Szukaj

Lustra w czarnej ramie

Sortuj
52 Produkty
Sortuj

Lustra w czarnej ramie – praktyczna dekoracja

Lustra w czarnej ramie są wyrazistym i cenionym elementem dekoracyjnym w każdym mieszkaniu. Sprawdzają się we wnętrzach eleganckich, zarówno o klasycznym, jak i nowoczesnym designie. Sama ich obecność sprawia, że aranżacja robi wrażenie dynamicznej i pierwszoplanowej. Jednak, aby osiągnąć pożądany rezultat dekoracyjny, konieczne jest dobranie ramy lustra nie tylko do własnych oczekiwań estetycznych, lecz i do stylu pomieszczenia.

Ostatnio dekoratorzy podpowiadają, by zawieszać zwierciadła w efektownych oprawach podobnie jak obrazy i grafiki – czarne lustra często są wykorzystywane w takich aranżacjach. Bez względu na kolor ramy lustra mają bowiem wielką moc wnętrzarską - powiększają pomieszczenie optycznie, a także wprowadzają do środka więcej światła - i to zarówno za dnia, jak i w sztucznym oświetleniu. We wnętrzu można zawiesić jedno lustro lub stworzyć galerię mniejszych, często różnej wielkości – możliwości jest wiele.

Bogactwo materiałów i wzorów

Fundamentalną decyzją jest wybór materiału, z jakiego ma być wykonana rama lustra. Zwykle oprawy lakieruje się na wysoki połysk, jednak we wnętrzach stylowych zdarzają się też półmatowe, imitujące stare. Ramy mogą być wykonane z metalu, drewna albo tworzywa sztucznego. Dużym uznaniem cieszą się lekkie, fantazyjne modele z żywicy syntetycznej. Wśród podstawowych surowców, oferowanych przez producentów, wymienić można drewno oraz metal.

 • Za ramą drewnianą przemawia z pewnością jej naturalność, doceniana przez miłośników stylu skandynawskiego i minimalistycznego. Co ważne - drewniana rama do lustra jest wyborem uniwersalnym, gdyż wpasuje się w niemal każdy styl. Jeśli marzymy o czarnym lustrze, można zamówić ramę drewnianą w tym kolorze, jak również w każdym innym, który nam się podoba. Ramy drewniane mogą być proste oraz ozdobne, urozmaicone żłobieniami i zdobieniami podkreślającymi ich dekoracyjny charakter.
 • Największą fantazją dekoratorską wyróżniają się oprawy metalowe. Inspiracje płyną z tradycyjnej metaloplastyki, jednak w przypadku zwierciadeł stawia się bardziej na elegancję niż przytulność. Popularne są też lekkie ramy z aluminium, które można pomalować proszkowo na wybrany kolor.
 • Bardzo ciekawe formy przyjmują oprawy z żywicy syntetycznej. To tańsza alternatywa dla metalu, która łudząco przypomina ten surowiec. Z żywicy syntetycznej powstają lekkie ażurowe ramy pełne miękkich linii i intrygujących zdobień.
 • Lustra w czarnej ramie w różnych pomieszczeniach

  Lustro w czarnej ramie to zawsze model bardzo szykowny. Miłośnicy minimalizmu mogą zdecydować się na prostą oprawę bez dodatkowych zdobień, z kolei fani stylu glamour mają do wyboru mnóstwo fantazyjnych motywów dekoracyjnych – roślinnych bądź geometrycznych. Efektowne lustro z czarną ramą pasuje zarówno do salonu, łazienki, przedpokoju, jak i kuchni. Niemniej czarny kolor jest mocny i wyrazisty. Lepiej sprawdza się w większych pomieszczeniach, te mniejsze może bowiem nieco przytłaczać.

  Dlatego lustra w czarnej ramie to nie zawsze dobry wybór do wąskiego przedpokoju. Jeśli jednak wnętrze jest w miarę przestronne, lustro zawieszone nad lekką konsolą doda wystrojowi szyku. Podobna zasada dotyczy zwierciadeł przeznaczonych do łazienki. Bogato zdobione czarne ramy pasują najbardziej do dużych łazienek, w których wystroju ciemne barwy przeplatają się z jasnymi. Wnętrze w konwencji black & white to wręcz wymarzona sceneria dla okazałego lustra. W salonie można stworzyć intrygującą galerię zwierciadeł, wieszając obok siebie modele o różnych kształtach ram – okrągłe, owalne, prostokątne oraz kwadratowe.

  Praktyczne wskazówki stylistyczne

  Do jakich wnętrz najlepiej pasują lustra w czarnej ramie? Oto kilka wskazówek:

 • Styl glamour – czyli wnętrze czarujące nowoczesną elegancją. Czarne lustro to wprost wymarzony dodatek i idealna dekoracja. Doskonale współgra z pięknymi i lśniącymi drobiazgami, takimi jak lampy, figurki czy nieduże meble. Wieszając zwierciadło nad lekką, elegancką konsolą, można stworzyć współczesną, oryginalną toaletkę.
 • Styl skandynawski – choć w tym wystroju dominuje biel i szarość, lustro w czarnej ramie świetnie zdynamizuje aranżację, sprawi, że będzie wyglądała bardziej elegancko. Jednak do tego stylu warto wybierać modele o prostych, cienkich ramach.
 • Styl nowoczesny – jeśli lustro ma być w czarnej ramie, to koniecznie w niebanalnej. Misterny dekor znany z metalowych opraw warto zastąpić motywami geometrycznymi, jednak także wyrazistymi - takimi, które przyciągają wzrok.
 • Lustra w czarnej ramie to dodatki do wnętrz, które sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, w różnych stylach! Znajdź te, które Tobie najbardziej pasują i uczyń sój dom piękniejszym!