Szukaj

Czajniki elektryczne

Sortuj
44 Produkty
Sortuj

Odkryj czajniki znanych marek na Westwing!

Czajnik do niezastąpione urządzenie w kuchni. Szczególną popularnością cieszą te wykonane ze stali nierdzewnej lub metalu, a ostatnio wiele modeli zostało wzbogacone o nowe funkcje ułatwiające codzienność. Ponadto wysokiej jakości designerski czajnik zawsze będzie stylowym elementem przyciągającym wzrok w Twojej kuchni.

Na Westwing znajdziesz czajniki znanych marek, które wyróżniają się ciekawym designem i wysoką jakością wykonania. Wybierz ulubiony model czajnika w kolorze, który pasuje do stylu Twojej kuchni. Możesz postawić na odważne kolory, urocze pastele lub klasyczny biały lub czarny czajnik.

Pojemność czajnika - jaką wybrać?

Czajniki kuchenne są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach. Dlatego przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na ich pojemność. Czajnik o pojemności 1 litra jest będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz z nim podróżować - na przykład na kemping. Z kolei modele o większej pojemności świetnie sprawdzą się w użytku domowym.

Wskazówka: Aby nie uszkodzić urządzenia, nie należy przekraczać wskaźnika maksymalnego poziomu wody. Wlewaj do czajnika tylko tyle wody, ile jest potrzebujesz, zaoszczędzisz w ten sposób energię.

Jak wyczyścić czajnik

Właściwe czyszczenie jest ważne, abyś mógł cieszyć się swoim nowoczesnym czajnikiem przez długi czas. Ocet jest niezawodnym sposobem. Za pomocą tego domowego środka doskonale usuniesz kamień z wnętrza urządzenia kuchennego. Pamiętaj, aby nigdy nie myć czajnika w zmywarce. Zamiast tego delikatnie umyj go ręcznie. Przed czyszczeniem może być konieczne wyjęcie filtra. Zawsze upewnij się, że używasz nieszkodliwych środków czyszczących.

Wskazówka: Przed kolejnym użyciem wylej pierwszą przegotowaną wodę do zlewu, aby usunąć pozostałości po czyszczeniu.

Czajniki do zadań specjalnych - poznaj ich dodatkowe funkcje

W wielu przypadkach czajniki znanych marek posiadają dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej usprawniają ich użytkowanie w kuchni:

  • Czajnik z wyświetlaczem temperatury: gwarantuje optymalne ogrzewanie
  • Czajnik z regulacją temperatury: szczególnie łatwy w użyciu, idealny dla koneserów kawy i herbaty, aby podgrzać wodę do konkretnej temperatury
  • Czajnik z filtrem zapobiegającym osadzaniu się kamienia: utrzymuje urządzenie w czystości na dłużej
  • Wyłącznik bezpieczeństwa i funkcja automatycznego wyłączania
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem: to ważna funkcja bezpieczeństwa
  • Funkcja utrzymywania ciepła: utrzymuje temperaturę wody
  • Zabezpieczenie przed gotowaniem bez wody: zapobiega włączeniu się pustego czajnika