Szukaj

Srebrne tace dekoracyjne

Sortuj
4 Produkty
Sortuj

Srebrne tace dekoracyjne – luksus na każdą kieszeń

Srebrne tace dekoracyjne mogą służyć do serwowania potraw, wchodzić w skład kompozycji dekoracyjnych na komodzie czy konsoli albo wcielać się w rolę ozdób ściennych. Efektowny materiał i kolor sprawiły, że taca, pozornie zwykły przedmiot, tradycyjnie służący do podawania potraw, zyskała kilka innych funkcji ważnych w aranżacji wnętrza. Misternie wykonana srebrna taca dekoracyjna może być prawdziwą aranżacyjną biżuterią. Co więcej, wcale nie musi kosztować majątku. Nowoczesne materiały, zwłaszcza różne rodzaje metalu, łudząco przypominają autentyczne srebro. Warto zatem zadbać o takie nietuzinkowe dekoracje w domu, bo pomagają wydobyć z aranżacji to, co w niej najpiękniejsze, podkreślić styl wnętrza, każdego dnia przyciągać wzrok domowników i gości. Świadczą też o poczuciu smaku i dobrym guście gospodarzy.

Srebrne akcenty w aranżacji

W arystokratycznych i mieszczańskich domach rodowe srebra stanowiły rodzaj skarbów i pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W skład takich rodzinnych kolekcji wchodziły nie tylko sztućce, lecz także piękne naczynia, jak cukiernica, waza czy dzbanek, a także praktyczne akcesoria dekoracyjne, na przykład patery i zegary. Do dziś srebrne antyki królują w pałacach i muzeach, a jeśli ktoś ma szczęście, może się nimi cieszyć w swoim domu. Warto również wspomnieć, że srebro przez kilka wieków miało zacną konkurentkę, a mianowicie cynę. Wielu znakomitych artystów rzemieślników wytwarzało cynowe perełki, które podobnie jak te srebrne, licznie zachowały się do dziś. Współcześnie srebrne i posrebrzane dodatki nie należą do najtańszych, jednak można znaleźć dla nich piękną i godną alternatywę. Stal nierdzewna, nikiel czy aluminium to równie wdzięczne surowce do artystycznych i dekoratorskich popisów.

Srebrne tace dekoracyjne – liczy się blask

Srebrzyście błyszczące meble i dodatki ładnie się komponują niemal z każdym kolorem i stanowią niebanalną ozdobę wnętrza. Jeden piękny przedmiot, np. srebrna taca dekoracyjna, odświeży wygląd pomieszczenia, rozświetli je, a dzięki odbiciom światła od powierzchni – optycznie je powiększy.

Srebrny kolor kojarzy się z pełnymi blasku aranżacjami w stylu glamour, ale nie tylko. Sprawdzi się też w aranżacjach klasycznych oraz nowoczesnych, opartych na prostych, minimalistycznych formach. Srebrna taca, patera, wazon na kwiaty, świecznik, a także połyskujące tkaniny to prawdziwe aranżacyjne hity ostatnich sezonów. Nie można też zapominać o połyskliwych elementach zdobiących meble, np. okucia, uchwyty, wykończenia nóżek kanapy, krzeseł czy komody i wreszcie stoliki kawowe, które zamiast blatu mają srebrną tacę o podwyższonych brzegach. Srebro ewidentnie zawładnęło sercem projektantów.

Srebrna taca w różnych rolach

Efektownie połyskująca, elegancka srebrna taca może być wykorzystana w wystroju w kilku rolach:

  • Taca serwingowa (służąca do podawania) – w tej funkcji najlepiej sprawdza się srebrna taca z dwoma uchwytami. Często prosty błyszczący blat ma przyciągające uwagę, misternie zdobione uchwyty.
  • Patera – na tacy można wyeksponować świeże owoce. W ten sposób powstaje przyjemna kompozycja przywołująca najpiękniejsze malarskie martwe natury.
  • Podstawa kompozycji dekoracyjnej – tu możliwości jest mnóstwo. Zestawić można na przykład suszone kwiaty, świeczki, dyfuzory zapachowe czy ozdobne figurki. Srebrna taca dekoracyjna to również doskonałe miejsce na takie domowe drobiazgi jak elegancka ceramika, artystyczne szkło, małe porcelanowe arcydzieła czy wszelkie drobiazgi w kolorze srebra.
  • Samodzielna dekoracja – bogato zdobiona srebrna taca dekoracyjna to elegancka i oryginalna dekoracja ścienna. Warto zwrócić uwagę na modele o lustrzanej powierzchni, które magicznie wpływają na aranżację, rozświetlając przestrzeń. Srebrną tacę można też umieścić na blacie komody czy konsoli, wspierając ją o ścianę.

Od pałacowego szyku do eleganckiego minimalizmu

Gładka bądź bogato zdobiona – srebrna taca dekoracyjna może przyjmować wiele intrygujących form, dlatego każdy znajdzie model dla siebie, odpowiadający swoim gustom estetycznym. Dużą popularnością cieszą się tace o powierzchniach lakierowanych na wysoki połysk, które wyglądają jak metalowe zwierciadła. A jak na piękne lustro przystało są zamknięte w misternie zdobionych ramach. Drugą grupę produktów stanowią modele dekorowane jak płaskorzeźby. Srebrna taca może zatem przedstawiać scenę rodzajową, kompozycje kwiatowe lub abstrakcyjne ornamenty. W takim designie widać inspiracje artystycznymi rycinami.

Jeśli jednak ktoś jest zwolennikiem nowoczesnego minimalizmu, także znajdzie piękną tacę dla siebie. Warto zwrócić uwagę na okrągłe, kwadratowe lub prostokątne tace metalowe, które wspaniale dekorują wnętrza nowoczesne.

Srebrna taca dekoracyjna to aranżacyjna księżniczka, która wprowadza do stylizacji piękny design o pałacowym rodowodzie, a także sprawdza się w wielu praktycznych rolach.

Odkryj naszą szeroką gamę srebrnych tac dekoracyjnych na Westwing i kup swój ulubiony model!