Szukaj

Kalendarze adwentowe

Kalendarze adwentowe: piękne oczekiwanie na Święta

Najpiękniejsza tradycja, która umila oczekiwanie na Święta? Jest ich oczywiście kilka, i każdy znajdzie tę ulubioną… Ale jedną z nich są zdecydowanie kalendarze adwentowe!

Przez ostatnie lata na rynku pojawiło się wiele gotowych kalendarzy adwentowych, które interpretują tę piękną tradycję na nowo. W sklepie internetowym Westwing znajdziesz kalendarze adwentowe w różnych formach i stylach, które możesz uzupełniać wybranymi przez siebie upominkami, a także udekorować nimi dom.

Kalendarze adwentowe dla dzieci

W większości rodzinnych domów co roku, dokładnie 1 grudnia pojawia się nowy kalendarz adwentowy dla dzieci. Dzieci kochają niespodzianki, a taka forma odliczania dni do Świąt pomaga im jeszcze bardziej celebrować adwentowy czas.

Popularny, gotowy kalendarz adwentowy z zabawkami lub słodyczami to nie jedyne rozwiązanie. Idealną alternatywą są np. drewniane kalendarze adwentowe. Mogą przybierać różne kształty - od klasycznej półki z małymi drewnianymi szufladkami, ozdobionymi świątecznymi motywami gwiazdek, przez te niemal bajkowe w swojej formie, przypominające piernikową chatkę.

Popularnym motywem wśród kalendarzy adwentowych jest też choinka. Może składać się z 24 tekturowych pudełeczek lub być zrobiona z materiału, z małymi, ponumerowanymi kieszonkami. Taki kalendarz adwentowy stanie się także piękna ozdobą domu, zwłaszcza jeśli dopasujesz go stylem do pozostałych dekoracji adwentowych. Dużą zaletą jest także to, że można korzystać z niego przez wiele sezonów. W ten sposób ma szansę stać się również rodzinną pamiątką.

Równie stylową i bardzo charakterystyczną, adwentową ozdobą domu stają się kalendarze adwentowe zawieszone na girlandzie. W tym wypadku zamiast okienek mamy ponumerowane papierowe torebki lub małe skarpety w świątecznych, czerwono zielonych kolorach. Można w nich schować słodycze lub inne małe niespodzianki nie tylko dla dzieci.

Kalendarze adwentowe dla dorosłych

Adwentowa tradycja oczekiwania na Boże Narodzenie wykorzystująca pomysł kalendarza z 24 okienkami, budzi radość nie tylko u dzieci. Także dorośli coraz częściej wybierają kalendarze adwentowe, często z produktami ulubionych marek, które urozmaicają im oczekiwanie na Święta.

Wśród pań dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach kalendarze adwentowe z kosmetykami. Można znaleźć w nich miniaturki kosmetyków pielęgnacyjnych, a nawet cienie do powiek. Warto pamiętać, że taki kalendarz można w prosty sposób zaaranżować samodzielnie. W sklepie Westwing znajdziesz piękne kalendarze adwentowe z szufladkami, do których możesz włożyć drobne niespodzianki także dla siebie.

Otwierając nowe okienko kalendarza celebrujemy odliczanie dni do Bożego Narodzenia i z ciekawością dziecka wchodzimy coraz głębiej w świąteczną atmosferę. Przy okazji znajdujemy też chwilę, aby się zatrzymać, nawet w ciągu dnia wypełnionego zadaniami po brzegi. Czas adwentu i przygotowań do Świąt to przecież gorący okres. Wybieramy świąteczne prezenty czy planujemy menu na świąteczny stół.

Kup piękny kalendarz adwentowy na Westwing

W sklepie internetowym Westwing kupisz piękny kalendarz adwentowy dla dziewczynki lub chłopca, a także dla dorosłych. Wiek nie gra roli, bo świąteczna atmosfera łączy całą rodzinę. Dlatego wybierz kalendarz adwentowy, który będzie pasował nie tylko do przedświątecznej tradycji, ale także podkreśli dekorację Waszego domu na Boże Narodzenie. Wszystkie świąteczne produkty wysyłamy do Ciebie szybko. Niech świąteczny okres będzie dla Ciebie piękny i radosny!