Szukaj

Szafy narożne

Sortuj
27 Produkty
Sortuj

Szafy narożne — ergonomiczne i eleganckie

Szafy narożne są idealnym sposobem na maksymalne wykorzystanie powierzchni pokoju. Pokój dzienny, sypialnia, pokój dziecięcy to pomieszczenia, w których liczy się każdy kawałek przestrzeni, a jednocześnie do przechowywana jest duża liczba ubrań i akcesoriów. Szafy narożne umożliwiają pełne wykorzystanie pomieszczenia i zagospodarowanie ściany na całej długości. Tego typu meble często pełnią też rolę łącznika, który wypełnia lukę między zabudową dwóch stykających się ścian.

Szafa narożna – praktyczne rozwiązanie

Szafa narożne to duża oszczędność miejsca, ale przede wszystkim meble, które powinny być jak najbardziej funkcjonalne. Istotne jest więc nie tylko to, jak szafa wygląda na zewnątrz, ale też jej wewnętrzna struktura. Dobra organizacja pozwoli uniknąć bałaganu oraz umożliwia ułożenie ubrań przejrzysty sposób, tak, aby to, czego potrzebujemy, było zawsze pod ręką. Oto kilka elementów wyposażenia szaf, które warto wykorzystać:

 • Półki — warto zamontować je tak, aby stykały się w narożniku, tworząc kształt litery „L”. Dzięki temu zostanie zagospodarowane całe wnętrze szafy i zmieszczą się w niej niewymiarowe, podłużne przedmioty. Oprócz tradycyjnych półek w narożnej szafie przydadzą się też nachylone pod kątem półki na buty.

 • Szuflady — przydają się do schowania mniejszych części garderoby, szalików i akcesoriów. Standardowa głębokość szuflad wynosi od 40 do 70 cm. Uporządkowanie zawartości ułatwi organizer na bieliznę lub specjalny separator.

 • Drążki — specjalne drążki zaprojektowane do mebli narożnych to idealny sposób na ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Elementy montowane na stałe mogą mieć łukowaty, wygięty kształt, co umożliwi wieszanie ubrań na całej szerokości mebla, także w narożniku. Coraz częściej spotykane są też drążki ruchome, montowane na wysięgnikach, poprzeczne wieszaki oraz pantografy — pozwalające na opuszczanie ubrań na niższy poziom.

 • Kosze — w przypadku przedmiotów niewymiarowych, dobrym rozwiązaniem są montowane na prowadnicach kosze. Łatwo zmieszczą się w nich buty, śpiwory oraz ubrania do prasowania. Możesz też wykorzystać różnorodne pojemniki do przechowywania, które znajdziesz w naszej ofercie.

 • Wskazówka: sprawdź też naszą zakładkę poświęconą akcesoriom do szafy, aby znaleźć praktyczne dodatki do zaplanowania jej wnętrza według potrzeb.

  Szafy narożne — stylowy design

  Szafy narożne najczęściej wykonane są z drewna. To ponadczasowy materiał, który można łatwo zaadaptować do określonego wystroju wnętrza. Szafy o jasnej, sosnowej obudowie, z wyraźnie zarysowanymi sękami, idealnie wpiszą się w aranżacje w stylu skandynawskim. W pomieszczeniach nawiązujących do stylu rustykalnego i prowansalskiego najlepiej sprawdzą się meble o lekko przecieranej fakturze. Niezwykle elegancko prezentują się też sprzęty wykonane z egzotycznych gatunków drewna, takich jak bambus lub palisander. W przypadku nowoczesnej aranżacji warto zdecydować się na szafę o połyskliwej, lakierowanej obudowie. Mebel powinien jak najbardziej wtapiać się w wystrój wnętrza, nie ograniczając jego lekkiego i przestronnego charakteru. Ciekawym dodatkiem mogą być designerskie uchwyty do mebli lub wkomponowane we fronty lustra.

  Kup szafę narożną na Westwing

  Funkcjonalna szafa narożna przyda się w każdym domu. Warto poświęcić czas na jej zaplanowanie, aby jak najlepiej spełniała swoją funkcję i ułatwiała codzienność. W ofercie sklepu internetowego Westwing znajdziesz szafy narożne w różnych stylach i rozmiarach. Czas zaprowadzić w domu ład i porządek!