Poduszki na meble ogrodowe

Poduszki na meble ogrodowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki na meble ogrodowe-poradnik Westwing

Już w starożytności zakładano zapierające dech w piersiach ogrody, będące świątyniami dumania i relaksu. Najsłynniejsze z nich to wiszące ogrody królowej Semiramidy zaliczane do siedmiu cudów świata. Naukowcy są pewni, że istniały rzeczywiście. Podobno wzniesiono je na wspaniałych kilkupoziomowych tarasach, wśród których rosły egzotyczne, sztucznie nawadniane drzewa i krzewy. Mimo, że w ówczesnym czasie nie istniały komfortowe leżaki, ani wygodne poduszki na meble ogrodowe, żona króla Nabuchodonozora II, Amytis wypoczywała w nich często i chętnie.

Przez wieki ogród zajmował ważną pozycję w świecie zarówno kultury, jak i sztuki. Jedną z najsłynniejszych książek, w której zieleniec występuje w roli głównej, jest „Tajemniczy ogród” autorstwa Francis Hodgson Burnett. Zagadkowa, zielona kraina okazuje się magicznym miejscem dla dwójki dzieci, które przez prace w ogrodzie odmieniają swoje życie. Zielone areały ukochali także malarze. Na płótnie Aleksandra Gierymskiego zatytułowanym: „W altanie” można oglądać rozkoszny podwieczorek wśród zieleni, zaś z dzieł Moneta zerkają piękne, wielobarwne pejzaże.

Od ławek, po poduchy

W zielonych oazach od zawsze gościły wyszukane dodatki – kolumnady, rzeźby, oczka wodne. Współcześnie królują w nich także wygodne komplety wypoczynkowe – leżaki, hamaki czy poduszki na meble ogrodowe. Niegdyś do dyspozycji osób wypoczywających w zieleńcach były jedynie ławki. W ogrodach rzadziej spędzano czas na siedząco – częściej przechadzano się wśród klombów, podziwiając roślinność. Wyjątkiem były eleganckie podwieczorki, do których zasiadano przy stołach wyniesionych na zewnątrz. Współcześnie zieleńce, tarasy i balkony są przede wszystkim miejscami błogiego relaksu. Warto zatem zainwestować w komfortowe sprzęty, a wraz z nimi, w poduszki na meble ogrodowe. Dzięki temu wypoczynek na świeżym powietrzu nabierze nowego wymiaru.

Wodoodporne poduszki na meble ogrodowe

Wybierając poduszki na meble ogrodowe należy kierować się przede wszystkim ich wielkością, grubością oraz starannym wykonaniem. Kanapy i fotele ogrodowe mają zazwyczaj twardą konstrukcję, zatem musi okalać ją odpowiednia warstwa materiału. Najlepszym wyborem są poduszki na meble ogrodowe wykonane z tkanin wodoodpornych.Może być to na przykład gruby poliester lub teflon. Dzięki nim, poduszki na meble ogrodowe nie będą przemakać. Co więcej, solidnie wykonane akcesoria nie są tak podatne na zabrudzenia oraz działanie promieni słonecznych. Cena poduszek wodoodpornych w rzeczywistości nie odstrasza. Modele na leżaki można znaleźć już od pięćdziesięciu złotych. Zestaw poduszek wykonanych z materiałów świetnej jakości, daje nie tylko komfort użytkowania, ale i gwarancję trwałości na długie lata.

Stylowe poduszki na meble ogrodowe

Dobierając poduszki na meble ogrodowe należy kierować się także stylem, w jakim zagospodarowana jest przestrzeń. Ogród utrzymany w trendzie angielskim, pełen nastrojowych zakątków i ukrytych altan kocha drewniane stoły i krzesła. Poduszki na meble ogrodowe powinny być zatem obite romantycznym materiałem zdobionym różanym motywem. Doskonale sprawdzą się także delikatne motywy kwiatowe, w stonowanych barwach. Elegancki zieleniec francuski z zawsze wspaniale utrzymanym trawnikiem i żywopłotami polubi białe, lniane poduchy na żeliwne krzesła i ławeczki. Minimaliści rozkochani w trendzie japońskim, pełnym drzewek bonzai, mogą postawić na poduszki na meble ogrodowe wyszywane w egzotyczne wzory.

Akcesoria do ogrodu

Poduszki to proste i ciekawe rozwiązanie na ozdobienie ogrodu i mebli ogrodowych. Aby nadać naszemu ogrodowi przytulny charakter, wystarczy dobór właściwych akcesoriów. Doskonale sprawdzą się ozdobne, poliestrowe markizy, które ochronią przed słońcem i deszczem. Ozdobą, która rozświetli każde miejsce są piękne, naturalne kwiaty w gustownych kwietnikach i doniczkach, na przykład glinianych. Aby je ożywić można pomalować je we wzory. Jeżeli lubimy oryginalne aranżacje i pracę w ogrodzie, sami możemy stworzyć niepowtarzalne doniczki, np z metalowych wiaderek czy wiklinowych koszyczków. W dobry nastrój w każdym ogrodzie, z pewnością wprawią klimatyczne lampiony i lampy ogrodowe.

Od starożytności człowiek łaknął kontaktu z naturą. Mieszkając w dużej metropolii warto wygospodarować dla siebie choć kawałek zielonej przestrzeni. Gustowne ozdoby, trwałe sprzęty i eleganckie poduszki na meble ogrodowe dodadzą jej smaku.