Szukaj

Regały: tworzywo sztuczne

Sortuj
2 Produkty
Sortuj

Regały z tworzywa sztucznego – nowoczesność w przechowywaniu

Efektowne meble do przechowywania, takie jak np. regały z tworzywa sztucznego, są niezbędne w każdym domu. Nic w tym dziwnego, bowiem w udanej aranżacji wnętrza liczy się nie tylko spójność stylistyczna, lecz i ład przestrzenny. Liczne regały z półkami i szafki pomagają zapanować nad drobiazgami. Regały z tworzywa sztucznego wykonywane są z wytrzymałych materiałów, świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, także w tych wilgotnych i intensywnie użytkowanych, jak kuchnia czy łazienka oraz w garderobie, garażu czy spiżarni.

Regały plastikowe są lekkie, niedrogie i bardzo praktyczne. Zastrzeżenia u niektórych budzi ich estetyka. Istotnie, plastik nie jest specjalnie ozdobny i nie bardzo sprawdza się w klasycznych wnętrzach. Co innego jednak w aranżacjach nowoczesnych - tam wszelkie eksperymenty z tworzywami sztucznymi są jak najbardziej dozwolone. Plastik wyróżnia się bogatą gamą kolorystyczną, co spodoba się i dzieciom, i wielbicielom stylu pop art. Regały często mają wiele szuflad, półek i elementów zamykanych, które chronią zawartość przed kurzem.

Regały z tworzywa sztucznego – nie tylko do „trudnych” wnętrz

Nowoczesne tworzywa sztuczne są odporne na zarysowania i działanie wilgoci. Można zatem bez obaw wprowadzić je do łazienki czy warsztatu i garażu. Liczne narzędzia i akcesoria znajdą w nich swoje miejsce, a w aranżacji zapanuje ład oraz porządek. Wśród tworzyw sztucznych wyróżnia się między innymi akryl. Fronty mebli są nim często pokrywane, dzięki czemu zyskują piękny blask oraz solidną ochronę. Podobnym materiałem jest metakrylan, z którego powstają lekkie optycznie, często transparentne meble, w tym plastikowe regały i póki. Z tych względów regały z tworzywa sztucznego bez obaw można postawić także w nowoczesnym, minimalistycznym salonie, pokoju dziecka, pokoju do pracy.

Regały plastikowe w garderobach

Przestronna garderoba to marzenie każdej pani domu. Na szczęście, dzięki dobremu rozplanowaniu garderobę można zaaranżować nawet na niewielkiej przestrzeni. Tu eleganckie wykończenia i szlachetne tworzywa nie mają wielkiego znaczenia, najważniejsza jest funkcjonalność. Regał plastikowy, który spełni rolę szafy garderobianej, powinien zawierać pojemniki i szuflady, półki na buty oraz metalowe drążki na sukienki i garnitury. Regały plastikowe w garderobach ułatwiają segregowanie ubrań i butów oraz pomagają utrzymać porządek. W garderobie przede wszystkim musi być jasno. Zwykle nie ma w niej okien, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie elektryczne. Nie może też być w niej zbyt ciasno. Regały plastikowe powinny być rozplanowane tak, by ze wszystkich stron był do nich swobodny dostęp. Zazwyczaj zajmują trzy ściany na całej ich długości. Ich atutem jest przystępna cena. Najlepiej wybrać modele przezroczyste lub białe – w garderobie to ubrania powinny rzucać się w oczy.

Regały z tworzywa sztucznego w pokoju dziecięcym

Regały z tworzywa sztucznego są nie tylko praktyczne, lecz mogą też być bardzo kolorowe – to dzieciom podoba się najbardziej. Dorośli z kolei dzięki nim mogą szybciej nauczyć swoje pociechy utrzymywania porządku. Regały plastikowe pomieszczą zabawki, segregatory i zeszyty, kredki, farby, itp. Najlepiej sprawić dziecku regał z wieloma półkami i szufladami. Powinny być głębokie, aby w miarę przybywania nowych zabawek i akcesoriów do zabawy i nauki wciąż było w nich sporo miejsca. Dziewczynkom spodobają się regały plastikowe w kolorach różowym lub fioletowym z szufladami, na których mogą być wymalowane disneyowskie księżniczki lub inne postaci z kreskówek. Chłopcom powinny przypaść do gustu meble w kolorze ciemnoniebieskim, na przykład z obrazkami z wizerunkiem Spidermana. W pokojach dziecięcych doskonale sprawdzą się lekkie regały plastikowe na kółkach – to ważne, by dzieci miały możliwość przesuwania mebli zgodnie z własnymi pomysłami.

Nowocześnie i kolorowo

Regały z tworzywa sztucznego sprawdzą się w aranżacjach, w których stawia się na nowoczesność i śmiałe kolory. We wnętrzach modern ciekawie zaprezentują się plastikowe regały typu cube, w których półki przybierające formy geometryczne będą przymocowane do metalowego stelaża lub bezpośrednio do ściany. Wysoki połysk plastiku oraz minimalistyczne formy w połączeniu z intensywnymi kolorami powinny przypaść do gustu wielbicielom stylu pop art i trendów wnętrzarskich z lat 60. ubiegłego wieku. Regały plastikowe cube w kolorze białym sprawdzą się z kolei w aranżacjach, w których królują minimalizm i stonowane kolory. Stojące regały plastikowe na książki w stylu nowoczesnym mogą składać się z identycznych elementów w kształcie sześcianu, zamykanych przezroczystymi drzwiczkami. Dzięki nim księgozbiór nie będzie się kurzył.

Regały z tworzywa sztucznego sprzyjają utrzymaniu porządku i mogą też stanowić niebanalny element wnętrza – to propozycja dla tych, którzy lubią proste i praktyczne rozwiązania.