Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Biuro domowe z dekoracją w kolorze naturalnym

Rośliny do biura to świetny pomysł, ponieważ produkują tlen i zwiększają wilgotność, a to znaczenie poprawia jakość powietrza. To im w dużej mierze zawdzięczasz swoje dobre samopoczucie w ciągu całego dnia spędzonego w pracy. Kwiaty doniczkowe pomagają  redukować poziomu stresu i przeciwdziałać oznakom zmęczenia. Najwyższy czas, aby uczynić Twoje biuro bardziej zielonym i wprowadzić do niego powiew zdrowia oraz świeżości. 

Najważniejsze pytania dotyczące kwiatów do biura

Zarówno nowoczesne biuro w firmie, jak i domowe biuro to przestrzenie przyjazne roślinom. Należy jedynie przemyśleć kwestię ich pielęgnacji i wybrać te, które nie potrzebują dużo uwagi. Dla większości roślin istotnym czynnikiem wspomagającym ich kondycję jest światło dzienne. Nie wszystkie kwiaty doniczkowe tolerują sztuczne oświetlenie, które dominuje w biurach. O ile w swoim domowym biurze możesz z łatwością wygospodarować dla roślin miejsce na parapecie, o tyle do biura lepiej wybrać te, które radzą sobie w trudnych warunkach. Druga istotna kwestia to częstotliwość podlewania. Jedne rośliny preferują suche warunki i nie wymagają częstego podlewania, inne z kolei są wciąż spragnione i szybko uschną, jeśli zapomnimy o ich nawodnieniu. W tym przewodniku Westwing dowiesz się, które rośliny doniczkowe są odpowiednie do biura.
Rośliny w biurze to podwójna korzyść. Stanowią piękną, żywą ozdobę oraz w korzystny dla zdrowia sposób poprawiają atmosferę w miejscu pracy. Kwiaty doniczkowe, zarówno duże jak i małe, rozkładają dwutlenek węgla, produkują tlen i naturalnie zwiększają wilgotność powietrza. Nie ma więc wątpliwości, że każde nowoczesne biuro powinno mieć na swoim wyposażeniu takie żywe i ekologiczne filtry!

Rośliny w biurze nie tylko upiększają miejsce pracy, ale także są bardzo praktyczne. Rośliny domowe, duże lub małe, rozkładają dwutlenek węgla, produkują tlen i naturalnie zwiększają wilgotność. W niektórych biurach są one stosowane do filtrowania nawet zanieczyszczeń powietrza i redukcji hałasu w przestrzeni typu open-space.

Na efektywność oraz dobre samopoczucie w pracy mają wpływ nie tylko kolory w biurze, ale też rośliny. Jesteś coraz bardziej zainteresowany ich zakupem do swojego biura? U nas znajdziesz wiele stylowych pomysłów, które zostały wybrane wyłącznie przez projektantów, artystów i stylistów. Rozejrzyj się i pozwól się zainspirować!

Jak prawidłowo pielęgnować kwiaty do biura?

Informacji o tym, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe do biura, najlepiej zasięgnąć w szkółce ogrodniczej, w której kupiliśmy rośliny. Takie wskazówki mogą okazać się szczególnie cenne dla kogoś, kto posiada biuro w domu. 

W biurze firmowym być może ktoś z zespołu okaże się zapalonym ogrodnikiem ze smykałką do roślin. Kwiaty doniczkowe będą wówczas dopieszczone i zadbane. Odpowiednie nawadnianie, nawożenie czy zmiana ziemi to istotne kwestie w uprawie roślin doniczkowych. Jeśli kwiatami w biurze ma zajmować się pomoc sprzątająca, dobrze zostawić w widocznym miejscu notatkę odnośnie pielęgnacji kwiatów.

Najpiękniejsze kwiaty do biura

Gotowi na wprowadzenie roślin do swojego biura? Prezentujemy kilka roślin doniczkowych idealnych do biura i przedstawiamy ich zalety,

Rośliny do biura, które łatwo pielęgnować

 1. Kaktus

  Prawdopodobnie najprostsza pod względem pielęgnacji roślina doniczkowa. Należy do rodziny sukulentów, co oznacza, że ma zdolność gromadzenia wody. Jest więc bardzo wytrzymały i nie trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu go. Kaktusy, mimo iż zamiast liści posiadają kolce, są niezwykle wdzięcznymi roślinami o różnych rozmiarach i kształtach.

 2. Figowiec

  Soczysta zieleń jego błyszczących liści przyciągnie wzrok każdego. Drzewko figowca jest niezwykle wytrzymałe i długowieczne. Idealna roślina dla początkujących miłośników kwiatów doniczkowych. Figowiec lubi za ciasną doniczkę, więc nic się nie stanie, jeśli zapomnisz go przesadzić.

 3. Drzewo gumowe

  Ubrany w duże liście prezentuje się niezwykle widowiskowo. Ten kwiat doniczkowy jest niezwykle wytrzymały i potrzebuje do życia bardzo małej ilości wody. Należy go jednak regularnie czyścić z pyłu gromadzącego się na liściach.

 4. Bluszcz doniczkowy

  Kolejna bardzo niewymagającą roślina, która ślicznie prezentuje się, wnosząc do biura nutkę leśnego klimatu. Bluszcz jest w stanie przetrwać z niewielką ilością światła i wody. Chłodne temperatury nie są dla niego również przeszkodą.

 5. Paproć

  Szczególnie wartościowa roślina doniczkowa w biurze. Łagodzi promieniowanie emitowane z urządzeń elektrycznych oraz oczyszcza powietrze. Paproć jest łatwa w uprawie, ale lubi wodę, więc nie można pozwolić, aby jej gleba była zupełnie sucha. Ta liściasta roślina zachwyca intensywną zielenią i  rewelacyjnie wygląda w podwieszanych doniczkach.

 6. Fiołek afrykański

  Jeśli chcesz wnieść odrobinę koloru do biura, fiołek afrykański to roślina dla Ciebie! Możesz wybrać niebieskie, fioletowe, różowe lub czerwoną odmianę. Znajdź mu dobre miejsce i polewaj je regularnie.

 7. Juka domowa

  Będzie zachwycać swą egzotyczną urodą w Twoim biurze. Dobrze znosi suche powietrze, a dzięki grubemu pniu i mięsistym liściom magazynuje wodę, więc nie potrzebuje częstego podlewania. Juka domowa to wytrzymały kwiat doniczkowy. Jej pochodzenie sprawia, że lepiej czuje się w naturalnie oświetlonych miejscach.