Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Biały pokój dziecięcy z łożkiem piętrowym, kolorowym dywanem i domkiem dla lalek

Łóżko piętrowe to marzenie każdego dziecka. Może być domkiem na drzewie, statkiem pirackim, zamkiem albo promem kosmicznym – dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Dla rodziców może się ono okazać również funkcjonalnym meblem. Gdy urządzasz pokój swojej pociechy, musisz pamiętać o tym, żeby był on nie tylko piękny, ale również jak najbardziej praktyczny. Łóżko piętrowe ma tę zaletę, że doskonale pasuje zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i tych bardziej przestronnych. Może spełniać funkcję kameralnego kącika do odpoczynku albo miejsca do nauki. Sprawdź inne pomysły jak zaaranżować łóżko piętrowe dla dzieci.

Najlepsze aranżacje piętrowego łóżka

Jeszcze do niedawna łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego wstawiało się z konieczności. W pokojach nie było tyle miejsca, a maluchy przecież musiały gdzieś spać. Obecnie jeżeli nowocześnie zaaranżujesz piętrowe łóżko, to będzie mogło ono spełniać taką funkcję, jaką tylko zechcesz. Może stanowić na przykład doskonałe miejsce do szalonych zabaw, do nauki lub kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Jeżeli w pokoju Twojej pociechy, nie ma konieczności wstawiania całego piętrowego łóżka tylko i wyłącznie do spania, to możesz jego dolną część przeznaczyć na przykład na kącik do zabaw. Możesz dodać do niego między innymi zwijaną roletę z okienkiem, za którą ukryjesz pudła z zabawkami po skończonej zabawie.

Kolejnym pomysłem na aranżację piętrowego łóżka w pokoju dziecięcym jest położenie na dolnej części siedziska z poduszkami, które będzie doskonałym miejscem do czytania maluchowi bajek na dobranoc. Jednak pamiętaj o odpowiednim oświetleniu takiego kącika.

Łóżko piętrowe dla dzieci z biurkiem

Łóżko piętrowe dla dzieci ma tę ogromną zaletę, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Podczas jego wyboru zwróć uwagę na to, czy mebel jest stabilny, jak został wykonany, czy jest solidny i starannie wykończony. Bezpieczeństwo dzieci zagwarantują właściwie dobrane barierki, dzięki nim maluch nie spadnie z łóżka w czasie snu lub zabawy.

Łóżko można umieścić nad biurkiem lub szafą. Wtedy dodatkowo będzie stanowiło miejsce do nauki dla jednego dziecka lub dla rodzeństwa. Pozwala ono na zaoszczędzenie całkiem sporej ilości miejsca w pokoju. Takie łóżko piętrowe połączone z biurkiem, przyda się rodzeństwu, które chodzi już do szkoły – czasem ciężko jest wygospodarować w pokoju dziecięcym miejsce na dwa biurka.

Jak udekorować łóżko piętrowe dla dzieci?

Wbrew pozorom udekorowanie piętrowego łóżka wcale nie jest trudne. Pierwszy kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę przy tworzeniu dekoracji dla dziecka jest jego płeć. Zupełnie inne ozdoby podobają się dziewczynkom, a inne chłopcom. Sprawdź nasze wskazówki!

  1. Odpowiednie oświetlenie

    Łańcuch LED wreszcie może się do czegoś przydać. Dzieci wprost kochają takie ozdoby. Podświetlony łańcuch jest kolorowy, a w dodatku świeci. Na pewno spodoba się każdemu maluchowi.

  2. Personalizacja łóżka

    Czy Tobie też zdarza się słyszeć głośne kłótnie Twoich maluchów o to, które z nich tej nocy śpi na górze? Jeżeli ustalisz to z nimi raz na zawsze, a w dodatku dla każdego z nich przygotujesz wyjątkowy prezent w postaci literek układających się w jego imię, to problem sam się rozwiąże. Dobrym pomysłem jest także ozdobienie łóżek w taki nietypowy sposób wspólnie z maluchami.

  3. Dziecięcy baldachim

    Dobrym pomysłem jest również powieszenie w dolnej części łóżka dwóch zasłon, które nie tylko będą pełniły funkcję dekoracyjną, ale również pozwolą dzieciom na chwilę prywatności. Łatwiej będzie im też zasnąć.

Jak zrobić łóżko piętrowe?

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie, ponieważ chciałbyś sprawić radość Twoim pociechom, to postaramy się jak najlepiej wyjaśnić w jaki sposób zrobić łóżko piętrowe dla dzieci. Co będzie Ci potrzebne?

Przede wszystkim zastanów się, z jakiego materiału ma być zrobione. Mogą to być na przykład deski z litego drewna lub płyty wiórowe. Potrzebne Ci będą również niezbędne narzędzia, takie jak gwoździe czy młotek. Dzięki nim szybko połączysz ze sobą wszystkie deski. Przyda Ci się również hebel, który pomoże Ci w szybkim pozbyciu się wszelkich drzazg oraz nierówności z desek. Nie zapomnij również o pile ręcznej, miarce oraz ołówku.

Jeżeli chcesz pomalować łóżko piętrowe dla dzieci na jakiś ciekawy kolor, to zaopatrz się także w pędzel i odpowiednią farbę. Pamiętaj jednak, że aby samodzielnie zrobić takie łóżko potrzebne będą Ci spore zdolności manualne oraz bardzo, bardzo dużo czasu!