Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Zbliżenie na materiał sztruksowy

Miękki, prążkowany materiał zdobi teraz sofy, krzesła, poduszki i różne akcesoria domowe. Już w latach 70. i 80. sztruks był bardzo popularny. W tym sezonie produkty w znanych sklepach wnętrzarskich wyraźnie pokazują: sztruks znów jest trendem! Ten materiał świętuje wreszcie swój wielki powrót do wnętrz — witamy go także na WestwingNow! Powiemy Ci, co kryje się za tym trendem i udzielimy cennych wskazówek, jak wprowadzić sztruks do swoich wnętrz.

Co to jest sztruks?

Modny sztruks pochodzi z angielskiego Manchesteru i jest miękką tkaniną, która składa się głównie z bawełny lub poliestru. Ponadto istnieje również rodzaj sztruksu, który wykonany jest z mieszanki włókien naturalnych i sztucznych. Tę modną tkaninę zawsze rozpoznasz po typowych podłużnych rowkach.

W sumie istnieją cztery różne rodzaje sztruksu, które różnią się liczbą prążków. Najbardziej znanym typem jest sztruks z 10-25 prążkami, a także cienki sztruks z ponad 40 prążkami.

Cechy sztruksu

Sztruks jest nie tylko popularnym materiałem w modzie, ale jest również trendem w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego! Oprócz cudownej miękkości, jest on również wyjątkowo łatwy do czyszczenia. Możesz łatwo usunąć brud, co jest szczególnie ważne w przypadku sof i krzeseł. Pokrowce, akcesoria domowe i tkaniny wykonane ze sztruksu można w większości przypadków prać nawet w pralce. Oprócz praktycznych zalet sztruks jest również prawdziwym hitem pod względem wyglądu. Skandynawski luz, rustykalny szyk lub męski styl glamour — ten materiał sprawdzi się w każdym z tych stylów!

Meble tapicerowane i tekstylia ze sztruksu

Sztruks przekonuje nas nie tylko swoimi praktycznymi właściwościami, ale także zapewnia duży komfort w Twoim domu. Wykorzystaj tkaniny w kolorze musztardowym, a do Twojego wnętrza zawita przytulna atmosfera. Czy lubisz rustykalny, romantyczny styl wiejskiego domu? Użyj więc naturalnych materiałów i jasnych kolorów. Poduszki na sofę z musztardowymi akcentami lub sztruksowe pokrowce na krzesła doskonale podkreślą nowoczesny wiejski styl. Czy nadal szukasz odpowiedniego mebla do swojego kącika do czytania? Co powiesz na wygodny fotel obity sztruksem? Albo na sztruksową sofę w kolorze czerwonego wina, która z pewnością przyciągnie wzrok każdego! Znajdź swój nowy ulubiony mebel ze sztruksu dzięki WestwingNow — i bądź trendy!

Sztruksowe akcesoria

Czy chcesz upiększyć swoje wnętrze za pomocą stylowych akcesoriów wykonanych ze sztruksu? Oczywiście można je zintegrować z już istniejącym wyposażeniem domu. Przytulny, sztruksowy materiał jest doskonały szczególnie w przypadku błyszczących metali, takich jak miedź, mosiądz lub złoto. Dlatego część wypoczynkową z różowo-złotym stolikiem kawowym uzupełnij puszystym sztruksowym kocem.

Dla mocnych materiałów takich jak marmur i beton, miękki sztruks stanowi idealne uzupełnienie. Graj z kontrastami i stwórz aranżację według własnego pomysłu! Nawet w towarzystwie aksamitu i bawełny sztruks czuje się jak w domu. Mamy nadzieję, że ten trend zostanie w Twoim wnętrzu przez kilka następnych sezonów!