Szukaj

Fotele rattanowe

Fotele rattanowe to idealna propozycja na aranżację ogrodu lub tarasu, ale również… salonu. Latem najczęściej ogród staje się drugim domem. To idealne miejsce na relaks na hamaku, wieczorne spotkanie w gronie przyjaciół lub rodzinnego grilla. Na wypoczynek w promieniach słońca czeka się z utęsknieniem przez cały rok! Aby wszystko przebiegło, tak jak sobie zamarzysz, już zawczasu przygotuj odpowiednie meble i akcesoria. Polecamy bardzo teraz modne meble z wikliny i rattanu. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu! Eleganckie i wygodne fotele, sofy, stoliki i huśtawki oczarują wszystkich miłośników klasycznego designu.

Meble rattanowe

Od kilku sezonów znów są na topie! Do mieszkania wprowadzają lekką, wakacyjną atmosferę, ale najczęściej wykorzystuje się je w ogrodzie i na tarasie. Szczególną popularnością cieszy się fotel rattanowy. Tradycyjnie uważa się, że fotel rattanowy to typowy mebel do ogrodu. Nic bardziej mylnego! Równie dobrze sprawdza się w salonie, szczególnie w modnym stylu marynistycznym, który kocha naturalne odcienie i klimat jak z najlepszych kurortów.

W Polsce rattan kojarzy się przede wszystkim z meblami ogrodowymi i plecionymi dodatkami, takimi jak koszyki. Jednak jego zastosowanie jest znacznie szersze. Spotyka się go także pod nazwą rotang lub rotan. Rattan to ogólne określenie na kilka gatunków palm pnących. To lekki i solidny materiał, a także bardzo łatwy w transporcie. Takie też są meble rattanowe, w tym najpopularniejsze fotele rattanowe. Dlatego tak dobrze sprawdzają się w aranżacji, której właściciele lubią częste zmiany i liftingi.

Fotel rattanowy w aranżacji salonu

Choć rattan w naturze jest barwy miodowej i oliwkowej, łatwo podlega bejcowaniu, dlatego równie dobrze można nabyć fotele rattanowe w innych kolorach, zazwyczaj jednak zbliżonych do barw natury. Rattan kocha lekkie formy i odcienie drewna oraz piasku, które kojarzą się z nadmorskimi kurortami. Komplet mebli, w którym prym wiodą fotele rattanowe, może z powodzeniem stać się głównym punktem odniesienia dla całej aranżacji salonu. Ponieważ rattan to materiał naturalny, zadowoli też miłośników ekologii oraz stylu boho. Warto jednak pamiętać, że aby podnieść komfort użytkowania, do mebli trzeba dodać dopasowane do nich poduszki. Fotel rattanowy bardzo łatwo też utrzymać w czystości. Wystarczy regularne odkurzanie i przecieranie miękką szmatką.

Fotel rattanowy na tarasie i w ogrodzie

Meble rattanowe najczęściej trafiają na taras i do ogrodu. I w zasadzie nic dziwnego – są lekkie, a także odporne na wilgoć. Towarzyszą im jednak pewne ograniczenia. Warto wiedzieć, że fotele rattanowe źle zniosą intensywne nasłonecznienie i mroźne temperatury.

Lepiej, więc chować je do środka na zimę, a latem trzymać pod zadaszeniem. Fotel rattanowy użytkowany na zewnątrz z czasem matowieje i ciemnieje, dlatego wymaga zabiegów konserwacyjnych przynajmniej raz w roku. Chodzi przede wszystkim o gruntowne czyszczenie i malowanie lub lakierowanie. Bardzo ważne jest to, by foteli rattanowych nigdy nie myć pod prysznicem ani nie moczyć. Znacznie osłabi to ich wytrzymałość, a może je nawet zniszczyć.

Klasyczny fotel rattanowy w stylu shabby chic, a może nowoczesny mebel do miejskiego loftu?

Na Westwing pomożemy Ci wybrać najlepsze fotele z rattanu i dodatki do każdej aranżacji!