Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
biurko przy ścianie w sypialni z różowym krzesłem i dekoracjami z wikliny i drewna

Home office to już nie sporadyczne zjawisko, a bardzo często codzienność. Jak zaaranżować małą przestrzeń w mieszkaniu, by wygospodarować miejsce również na domowe biuro? Biurko w sypialni może łączyć ze sobą kilka funkcji, które poznasz w naszym najnowszym artykule! Zainspiruj się z Westwing i stwórz wyjątkową przestrzeń do pracy! 

Biurko bez biura: gdzie je ustawić? 

Home office połączony z brakiem wyraźnie wydzielonej przestrzeni do pracy, może być kłopotliwy. Aranżacja biura w domu to nie lada wyzwanie. Podstawowy problem to ustawienie biurka. Biurko w salonie lub w sypialni to zawsze kompromis. Wszak oba te pomieszczenia pełnią funkcję stref do odpoczynku czy relaksu. Z kolei jadalnia, to miejsce rodzinnych posiłków i spotkań z przyjaciółmi. Gdzie zatem zorganizować w nich chociaż małe biuro? Najważniejsze to zachować odpowiedni podział przestrzeni. Biurko wcale nie musi rzucać się w oczy! W tygodniu może pełnić funkcję biurka do pracy, natomiast wieczorami w dni wolne, po schowaniu laptopa i papierów, stawać się doskonałą funkcjonalną ozdobą na której postawisz rośliny czy klimatyczne świece.  

Jak zaaranżować biurko w sypialni?  

Nie tylko praca zdalna, ale i przenoszenie pracy do domu, staje się zjawiskiem coraz częstszym. Biurko do pracy już nie musi być duże – z przenośnymi komputerami potrzebujemy coraz mniej miejsca do pracy. Zatem biurko w sypialni wcale nie je jest takim złym pomysłem. Sypialnia to miejsce spokojne i ciche, dlatego warunki do pracy będą w niej idealne. Dobrze rozplanowane pomieszczenie umożliwi Ci stworzenie kącika biurowego, który może składać się tylko i wyłącznie z blatu i dostawianego krzesła. Najlepiej, by mieścił się jak najbliżej okna, gdyż światło dzienne ułatwi nam wykonywanie pracy.  Biuro może być również jak maskownica i zasłonić nieestetycznie wyglądający kaloryfer. Dla wyjątkowego efektu, możesz pokusić się o biurko z blatu kuchennego, wówczas z pewnością spełniać będzie wiele ról.  

Jeszcze większą intymność i komfort pracy zapewnić może parawan lub jeśli dysponujesz większą przestrzenią ścianka działowa. Wygodnym pomysłem jest montaż blatu pod oknem, na całej długości ściany. Pod taki blat wejdą dodatkowe komody, nie będzie też problemu z ustawieniem fotela czy krzesła. Ciekawym rozwiązaniem będzie również biurko w sypialni umieszczone w szafie.  

Biurko w sypialni – czego unikać

Decydując się na pracę w domu, a konkretniej w sypialni, warto jest zachować pewne zasady. Feng shui w pracy wpływa na komfort i efektywność. Biurko w sypialni ustaw tak, aby mieć za plecami ścianę, a jednocześnie być zwróconym twarzą do wejścia. Nie zapomnij o roślinach. Unikaj bałaganu na biurku. Zadbaj również o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Nasz mózg potrzebuje świeżego powietrza, dlatego nie zapomnij o odpowiedniej wentylacji.  

Jak pracować w sypialni? 

Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią w naszym domu. To właśnie tutaj spędzamy znaczną część naszego życia, śpiąc i relaksując się. Zastanawiając się jak urządzić biuro w sypialni, musisz pamiętać by zachować odpowiedni work life balance. Kiedy pracujesz w domu, najważniejszą rzeczą dla twojego zdrowia psychicznego jest wyznaczenie granic, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Wszystko, co możesz zrobić, aby fizycznie oddzielić miejsce do spania od miejsca pracy, może pomóc zachować dobry rytm snu – parawan, zamknięcie szafy, ścianka działowa. Gdy nadejdzie czas snu, umieść telefon w szufladzie lub laptopa w “biurze” i zostaw go tam do rana. 

Dodatkowo, nigdy nie pracuj w łóżku. To miejsce kojarzyć powinno się z wypoczynkiem.  

Biurko w sypialni – pomysły na aranżacje

Organizując biurko w sypialni musisz wziąć pod uwagę nie tylko aspekty funkcjonalne ale i wizualne. Nowy mebel powinien stanowić dopełnienie aranżacji i stylu jaki panuje w Twoich wnętrzach. Dobierz odpowiednie rośliny do biura, dekoracja i oczywiście krzesło, gdyż nie można zapominać jak prawidłowo siedzieć. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aranżacje sypialni z biurkiem!  

Mini sypialnia retro 

Sypialnia w stylu retro, to przestrzeń utrzymana w klimacie szalonych lat 50., 60. i 70. ubiegłego stulecia. Nie brakuje w niej żywych kolorów, geometrycznych wzorów, designerskich mebli i oryginalnych dodatków. Rude, tapicerowane zagłówki łóżka lub fotel, który może być też fotelem biurowym, dobrze wyglądać będą na tle klasycznych, białych ścian. Na podłodze koniecznie kolorowy dywan z miękkim włosiem. Biurko klasyczne z ciemnego drewna na czarnych, cienkich nóżkach. Dobrze pasować do tego będą złote dodatki w postaci lamp, zarówno na biurku jak i na stoliku nocnym.  

Boho sypialnia z biurkiem  

Sypialnia boho to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią aranżacje w stylu eklektycznym. Aranżacje w stylu boho lubią przenosić nie tylko do innych czasów, ale i do innych kultur, stąd naturalne materiały na łóżku jak i w ramach dywanów, mnogość roślin w plecionych lub kamiennych donicach, poduszki i wiklinowe kosze. W sypialni tej zmieściło się również niewielkie biurko, które stanowić może miejsce do pracy jak i do relaksu podczas np. prac kreatywnych. Na nim nie mogło zabraknąć ramek ze zdjęciami jak i pamiątek z egzotycznych podróży.  

Sypialnia z biurkiem na antresoli w lofcie 

Lofty, czyli wnętrza dawnych hal fabrycznych, początkowo adaptowane na pracownie nowojorskich artystów, z czasem zyskały popularność również jako przestrzenie mieszkalne. Mieszkania te są na tyle wysokie, że bez problemu zorganizujesz  w nich domowe biuro na antresoli w sypialni. Styl loftowy to przede wszystkim minimalizm i proste formy. Biurko w sypialni na antresoli powinno być jak najbardziej proste, bez dodatkowych dekoracji i szafek. Gładkie formy przełamać możesz kolorem, wybierając na przykład mocne szare, tapicerowane krzesło.  

Regulowane biurko w sypialni 

Regulowane biurko to idealne rozwiązanie dla osób, których praca nie polega tylko na siedzeniu przy laptopie. Regulacja może mieć charakter manualny bądź elektryczny. Można dowolnie zmieniać wysokość biurka (poprzez ustawienie długości nóżek) oraz kąt jego nachylenia. Ustawiając je w sypialni zwróć uwagę by stało w takim miejscu, w którym będziesz mógł wykorzystać jego potencjał. Nie ustawiaj go pod nisko zawieszoną półką czy plakatem, wówczas pole regulacji będzie ograniczone.  

Małe biurko w sypialni – minimalistyczna przestrzeń pod oknem 

Nowoczesne biuro jest przestronne, minimalistyczne i jasne. Możesz w prosty sposób stworzyć je w swojej sypialni decydując się na szklane biurko o prostej formie. Może ono być ustawione pod oknem lub w rogu pokoju. Alternatywą dla szkła będzie biurko białe o cienkich, minimalistycznych nóżkach. Zamiast klasycznego biurowego fotela, możesz wykorzystać fotel z garderoby lub sypialni.  

Oświetlenie do biurka w sypialni 

Dobre oświetlenie miejsca pracy jest niezwykle ważne. Powinno mieć ono dwa źródła światła. To absolutna podstawa: biurko nie powinno być oświetlone jedynie przy pomocy lampki biurkowej. Ważne, aby tłem dla mocniejszego, skoncentrowanego światła lampki było drugie, bardziej ogólne źródło. Co prawda, w sypialni raczej stawiamy na delikatne oświetlenie, jednak główne źródło światła umieszczone na środku sufitu będzie bardzo praktyczne. Dla odpowiedniego komfortu pracy istotny jest charakter światła: jego natężenie oraz barwa. Dużym ułatwieniem stanowi lampka biurkowa z regulowaną rączką.  

Sypialnia jest przestrzenią, która kojarzy się z wypoczynkiem i spokojem. Jak widzisz, może ona być również pomieszczeniem do pracy. Biurko w sypialni może później stać się miejscem na dekoracje czy dodatkowa komodą do przechowywania. Wszystko zależy od aranżacji na jaką się zdecydujesz. Szukając dalszych porad – zarejestruj się na Westwing!