Szukaj

Dywany dla dzieci

Sortuj
31 Produkty
Sortuj

Stylowe dywany dla dzieci

Dywan dziecięcy pełni wiele funkcji. Przede wszystkim jest dekoracją, która dopełnia wystroju wnętrza i wprowadza do pokoju przytulny nastrój. Jako że najmłodsi domownicy dużą część czasu spędzają na podłodze rysując, tworząc małe arcydzieła z klocków lub testując nowe zabawki, dywan jest również ważnym miejscem codziennych zabaw. Dywan dla dzieci musi być kolorowy, żeby przykuwał uwagę najmłodszych, a jednocześnie miękki i delikatny, aby dobrze zabezpieczał przed chłodem. W sklepie internetowym Westwing kupisz stylowy dywany dla dzieci wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Dywan dziecięcy: jak wybrać?

Poza pięknym wyglądem oraz odpowiednim rozmiarem warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany dywan dziecięcy.

  • Akryl: miękki w dotyku i ma gładkie włókna. Akryl jest często nazywany sztuczną wełną ze względu na podobieństwo do tego materiału. Akrylowy dywan dziecięcy łatwo się czyści i jest odporny na grzyby oraz bakterie.

  • Wełna: do pokoju dziecięcego to nie najlepszy pomysł – dywany dla dzieci muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, ponadto wełna jest silnym alergenem. Zapewniają jednak wysoką jakość, zwłaszcza te wykonane z wełny nowozelandzkiej i tybetańskiej.

  • Bawełna: dzięki swoim antystatycznym właściwościom, nie powoduje uczuleń. Bawełna to naturalny materiał, będzie więc bardzo przyjemna dla malucha co więcej jest często wykorzystywana do produkcji dywaników i mat edukacyjnych dla noworodków.

  • Kup dywany dla dzieci na Westwing

    Wybierając dywan dziecięcy powinniśmy również wziąć pod uwagę zdanie samych zainteresowanych. To w końcu nasze pociechy będą na nim spędzać najwięcej czasu. Dywany dla dziewczynki w pięknych odcieniach różu, a może dywan dla chłopca w ulubione samochody lub bohaterów z bajki? Wszystko zależy od indywidualnego wyboru Twojego dziecka. Starsze dzieci na pewno ucieszą z możliwości podjęcia „dorosłej” decyzji i z radością zagospodarują swój pierwszy kawałek własnej przestrzeni. W pokoju nastolatka warto postawić na dywan, w ulubione wzory i pasujący do wystroju wnętrza. Kup dywan dziecięcy w sklepie online Westwing i ciesz się wysoką jakością i pięknym stylem przez długi czas.