Ale nawet proste nordyckie wnętrze można idealnie połączyć z rattanową sofą. Pamiętaj, aby nie wybierać zbyt wielu mebli z naturalnego materiału, w przeciwnym razie aranżacja będzie wyglądała topornie. Dodaj do swojego pokoju jeden lub dwa stylowe elementy, a resztę uzupełnij nowoczesnymi.

Jeśli rattan przypadł Ci do gustu, przejrzyj ekskluzywną ofertę WestwingNow i znajdź swoje ulubione produkty! Niezależnie od tego, czy będą to meble ogrodowe czy ekstrawagancka sofa — rattan zawsze nada Twojemu wnętrzu przytulny akcent i domową atmosferę.