Szukaj

Półki ścienne białe

Domowe dekoracje, ulubione książki, zdjęcia i pamiątki z podróży i dziecięce zabawki zasługują na dobrą ekspozycję, dlatego dobrą oprawę domowym bibelotom zapewnią białe półki ścienne. Jej neutralny biały kolor dopasuje się do każdego otoczenia i jednocześnie podkreśli piękno stojących na niej przedmiotów. Jeśli wszystkie szafy i regały zostały już zapełnione i w mieszkaniu przydałoby się więcej miejsca, dobrym pomysłem będzie ustawienie szczególnie wartych pokazania przedmiotów na półce, przez co nie ujdą one uwagi gościom. Półka biała stanie się subtelnym dodatkiem do każdego wnętrza.

Białe półki ścienne – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Jeśli półka biała ma służyć ekspozycji książek, warto sprawdzić, jaka głębokość, szerokość i wysokość półki będzie najbardziej odpowiednia, aby pomieścić książki i utrzymać ich ciężar. Najlepszym sposobem na określenie idealnych wymiarów półki jest zmierzenie największej i najszerszej zarazem książki, która stanie na półce. Głębokość półki może być o kilka centymetrów większa, tak aby między grzbietem książki a brzegiem półki pozostało nieco dodatkowego miejsca.

Półka biała na pewno zostanie też doceniona przez kolekcjonerów, którzy będą mogli w sposób subtelny wyeksponować np. kolekcję unikatowych figurek, modeli samochodów, własnoręcznie wykonanych rzeźb. Pamiątki z podróży, zdjęcia w ramkach, kolekcje figurek czy przyprawy kuchenne, dlatego w tym przypadku półka biała nie musi być masywna i bardzo głęboka. Kuchenne szafki nie muszą już skrywać kolorowych przypraw czy ulubionych kubków. Ustawione na półce będą zawsze pod ręką. Półka biała pomoże też utrzymać porządek w pokoju każdego malucha, który swoje zabawki będzie miał zawsze na oku.

Białe półki ścienne jako dekoracja

Ze względu na wielość kształtów, w jakich oferowana jest półka biała można nadać wnętrzu klasyczny bądź nowoczesny styl. W zależności od tego, czy półka biała ma występować pojedynczo bądź wkomponowana w regał, wnętrze zyskuje na lekkości i oryginalności. Dostępne są półki w kształcie skrzynki z zabudowanym tyłem, półki w kształcie kwadratowych kubików, półki przedzielone poprzeczną listwą. Oryginalnym rozwiązaniem jest powieszenie na ścianie półki białej połączonej z drugą półką również w białym lub innym kolorze lub kilku półek o różnej długości powieszonych jedna pod drugą. Ciekawym sposobem na wykorzystanie półek jest ułożenie na kilku półkach regału kolorowych pudeł dostępnych w dużej gamie barw i deseni, które zawierać będą mniejsze przedmioty, dzięki posegregowaniu w oddzielnych pojemnikach będą składowane w idealnym porządku. Zamiast pudeł można wykorzystać również wiklinowe koszyki.

Białe półki ścienne - montaż

Mocowanie wiszącej półki na ścianie wymaga dokładnego zmierzenia odległości otworów montażowych i zaznaczenia odległości na ścianie. Należy sprawdzić za pomocą poziomicy, czy zaznaczone otwory znajdują się w jednym poziomie. Sposób mocowania półki powinien być uzależniony od rodzaju ściany. Jeśli ściana jest wykonana z twardego materiału, na przykład z betonu, konieczne będzie użycie wiertarki udarowej. W zależności od preferencji domowników i wystroju wnętrza można wybrać mocowanie półki za pomocą wsporników kątowych w kształcie litery „L”, które są dostępne w wersji metalowej lub drewnianej, a także z różnymi rodzajami ozdobników pozwalających dobrać wsporniki do wystroju wnętrza. Można również zdecydować się na półki bez widocznych elementów mocujących do ściany.

Półka biała wisząca może być umieszczona na dowolnym poziomie. Najlepiej jednak powiesić półkę biorąc za punkt odniesienia stojące już w pomieszczeniu meble np. inne półki, regały, szafy czy dekoracje takie jak obrazy, tak aby wszystkie meble komponowały się ze sobą. Jeśli jednak domownicy lubią oryginalną asymetrię, możemy kilka półek powiesić schodkowo lub w inny nietypowy sposób.

Białe półki ścienne - oświetlenie

Kiedy już półki będą zamontowane, warto będzie pokusić się o ich odpowiednie oświetlenie. Źródło światła zamontowane na suficie i skierowane na półkę to tylko jeden ze sposobów oświetlania książek, pamiątek lub innych, cennych zbiorów. Oszczędne w formie i niebanalne stylowo kinkiety pozwolą oświetlać obrazy, zdjęcia, lustra lub właśnie półki ścienne. Kiedy zapadnie zmrok pięknie zaprezentują się także listwy świetlne LED zamontowane pod półkami, które będą oświetlać nie ustawione na nich przedmioty, ale podkreślą ozdobę ściany, jaką jest półka. W takim świetle najlepiej zaprezentują się dekoracyjne półki ścienne oraz półki ścienne na kwiaty. Światło lampy lub listwy igrające z liśćmi wyczaruje na ścianie fantastyczne cienie! Białe półki ścienne, w połączeniu z oświetleniem LED, rozjaśnią każde wnętrze.