Szukaj

Stoły ogrodowe drewniane

Sortuj
26 Produkty
Sortuj

Stoły ogrodowe drewniane – ponadczasowy wybór do wymarzonego ogrodu

Wybór stołów do ogrodu jest teraz spory, jednak niezmiennie wielką popularnością cieszą się stoły ogrodowe drewniane. Nic dziwnego, drewno wydaje nam się najbardziej odpowiednim materiałem na meble, które mają się znaleźć w naszym przydomowym ogródku. Jest naturalne, trwałe, pięknie wygląda, a gdy zostanie odpowiednio zaimpregnowane, posłuży nam przez lata. W dodatku z każdym rokiem będzie zyskiwać na urodzie. Gdy mamy już stół drewniany ogrodowy i komplet krzeseł, wystarczy jeszcze tylko odrobina wysiłku, by stworzyć piękną przestrzeń wokół domu, w której znajdą się barwne kwiaty, krzewy oraz dające cień nasadzenia. Urządzenie takiego saloniku pod gołym niebem nie powinno być trudne. Jedyne, co trzeba zrobić, to wybrać model z określonego rodzaju surowca, jego kolor i kształt.

W sklepie internetowym Westwing kupisz stylowe i funkcjonalne stoły ogrodowe drewniane w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. BSprawdź naszą ofertę i stwórz razem z nami taras, na którym będziesz chciał spędzić każdy wolny moment.

Stoły ogrodowe drewniane – na różne potrzeby

Jedną z zalet stołów ogrodowych drewnianych jest urozmaicony design. W naszej selekcji znajdziesz zarówno ekskluzywne produkty wykonane z lakierowanego drewna egzotycznego; proste modele w stylu rustykalnym; stoły wykonane z nieobrobionych lub wręcz surowych fragmentów pni lub konarów drzew; a także składane stoły z lekkiego drewna, które w każdej chwili można przenieść w inną część ogrodu

Jeśli mamy dużo miejsca lub często organizujemy przyjęcia, wybierzmy stół drewniany ogrodowy z funkcją rozkładania blatu – dzięki temu każdy zaproszony gość będzie miał wystarczającą swobodę. Jeśli zaś mamy niewielki skrawek zieleni lub spotykamy się na tarasie, warto rozejrzeć się za niedużym stołem składanym, który po spotkaniu można złożyć i odstawić tam, gdzie nie będzie nam przeszkadzał. Zakup takich mebli to inwestycja na lata.

Stół ogrodowy drewniany - co warto wiedzieć?

Stoły ogrodowe drewniane są przeważnie ciężkie i przenoszenie ich bywa dość kłopotliwe. Trzeba więc znaleźć im stałe miejsce, które sprawdzi się niezależnie od pogody. Kupując stół ogrodowy drewniany trzeba pamiętać, iż mebel ten będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, zmiany temperatur, intensywne nasłonecznienie. W związku z tym stoły ogrodowe z drewna powinny być odpowiednio zaimpregnowane. Uwaga dotycząca zabezpieczenia odnosi się szczególnie do mebli wykonanych z miękkich gatunków drewna – sosny i olchy. Inne rodzaje, takie jak dąb, buk lub jesion, są dużo twardsze i trwalsze. Idealnym gatunkiem, odpornym nie tylko na działanie wody, lecz nawet czynników chemicznych i biologicznych, jest egzotyczny tek – drzewo pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej. Wykonany z niego stół drewniany ogrodowy jest bardzo łatwy w pielęgnacji (wystarczy przetrzeć blat leciutko wilgotną szmatką) i można pozostawić go pod chmurką przez cały rok. Pozostałe, pomimo że są impregnowane, na zimę trzeba okryć wodoodporną, oddychającą plandeką lub przenieść do pomieszczenia. Trzeba także zwrócić uwagę na stabilność stołu, który zgodnie ze swoim przeznaczeniem używany jest w bardzo różnych warunkach. Nie chodzi tylko o solidne połączenie poszczególnych elementów mebla, lecz również o właściwy rozstaw nóg, co ma wpływ na zwiększenie stabilności mebla.

Kup stół ogrodowy drewniany na Westwing

W sklepie internetowym Westwing kupisz meble ogrodowe wysokiej jakości oraz w pięknym stylu. Wybierz stół ogrodowy drewniany, który stanie się podstawą stylizacji Twojego ogrodu lub tarasu. Spędzisz przy nim wiele cudownych chwil z bliskimi osobami!