Szukaj

Półki drewniane

Sortuj
47 Produkty
Sortuj

Półki ścienne z drewna — tak proste i tak popularne, że zdaje się, iż istniały zawsze.

Półki ścienne drewniane są podobno bliskimi kuzynami etażerek, które upowszechniły się w XVIII-wiecznej Francji. Służyły do eksponowania nie tylko książek, ale także bibelotów i innych miłych dla oka przedmiotów. Półki wiszące mają się dobrze do dziś. Ich budowa jest prosta i pozwala zaoszczędzić w pomieszczeniu dużo miejsca — to dlatego tak dobrze sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach. Są też doskonałą dekoracją ścian. Obecnie projektuje się półki ze szkła, metalu i tworzyw sztucznych, ale klasyczne półki drewniane nigdy nie wychodzą z mody.

Półki ścienne drewniane: drewno sosnowe jako dopełnienie wystroju

Półka sosnowa będzie dobrze prezentować się zarówno jako samodzielny element wnętrza, powieszona na ścianie lub jako część większej meblościanki. Półka sosnowa wykonana z surowego drewna wygląda bardzo efektownie we wnętrzach urządzonych z prostotą. Dobrze komponuje się z białymi ścianami oraz w otoczeniu dodatków również wykonanych z naturalnych materiałów. Dużą zaletą półki jest to, że jej wygląd może w prosty sposób ulec zmianie dzięki bejcowaniu lub lakierowaniu na określony kolor. Daje to możliwość szybkiego dostosowania wyglądu półki do reszty aranżacji.

Dlatego warto wybrać półki ścienne z drewna sosnowego?

Drewno sosnowe jest polecane dla alergików z powodu swojej elektrostatyczności. Inną cechą drewna sosnowego jest jego higroskopijność, dzięki której drewno utrzymuje w równowadze poziom wilgotności w powietrzu. Dodatkowo jasnożółty kolor drewna ociepla wnętrze. Decydując się na półki ścienne drewniane należy uwzględnić to, jakie przedmioty zostaną na niej umieszczone. Półka sosnowa, na której umieszczone zostaną książki, powinna posiadać odpowiednią szerokość, wysokość i głębokość w zależności od tego, jakie wymiary będą mieć stojące na niej książki. Na wysokość półki należy zwrócić uwagę zwłaszcza w przypadku, gdy półka sosnowa ma posiadać listwę zamykającą od góry. Jeśli półka sosnowa ma być elementem eksponującym drobne przedmioty takie jak zdjęcia w ramkach, różnego rodzaju pamiątki przywiezione z podróży, listwa może być cieńsza, a głębokość nie musi być tak duża.

Półki ścienne drewniane z dębu w różnych wersjach

Wymiary i formę półki dębowej warto wybierać odpowiednio do wielkości pomieszczenia, a także stylu aranżacyjnego. Najbardziej uniwersalne rozwiązanie stanowi prosta, długa półka dębowa. Wystarczy zamocować ją na solidnych wspornikach, by udźwignęła najcięższe tomy i czasopisma w salonie albo zastawę porcelanową i inne akcesoria w jadalni. Ciekawym połączeniem klasycznego materiału z nowoczesnym designem jest półka dębowa kwadratowa. Umieszczając kilka takich modeli blisko siebie, można stworzyć ciekawą kompozycję ścienną. Półki kwadratowe z chęcią przejmą funkcję regału ściennego. Równie dobrze można na nich eksponować ulubione zdjęcia, dekoracje czy pamiątki z podróży. Z drewna dębowego powstają także geometryczne „łamańce”, czyli długie półki o dynamicznych formach.

Półka dębowa w aranżacji

Ciepły odcień naturalnego drewna ma świetne walory dekoracyjne. Dlatego półki ścienne dębowe z dębu doskonale sprawdza się w wielu aranżacjach:

  • Styl klasyczny i modern classic – jeśli tylko w aranżacji pojawiają się akcenty w stylu klasycznym, półka ścienna drewniana z dębu doskonale wpisze się w taki wystrój. Do wnętrza modern classic pasują półki o gładkich, lakierowanych powierzchniach. Półki kwadratowe mogą być dodatkowo podświetlane diodami LED.
  • Styl skandynawski – wszelkie detale z naturalnego drewna świetnie sprawdzają się w aranżacji skandynawskiej. Warto wybierać półki z jaśniejszych gatunków dębu.
  • Styl kolonialny – głęboka, elegancka barwa drewna dębowego doskonale komponuje się z meblami skórzanymi, takimi jak sofy i fotele chesterfield, a także wykonanymi z ciemnego drewna egzotycznego.
  • Montaż półki ściennej z drewna

    Nie na każdej ścianie można zawiesić półki – bardzo cienkie ścianki działowe nie utrzymają dużego ciężaru i nadadzą się jedynie do zamontowania pojedynczej półki, na której staną lekkie dekoracje – łączna waga półki i stojących na niej przedmiotów nie może przekroczyć 40 kg. Masywny regał na książki najlepiej przytwierdzić do grubej ściany z betonu za pomocą kołków stalowych zamocowanych głęboko w ścianie. Do montażu takiego mebla najlepiej zatrudnić specjalistę – niezbędne jest sprawdzenie, czy w ścianie nie ma instalacji elektrycznych, prawidłowe wypoziomowanie mebla i jego profesjonalny montaż. Dostępne wsporniki umożliwiają zamontowanie praktycznych półek nawet pod pochyłym sufitem.

    Półki ścienne drewniane to doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca. W salonie przydają się do przechowywania książek i płyt, a w łazience umożliwiają ustawienie wszystkich niezbędnych drobiazgów. Doskonale wkomponowują się w nisze i wnęki oraz pozwalają zagospodarować antresolę i przestrzeń pod schodami. Odpowiednio dobrane i zamocowane półki ścienne z drewna nie tylko zapewnią łatwy dostęp do zgromadzonych drobiazgów i książek, ale też pozwolą je ładnie wyeksponować.

    Odkryj Westwing i znajdź półki ścienne drewniane odpowiednie dla Ciebie i Twojego wnętrza. Odkryj naszą ofertę i uczyń swój dom jeszcze piękniejszym!