Szukaj

Fotele wypoczynkowe

Sortuj
126 Produkty
Sortuj

Fotele wypoczynkowe idealne na drzemkę

Fotele wypoczynkowe zostały stworzone do relaksu. Można wygodnie spędzać w nich długie godziny na czytaniu gazet i książek, słuchaniu muzyki czy też oglądaniu ulubionego filmu. W naszej selekcji znalazły się również eleganckie fotele klubowe, które wyróżnia niższe siedzisko i zgrabna forma. Zaprezentują się stylowo postawione w pobliżu stolika kawowego.

Fotel wypoczynkowy czy do siedzenia?

Fotele wypoczynkowe różnią się wyglądem od klasycznych foteli do siedzenia. Te ostatnie są twardsze, niższe i smuklejsze; łatwiej jest je także dostawić do stołu i biurka, traktując, jako zamiennik krzesła. Fotel wypoczynkowy jest bardziej rozłożysty, ma wyższe oparcia i szersze podłokietniki.

Jak wybrać fotel wypoczynkowy?

Kluczowym kryterium wyboru jest wygoda. Powinien być jak najlepiej dopasowany do osoby, która będzie z niego korzystać. Nie może być zbyt miękki – pewna twardość i sprężystość siedziska gwarantuje, że fotel będzie na dłuższą metę wygodny, a kręgosłup będzie przez cały czas pozostawał w odpowiedniej pozycji. Musi być dobrze dobrany do wzrostu użytkownika – w przypadku wysokiej osoby (powyżej 180 cm wzrostu) trzeba zwrócić uwagę na to, by jej nogi nie wystawały poza mebel ani podczas siedzenia, ani podczas leżenia. Ważna jest odpowiednia wysokość oraz głębokość siedziska.

Do fotela wypoczynkowego warto również dodać poduszkę dekoracyjną, która nie tylko udekoruje mebel, ale także doda dodatkowy komfort podczas wypoczynku, czy miękki pled - idealny do popołudniowych drzemek. W kąciku relaksacyjnym, w którym główną rolę odgrywa fotel wypoczynkowy, warto jeszcze postawić podnóżek, czy stolik pomocniczy, na którym można odłożyć czasopisma czy książki, ale także postawić na nim, na przykład wazon z bukietem kwiatów.

Fotele klubowe: klasyka w aranżacji

Stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznego stylu glamour lub retro.Ich lekka forma bardzo dobrze współgra z marmurowymi stolikami kawowymi, klasycznymi komodami do salonu czy z złotymi lampami wiszącymi.

Fotele koktajlowe są inspiracją niczym z baru lub kawiarni z lat 20. i 30. minionego wieku. Dodadzą wnętrzu szyku i elegancji, a Tobie poczucia komfortu we własnym salonie.

W salonie postaw na fotele wypoczynkowe! Odkryj naszą szeroką selekcję i znajdź ten, który będzie dla Ciebie najlepszy. Znajdź, kup i uczyń swój dom jeszcze piękniejszym!