Szukaj
Stölzle Lausitz

Stölzle Lausitz

Sortuj
36 Produkty
Sortuj

Dla miłośników wina - kieliszki Stölzle Lausitz

Klasyk wśród marek produkujących szklane naczynia: Stölzle Lausitz może pochwalić się długą historią sukcesu szklarzy i ekspertów ds. sprzedaży. Do dziś marka z Górnych Łużyc uważana jest za jedną z najpopularniejszych marek wyrobów szklanych w Europie. I nie bez powodu! Wysoka jakość, duży wybór stylów i wzorów oraz przystępne ceny mówią same za siebie.

Historia powstania firmy Stölzle Lausitz

Historia Stölzle Lausitz zaczyna się, jak sugeruje nazwa marki, w Łużycach - regionie, który od średniowiecza znany jest z dmuchania szkła i jego produkcji. Tutaj też w 1889 roku powstała firma "Oberlausitzer Glaswerke J. Schweig und Co.". Początkowo jednak wytwórnia nie koncentrowała się na wyrobach stołowych. Ówczesna huta produkowała początkowo puste w środku wyroby szklane dla medycyny oraz szklane rurki i bańki do żarówek. W czasach NRD huta szkła w Łużycach była największym producentem szkła w kraju. Gdy upadł mur, firma Stölzle Oberglas AG przejęła przedsiębiorstwo i doprowadziła je nie tylko do obecnej nazwy Stölzle Lausitz, ale także do nowych sukcesów. Szczególnie projektant Wilhelm Wagenfeld, student szkoły wzornictwa w Dessau, ukształtował prosty i szlachetny wygląd marki i połączył go z najwyższymi wymaganiami jakościowymi. Tę zasadę firma z Lausitz wyznaje do dziś.

Stölzle Lausitz: tradycja najwyższej jakości

Szkło stołowe musi być funkcjonalne: twarde, podkreślające aromaty oraz lekkie i wyważone w dłoni. Podczas gdy inne firmy nadal stawiają na klasyczną sztukę dmuchania szkła, firma Stölzle Lausitz opracowała nową technikę, która łączy estetykę ręcznej roboty z solidną jakością.

Dwie szklane kadzie umożliwiają teraz maszynową produkcję bezołowiowych szkieł kryształowych, które w niczym nie ustępują modelom dmuchanym ustnie. To innowacyjny krok, który do dziś jest wzorem dla całej branży.

Kieliszki na każdą okazję z oferty Stölzle Lausitz

Gastronomia, hotele, winiarze i przemysł napojów to najwięksi klienci firmy. Dlatego też Stölzle Lausitz można znaleźć w znakomitych restauracjach i hotelach na całym świecie. Tą samą jakość możesz też mieć u siebie w domu. Dzięki dużemu wyborowi i niskiej cenie możesz spełnić każde swoje szklane marzenie - od kieliszków do szampana po te do białego wina i kufle do piwa. A dzięki nietłukącemu się materiałowi małe dzieła sztuki ze szkła będą Ci służyć również przez wiele lat. Idealne do codziennego użytku, na przyjęcia lub przytulne wieczory przy kolacji.