Szukaj

Półki ścienne: tworzywo sztuczne

Sortuj
2 Produkty
Sortuj

Półki ścienne z tworzywa sztucznego czarują nowoczesnym designem, lśniącymi powierzchniami oraz soczystymi kolorami. To prawdziwa gratka dla fanów stylu modern w najciekawszym wydaniu. W udanej aranżacji wnętrza liczy się zarówno ład przestrzenny, jak i spójność stylistyczna. Dlatego efektowne meble do przechowywania stanowią zawsze doskonały wybór. Liczne półki i szafki pozwalają zapanować nad drobiazgami. W wystroju pojawiają się zwykle jako część takich mebli, jak regały, etażerki, szafy czy komody. Warto jednak nieco urozmaicić wnętrze i zastąpić jeden duży regał kilkoma sprytnymi półkami. Na plus wyróżniają się soczyście kolorowe półki plastikowe. Ponieważ wykonywane są z wytrzymałych tworzyw, świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, także tych wilgotnych i intensywnie użytkowanych, jak kuchnia czy łazienka. Półka plastikowa może być również wzbogacona o haczyki i wieszaki, co jeszcze bardziej zwiększa jej funkcjonalność!

Półki ścienne a solidne tworzywa sztuczne

Do produkcji półek plastikowych wykorzystuje się nowoczesne tworzywa sztuczne. Są one dzięki temu odporne na zarysowania i wilgoć. Można zatem bez obaw wprowadzić je do łazienki czy warsztatu. Liczne narzędzia i akcesoria znajdą swoje miejsce, a w aranżacji zapanuje ład oraz porządek. Wśród tworzyw sztucznych wyróżnia się między innymi akryl. Fronty mebli są nim często pokrywane, dzięki czemu zyskują piękny blask oraz solidną ochronę. Podobnym materiałem jest metakrylan, z którego powstają lekkie optycznie, często transparentne meble, w tym plastikowe półki. Jako materiał na nieduże półki świetnie sprawdza się również pleksiglas. Najlepszym miejscem na półki plastikowe jest aranżacja w stylu modern, gdzie ich prosty, ale ciekawy design zyskuje efektowne tło.

Półki plastikowe a styl modern

Najciekawsze i najpraktyczniejsze półki plastikowe to modele w stylu modern. Dlatego doskonale sprawdzają się w każdej aranżacji z nowoczesną nutą. Ich znakiem rozpoznawczym są proste geometryczne formy, lśniące, gładkie powierzchnie, a często też soczyste barwy. Zawsze doskonałym wyborem jest też kolor biały – półki plastikowe wydaje się wtedy jeszcze lżejsze optycznie, poza tym bardzo łatwo wkomponować je w wystrój. Jeśli chodzi o formy, największą popularnością cieszą się:

  • Półki plastikowe proste – do łazienki można wybrać modele z podniesionymi krawędziami, w salonie zaś najlepiej sprawdzą się półki bez żadnych dodatkowych elementów.
  • Półki plastikowe kwadratowe – jedna z ciekawszych realizacji modernistycznej. Za ich pomocą można stworzyć pomysłowe kompozycje ścienne.
  • Półki plastikowe owalne – mają formę spłaszczonej elipsy. Doskonale dynamizują wystrój.
  • Geometryczne łamańce – czyli długie półki z ciekawie rozmieszczonymi poziomami do przechowywania drobiazgów.

Półki ścienne z tworzywa sztucznego - montaż

Półki ścienne pasują do każdego wnętrza – są praktyczne i pozwalają stworzyć interesującą dekorację. Warto eksperymentować z kształtami, rozmiarami i kolorami – trzeba jednak pamiętać, że zamontowanie półki pozostawia trwałe ślady w postaci otworów w ścianie. Dlatego trzeba starannie wybrać model mebla i miejsce, w którym ma zostać zainstalowany.

Nie na każdej ścianie można zawiesić półki – bardzo cienkie ścianki działowe nie utrzymają dużego ciężaru i nadadzą się jedynie do zamontowania pojedynczej półki, na której staną lekkie dekoracje – łączna waga półki i stojących na niej przedmiotów nie może przekroczyć 40 kg. Masywny regał na książki najlepiej przytwierdzić do grubej ściany z betonu za pomocą kołków stalowych zamocowanych głęboko w ścianie. Do montażu takiego mebla najlepiej zatrudnić specjalistę – niezbędne jest sprawdzenie, czy w ścianie nie ma instalacji elektrycznych, prawidłowe wypoziomowanie mebla i jego profesjonalny montaż. Dostępne wsporniki umożliwiają zamontowanie praktycznych półek nawet pod pochyłym sufitem.

Półki plastikowe w różnych pomieszczeniach

Ponieważ półki plastikowe wykonane są z solidnych tworzyw odpornych na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć, mogą być bez obaw użytkowane w każdym pomieszczeniu:

  • Salon – nowoczesne półki plastikowe z powodzeniem sprawdzają się do przechowywania i eksponowania książek, czasopism, zdjęć, dekoracji czy pamiątek z podróży.
  • Kuchnia – półki plastikowe pomieszczą kuchenne zapasy, pojemniki z przyprawami, zastawę stołową czy wszelkie akcesoria.
  • Łazienka – nieduże półki można łatwo umieścić tam, gdzie znajdzie się na nie miejsce. Pozwalają zapanować nad porządkiem w łazience, a w niedużym pomieszczeniu ład przestrzenny ma ogromne znaczenie. Do półek powinny pasować stylistycznie pojemniki, kosze i inne akcesoria łazienkowe.
  • Garaż i przydomowy warsztat – ciężkie i lekkie narzędzia można poumieszczać na półkach. Warto zawsze sprawdzić, jaki mają udźwig. Jeśli są bardzo solidne, z powodzeniem zastąpią modele drewniane i metalowe, wprowadzając do warsztatu soczyste kolory.
  • Półki ścienne z tworzywa sztucznego do pokoju dziecięcego dają bardzo duże możliwości aranżacyjne ze względu na intrygujące formy, soczyste kolory oraz bogactwo funkcjonalności.