Szukaj

Regały brązowe

Sortuj
60 Produkty
Sortuj

Brązowy regał – siła klasyki

Brązowe regały, na ogół w odcieniu drewna, z jakiego zostały zrobione, można zaliczyć do klasyki tego typu mebli służących przechowywaniu różnych podręcznych rzeczy. Warto wiedzieć, że słowo „regał” wywodzi się z języka francuskiego – „rigole” oznacza koryto, rynnę. Regał był więc najpierw podłużnym i wąskim meblem przeznaczonym na książki. Z czasem zaczęto go także wykorzystywać jako miejsce ekspozycji dekoracyjnych akcesoriów i drobiazgów, na przykład wazonów, figurek, oprawionych w ramki zdjęcia. Trudno jest dzisiaj wyobrazić sobie gabinet czy salon, w którym nie ma regału. Jego współczesną wersją jest przecież oryginalna meblościanka. Regał to mebel istotny przede wszystkim dla osób, które mają bogate zbiory książek. Regały są też ważne dla ludzi praktycznych, którzy lubią, kiedy wszystko ma swoje miejsce, łącznie z bibelotami. Klasyczny regał brązowy podkreśli wystrój pokoju i pomoże zorganizować przestrzeń. Mebel ten najczęściej jest wyprodukowany z drewna brzozowego, sosnowego, dębowego. Brązowe regały dębowe uchodzą za symbol najwyższej jakości i elegancji. Sosnowe - czarują magicznym rysunkiem słojów. Regały brzozowe natomiast wyróżniają się swą delikatną barwą.

Regały brązowe do wnętrz w różnych stylach

Regał brązowy z powodzeniem można wkomponować w aranżację pomieszczeń urządzonych w rozmaitych stylach. Należy jedynie wybrać jego formę wpisującą się w charakter wnętrza.

 • Styl skandynawski – wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością. Prosty, minimalistyczny brązowy regał sosnowy sprawdzi się w takim wnętrzu idealnie. Do przestrzennych salonów nadaje się kwadratowy regał stojący, zaś w mniejszych pomieszczeniach lepszym wyborem będzie funkcjonalny regał wiszący. Rozbudowany brązowy regał z pólkami i szufladami może zastąpić biblioteczkę, a nawet komodę.
 • Styl shabby chic – jego naczelną zasadą jest duża liczba starych – lub na takie stylizowanych – mebli i dodatków. Regał brązowy do tego typu wnętrza powinien być wykonany z drewna wyglądającego na zniszczone, z przetarciami i pęknięciami.
 • Styl rustykalny – brązowy regał z drewna jest do takiego wnętrza jak stworzony. Powinien być prosty, surowy, przywołujący skojarzenia z nieobrobionym drewnem.
 • Styl nowoczesny – charakteryzuje się nietypowymi formami i kształtami mebli oraz dodatków. Sprawdzi się w nim wiszący regał brązowy, np. w kształcie elipsy, stojący bez tylnej ścianki, przypominający drabinę oraz inne brązowe regały o niebanalnym wyglądzie.
 • Regał brązowy do salonu

  Dobrany do wystroju wnętrza regał jest ozdobą pomieszczenia. Wybierając meble do salonu, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Regał brązowy w tym pomieszczeniu nada się przede wszystkim jako miejsce na książki oraz drobne bibeloty. Dobrze jest wybierać wśród modeli wykonanych z litego drewna, co zapewni im trwałość na lata.

  Do salonu można również wybrać wersję oszkloną. Regał brązowy z przeszkolonymi drzwiczkami z powodzeniem można postawić w jadalni. Na górnych półkach świetnie będzie się prezentować zastawa obiadowa, komplety kieliszków, karafki. Dolną część, skrytą za drzwiczkami z drewna, warto przeznaczyć na przechowywanie obrusów, bieżników i ściereczek.

  Regał brązowy w sypialni

  Wybierając regał brązowy do sypialni, można zdecydować się na klasyczny, wysoki mebel lub designerską wariację na jego temat. W pierwszym przypadku dobrym wyborem będzie regał prosty, z półkami o standardowej szerokości 80 cm. Wysokość mieści się w granicach od 180 do 205 cm. Główną zaletą, jaką ma taki regał, jest możliwość regulowania wysokości półek. Pozwala nam to na dostosowanie przestrzeni między półkami pod kątem własnych potrzeb. Dzięki temu zmieszczą się zarówno wysokie i niższe książki, jak i duże ramki ze zdjęciami z wakacji oraz spore figurki i rzeźby.

  Osoby lubiące ekscentryczne wnętrza mogą z kolei skusić się na regał brązowy o nietypowym, nieregularnym ustawieniu półek. Tego rodzaju meble są raczej niewysokie, mają z reguły około 105 cm wysokości, za to przykuwają wzrok. Ciekawym rozwiązaniem, które w nich zastosowano jest możliwość własnej aranżacji poszczególnych półek, które następnie zabezpiecza się za pomocą specjalnych zatrzasków. Inny intrygująco wyglądający regał brązowy ma wygląd... drzewa. Półki stanowią jego nieregularne gałęzie. Wystrój sypialni, w której stoi taki regał, z pewnością zyska na oryginalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie stawiać na półkach zbyt dużej liczby książek lub ciężkich przedmiotów. Ten brązowy regał wygląda efektownie, ale jest stosunkowo delikatny i elementy jego wyposażenia trzeba dobierać z rozmysłem.

  Przyznacie sami, że ze względu na bogate możliwości aranżacyjne warto włączyć do wystroju mieszkania brązowe regały.