Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Stół kawowy w stylu eklektycznym

Ten styl jest zawsze dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz angażować się w jedną możliwą aranżację. Uwielbiasz ekscytujące kombinacje różnych produktów i chciałabyś świadomie wykorzystać to jako styl w projektowaniu wnętrz? Więc trafiłaś we właściwe miejsce! Styl eklektyczny jest zawsze w modzie i stał się ponadczasową klasyką! W Westwing pokażemy Ci, jak umiejętnie wdrażać różne mieszanki stylów i na co musisz zwrócić uwagę podczas aranżacji.

Co oznacza styl?

Styl to raczej abstrakcyjny termin, ale każdy może sobie wyobrazić, jakie znaczenie się pod nim kryje. Odnosi się przede wszystkim do charakterystycznego wyglądu i wyróżniających się elementów.


Styl jest kochankiem sztuki.

Coco Chanel

Styl eklektyczny jest zatem połączeniem różnych form wzornictwa, które stają się bardziej wyraźne, im bardziej style różnią się od siebie. Przy urządzaniu mieszkania w stylu eklektycznym celowo stosuje się silne kontrasty, a różne elementy są łączone w harmonijnej aranżacji. Jak można to osiągnąć? Pokażemy Ci to za pomocą kilku pomocnych wskazówek i sztuczek!

3 wskazówki dotyczące aranżacji w stylu ekletycznym

  1. Kontrastowe materiały

    Przeciwstawne materiały tworzą ekscytującą kombinację, która jest charakterystyczna dla mebli w stylu eklektycznym. Na przykład, połączenie ciepłych materiałów naturalnych, takich jak drewno, wełna lub len, z surowymi meblami wykonanymi z metalu, szkła lub betonu.

  2. Gra kolorów

    Zestawianie kolorów jest znane przede wszystkim z mody.  Ale połączenie silnych kontrastów kolorystycznych może mieć również imponujący wpływ na wystrój wnętrz. W przypadku aranżacji mieszkania można polegać na uzupełniających się kolorach. Dla odważnych, kombinacje wzorów są koniecznością!

  3. Nie więcej niż dwa

    We wnętrzach najlepiej łączyć nie więcej niż dwa style. W ten sposób unikniesz wrażenia chaosu we wnętrzach i przypadkowemu ustawieniu mebli. Symetria może być również pomocna w organizacji aranżacji pomieszczenia.

Jakie style wyposażenia wnętrz można ze sobą łączyć?

Czy wszystkie style do siebie pasują, czy istnieją style wyposażenia wnętrz, które tworzą szczególnie ciekawe i harmonijne połączenie? Pokażemy Ci, jakie kontrastowe style wyposażenia wnętrz można łatwo zaaranżować, aby stworzyć piękny styl eklektyczny dla Twojego domu. Zainspiruj się naszymi pomysłami i odważ się dodać wyrafinowany akcent do swoich wnętrz!

Życie eklektyczne

Kiedy mówi się o aranżacjach wyposażenia wnętrz, zawsze pojawia się koncepcja stylu eklektycznego. Ten styl oznacza połączenie kilku stylów, epok i materiałów. W ten sposób tworzy się wyraziste elementy kontrastowe we wnętrzu. Na przykład stara, zabytkowa szafa z pchlego targu może być połączona z nowoczesną designerską sofą i uzupełniona orientalnymi pamiątkami z wakacji. Aby uniknąć chaosu, stosuje się wspólny element łączący. Mieszanka stylów może mieć wyjątkowy efekt dzięki symetrycznemu układowi lub dominującemu kolorowi.

Pastele a styl skandynawski: tak to działa!

Styl eklektyczny i skandynawski design z delikatnymi pastelowymi odcieniami nadaje się również dla początkujących i zapewnia nowoczesną, a jednocześnie komfortową aranżację! Klasyczny styl skandynawski podkreśla czystość, jasność i elegancję poprzez połączenie białych i czarnych szczegółów. Krzesła, ramy na obrazy, nadruki z motywami graficznymi i lampy w stylu przemysłowym potrzebują dopełnienia. Kobiece, pastelowe kolory doskonale uzupełnią ten styl. Czy to różowy, jasnoniebieski, miętowo-zielony, liliowy czy morelowy – te kolory dodają romantyzmu. W połączeniu z prostotą i koncepcją nordyckiego designu, tworzy to swobodne połączenie przytulności i elegancji!

Mieszanka w stylu kubańskim

Chcesz odświeżyć swój dom kolorową mieszanką stylów? Pozwól się zainspirować kubańskiemu stylowi i połącz stare meble z kolorowymi akcesoriami i wzorzystymi tekstyliami. Połączenie różnych stylów w materiałów jest częścią charakterystycznego stylu kubańskiego. W ten sposób zapewniasz każdemu pokojowi przyjazną i jednocześnie przytulną atmosferę.

Nasza rada: Egzotyczne rośliny, takie jak palmy, paprocie czy storczyki, zapewniają dodatkową porcję przytulności i relaksu.

Styl eklektyczny: mieszanka staroci i nowinek

Nowoczesne elementy połączone z antykami! Połączenie stylu starego i nowego jest prostą metodą zestawiania różnych wzorów z różnych epok. W nowoczesnym budynku, pamiątki, dekoracje z pchlego targu lub meble w stylu shabby chic, mogą zapewnić więcej ciepła i przytulności. Neutralne tło nowoczesnych wnętrz sprawia, że meble retro są szczególnie atrakcyjne.

Nasze ulubione połączenie w kuchni: nowoczesne krzesła w kobiecych odcieniach. Połącz je ze stołem do jadalni w stylu vintage, wykonanym z litego drewna. Jest on idealny, jeśli chcesz się bawić stylem eklektycznym. Ponadto odcienie błękitu lub akwamarynu są idealne na detalach takich jak wazony, poduszki czy wygodne pufy.

Wspaniałym połączeniem w salonie jest umieszczenie minimalistycznej sofy na starym i stylowym dywanie. W ten sposób stworzysz umiejętne połączenie starego z nowym.

Mieszanka stylów w salonie

W salonie można sobie dać się ponieść wyobraźni, łącząc różne style. Nad nowoczesną designerską sofą powieś stary obraz i do tego dodaj futurystyczny wózek barowy. Możesz też użyć barwnych tekstyliów z wzorami, które wprowadzą kolor do pomieszczenia. Wszystko o czym możesz marzyć jest możliwe, to właśnie styl eklektyczny!

Najlepiej jest zdecydować z góry, w którym kierunku powinna podążać aranżacja. W ten sposób na końcu powstanie harmonijny wystrój, a pomieszczenie nie będzie sprawiać wrażenia chaosu. Wybierz swój styl mieszając meble i postaw na jakość. Chcesz przecież zachować swój wyjątkowy styl eklektyczny na długi czas!

Meble i akcesoria do domu w stylu eklektycznym

Zebraliśmy ekskluzywny wybór odpowiednich mebli, abyś mógł stworzyć ekscytującą mieszankę stylów we własnym domu. Połącz świadomie kontrasty, a będziesz zaskoczony wyjątkowym efektem!