Szukaj

Doniczki ogrodowe

Sortuj
23 Produkty
Sortuj

Doniczki ogrodowe: przydatne dekoracje w ogrodzie i na balkonie

Doniczki na zewnątrz to wspaniała, funkcjonalna dekoracja, która w piękny sposób ozdobi Twój balkon, taras czy ogród. Do naszej selekcji trafiły doniczki, dzięki którym kwiatowe nasadzenia na balkonie i tarasie zyskają jeszcze więcej uroku. Będą ozdobą na zewnętrznym parapecie, balustradzie lub zewnętrznym stoliku.

Wybierz odpowiednią doniczkę dla swoich roślin, ale i dla siebie

Ogród ozdobiony kwiatami w donicach wygląda na bardziej zadbany i ma wiele uroku. Wybór donicy dopasowanej do rośliny ma duże znaczenie, bowiem wpływa nie tylko na jej wzrost, ale także estetykę i kompozycję z otoczeniem. Istotna jest więc jej wielkość, kształt, barwa, użyty materiał a czasem nawet technologia! Z kolei ich kształty, formy i barwy powinny być dostosowane do stylu ogrodu i pozostałych elementów jego wyposażenia, a także do architektury budynku. Na Westwing znajdziesz wiele dekoracje zewnętrznych, które ozdobią Twój ogród. Mnogość form, kolorów i materiałów sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby, znajdą tu coś dla siebie. W zakładce doniczki ogrodowe znajdziesz doniczki wykonane z materiałów takie jak:

 • Ceramika – dzięki porowatym ściankom przepuszczają powietrze do korzeni.
 • Tworzywo sztuczne – są lekkie i można je myć wodą z mydłem. Jeśli planujemy posadzić w takich donicach duże okazy roślin, koniecznie trzeba ją dodatkowo obciążyć (np. kamieniami).
 • Glina – Moda na tego typu produkty powraca. Podkreślają wygląd roślin. Warto wykorzystywać je w ogrodach wzorowanych na stylu wiejskim, naturalistycznym, angielskim oraz śródziemnomorskim.
 • Beton – pełnią funkcję kwietników wykorzystywanych głównie w ogrodach publicznych i zieleni miejskiej. Są ciężkie, wytrzymałe i stabilne. Walory estetyczne natomiast zależą od technologii wykonania i zdobień.
 • Metal – są lekkie i odporne na wilgoć. Na balkonie sprawdzą się donice z aluminium lub ocynkowanej blachy.
 • Oprócz wysokiej jakości materiałów, ważny jest także design! Westwing oferuje doniczki ogrodowe w różnych kształtach i formach, począwszy od klasycznych gładkich, przez kolorowe w różnych tonacjach, po rzeźby i oryginalne kształty. Doniczki pasują do każdego stylu wnętrz. Wiemy, jak ważny jest czas, dlatego nie pozwalamy Ci długo czekać na zamówione produkty, skracają czas dostawy do minimum!

  Skrzynki balkonowe, osłonki, donice w zestawie - dobierz je do roślin

  Donice zewnętrzne warto dobierać do konkretnego obsadzenie, które chcemy zrealizować. Ich kolor lub forma będą wtedy dobrze współgrały z roślinami i jeszcze bardziej podkreślą ich atuty. Drzewka oliwne będą się doskonale prezentować w plecionych koszach. Kwitnące róże i lawendy, w ceramicznych donicach o bogato zdobionej formie- niech inspiracją będą tutaj francuskie ogrody.

  Jeśli do dyspozycji masz niewielki balkon, z pomocą przyjdą skrzynki balkonowe lub doniczki do zawieszenia na balustradzie. Możesz je obsadzić ziołami lub roślinami jednorocznymi. Nie zajmą dużo miejsca, a sprawią, że balkon nabierze życia i koloru.

  Skorzystaj z szerokiej oferty Westwing i ciesz się wysokiej jakości produktami pasującymi do każdej aranżacji wnętrz. Nie kupuj mebli i akcesoriów na jeden sezon, wybieraj spośród produktów wysokiej klasy na Westwing! Poznaj porady ekspertów, gamę inspiracji oraz szereg akcesoriów do stworzenia ciekawych aranżacji!