Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Komoda w małym pokoju dziecięcym

Jesteśmy pewni, że mały pokój dziecięcy może wyglądać bardzo przytulnie i stylowo – wystarczy, że sprytnie go urządzisz. Jego aranżacja powinna być dobrze zaplanowana od samego początku. Pamiętaj, że dzieci wcale nie potrzebują dużo miejsca, żeby być szczęśliwe. Harmonijne połączenie mebli przyjaznych dzieciom z przestrzenią do przechowywania, zabawnymi akcesoriami i wesołą kolorystyką stworzy pokój, w którym panuje dobry nastrój! Dzięki naszym pomysłom i wskazówkom dowiesz się, jak kreatywnie urządzić mały pokój dziecięcy. Twoje dziecko będzie zachwycone!

Małe pokoje lub mieszkania kierują ducha do celu, a duże go rozpraszają.

Leonardo da Vinci

Obowiązkowe elementy małego pokoju dziecięcego

  • Łóżko: Masz do wyboru łóżko piętrowe lub wygodny model z półkami do przechowywania pościeli.
  • Półki ścienne: Wykorzystaj nie tylko powierzchnię podłogi, ale również przestrzeń na ścianie.
  • Składane meble: Dzięki składanym krzesłom i stołom szybko stworzysz więcej przestrzeni do zabawy! 
Mały pokój dziecięcy z białym fotelem bujanym, zegarem pandą i półką ścienną obok różowego kredensu

Optymalne wykorzystaj przestrzeń dzięki funkcjonalnym meblom

Wygodne łóżko dla dziecka jest oczywiście koniecznością. Aby w pełni wykorzystać przestrzeń niewielkiego pokoju dziecięcego, możesz zdecydować się na łóżko piętrowe, które na dole posiada kącik do nauki lub zabawy. Możesz też wybrać łóżko z pojemnymi szufladami. Schowasz w nich pościel, zabawki i inne drobiazgi. Niezwykle praktycznym elementem wyposażenia jest składany stół. Jego blat jest przymocowany do ściany i rozkłada się go tylko, kiedy jest potrzebny. Nie zapomnij także o meblach narożnych! Dzięki nim wykorzystasz trudną przestrzeń w kątach pokoju, która często pozostaje niezagospodarowana.

Istnieją różne opcje – można zamontować deskę ochronną lub siatkę. Możesz też zdecydować się na płaski materac gimnastyczny, który ustawisz pod łóżkiem – pomoże zamortyzować ewentualny upadek, a w ciągu dnia posłuży jako miejsce zabaw. Możesz także oprzeć go o ścianę.

Przyjazna atmosfera w małym pokoju dziecięcym

Mały pokój dziecięcy powinien przede wszystkim zapewnić radosną, bezpieczną atmosferę. Szczególnie w niewielkich pomieszczeniach ważna jest dbałość o szczegóły. Dlatego zaaranżuj pokój w taki sposób, aby zachęcić dziecko do kreatywności, dobrej zabawy, ale i odpoczynku. Ten efekt osiągniesz dzięki pięknym maskotkom, właściwym kolorom i zabawnym akcesoriom.

Przemyślany projekt kolorystyczny i materiały przyjazne dzieciom

Podobnie jak w przypadku reszty domu, pokój dziecięcy także powinien być zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Czy wiesz, że odpowiedni dobór kolorów może sprawić, że mały pokój dziecięcy będzie wyglądał na znacznie większy? Szczególnie białe ściany pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. W żadnym przypadku nie mogą być przeciążone ozdobami lub pomalowane na zbyt ciemny kolor. Idealnie sprawdzi się za to tapeta z zabawnymi wzorami lub naklejkami sciennymi. Zwróć również uwagę na wytrzymały materiał, który przetrwa szalone dziecięce pomysły. W przypadku mebli najlepszym wyborem będzie lite drewno, naturalne lub lakierowane.

Przydatne elementy dekoracyjne i oświetlenie

Podczas urządzania małego pokoju dziecięcego nie potrzebujesz zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Pamiętaj – pokój pełen mebli i ozdób wygląda na znacznie mniejszy. Kilka ulubionych zabawek Twojego dziecka wyeksponuj na półce, a na łóżku ułóż kolorowe poduszki i koce. W ten sposób nadasz pomieszczeniu zabawny i przytulny charakter.

Praktyczna wskazówka: Pudełka z kolorowymi wzorami i nadrukami to nie tylko urocze ozdoby. Są one także świetnym pomysłem na przechowywanie rzadziej używanych zabawek czy ubrań. W przypadku oświetlenia warto wybrać ściemnianą lampę o ciekawym kształcie, na przykład księżyca lub chmurki. Natężenie światła można dowolnie regulować, co zapewni dziecku spokojne zasypianie.