Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Perły w kolorze złota na czarnym tle

30 lat razem? Oczywiście to cudowny wynik i potwierdzenie wielkiej wzajemnej miłości! 30 rocznica ślubu wymaga przepięknej oprawy, dlatego też mamy dla Ciebie kilka pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia. Bez względu na to, którą rocznicę obchodzimy, każda powinna być tak samo cenna. Rocznica ślubu to idealna okazja do tego, aby przypomnieć sobie, czemu jesteśmy z ukochanym człowiekiem i jak wiele chwil szczęścia mu zawdzięczamy 

30 rocznica ślubu czyli perłowe gody – nazwa i symbolika 

Rocznice ślubu, nazywane również godami, to dzień, który upamiętnia wypowiedzenie sakramentalnego tak. Również to czas by się zatrzymać, spojrzeć sobie w oczy i podziękować za wspólne lata. Wśród nich szczególne, wyjątkowe miejsce ma oczywiście pierwsza rocznica ślubu. Przede wszystkim dlatego, że nadal macie jeszcze świeżo w pamięci wspomnienia z ślubu i wesela. Każda rocznica ma swoją wyjątkową nazwę. Nazwy rocznic ślubu nawiązują do trwałości węzłów małżeńskich. Nazewnictwo rocznic powstało 100 lat temu autorstwa Emily Post, amerykańskiej pisarki i specjalistki od etyki. 30 lat razem to perłowe gody – perła jest symbolem czystości, niewinności i wierności. Znana jest również ze swoich właściwości zdrowotnych. To właśnie one potrzebują wiele czasu, aby się formować i przybrać określony kształt. Podobnie jest z małżeństwem. Każdy związek potrzebuje czasu, aby nabrał stabilnej, niewzruszonej formy.  

Jak uczcić 30 rocznicę ślubu? 

Ponieważ okrągły jubileusz zasługuje na nietuzinkową celebrację to dobrym pomysłem na rocznicę ślubu jest zatem wykupienie wycieczki w miejsce, o którym marzy zarówno żona, jak i mąż. Bez wątpienia wspólne wakacje z dala od zgiełku, obowiązków i problemów pozwolą parze na nowo spojrzeć na siebie tak, jak w dniu ślubu. Wasza podróż poślubna nie była idealna? A może nie mieliście możliwości, aby odbyć ją tuż po weselu? Bez wątpienia takie zaległości trzeba koniecznie nadrobić, a 30 rocznica ślubu jest ku temu idealna! Rzym, Paryż, a może polski Hel?  

Na hucznym przyjęciu z okazji rocznicy ślubu nie może zabraknąć również tortu – jest tak samo ważny na ślubie, jak i na rocznicy. Aby ciasto wyglądało wyjątkowo, najlepiej ozdobić je personalnie za pomocą jadalnych składników, na przykład masy cukrowej. 

Taki staż to też dobry pomysł na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Możesz zaplanować to wspólnie z drugą połówką lub zrobić niespodziankę i zająć się całą formalnością samodzielnie, odpowiednio wcześniej.  

Pomysły na prezent

Prezent na rocznicę ślubu to zdecydowanie jeden z najważniejszych prezentów, jakie dajemy swojej drugiej połówce w ciągu całego roku. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on wyrażać nasze uczucia i podkreślać wyjątkowość łączącej nas relacji. Dlatego bez względu na to czy jest to 3 rocznica ślubu15 rocznica ślubu, czy złote gody, warto zadbać by prezent był wyjątkowy i budził same pozytywne emocje.  

Dla osób w każdym wieku idealnym pomysłem na prezent będzie czas spędzony wspólnie podczas zmysłowego SPA. Masaż dla dwojga to coś co zrelaksuje zapracowane mięśnie i pozwoli Wam się odprężyć nie myśląc o obowiązkach a wyłącznie o wspólnej chwili.  

Także warto postawić na klasyki – zaproszenie do wyjątkowej restauracji na kolację degustacyjną, lub voucher na szkolenie z doboru win czy innych trunków będzie świetnym prezentem.  

Może coś do mieszkania? Oczywiście, że tak, to świetny pomysł, jeśli chodzi o prezent na 30 rocznicę ślubu. Zwłaszcza jeśli będzie to coś, co nie tylko fajnie wygląda, ale również jest stworzone z myślą o konkretnej osobie. Zestaw dwóch personalizowanych, poduszek dekoracyjnych to elegancki dodatek, który z pewnością zajmie honorowe miejsce w sypialni albo na kanapie w salonie. 

Upominki dla rodziców 

30 lat razem to wspaniały wyczyn. Warto abyś wręczył swoim rodzicom coś wyjątkowego. Takim prezentem może być pamiątkowa sesja zdjęciowa – niech znów poczują się jak młoda para! Czułość, zaufanie, namiętność – profesjonalna sesja zdjęciowa dla Par pozwoli wydobyć na światło dzienne to, co najpiękniejsze w wieloletniej miłości, a wspólne zdjęcia będą fantastyczną pamiątką na przyszłość. 

Jeśli dysponujecie licznymi fotografiami, możesz wykonać dla rodziców wyjątkowy album, który ukaże całe 30 lat ich małżeństwa. Gwarantujemy, że będzie to naprawdę wzruszający i piękny prezent.  Jeśli chcesz zainspirować się nazwą rocznicy, co powiesz na szklanki lub wazon z perłowym połyskiem lub perłowe kolczyki dla mamy oraz spinki do mankietów z masy perłowej dla taty?

Fajną alternatywą może być również impreza niespodzianka. Więc zbierz najbliższych przyjaciół i rodzinę i zaskoczcie młoda parę wyjątkową imprezą.  

Życzenia na 30 rocznicę ślubu 

Prezenty i niespodzianki to bez wątpienia nie wszystko. Koniecznie nie zapomnij o czymś takim jak oryginalne życzenia na rocznicę ślubu, więc prześlij jej znajomej parze w dowolnej formie – SMS, email, czy tradycyjna kartka. Bo tak prosty gest potrafi umilić cały dzień! Jakie życzenia wybrać? Sprawdź nasze propozycje.  


30 lat razem – dom zbudowany, dzieci odchowane, co Wam pozostaje?  

Teraz już nic nie musicie robić, tylko się kochać.  

Życzymy Wam zatem pełnej ciepła, cierpliwości i ufności miłości! 


30 lat przeżyć razem 

to nie lada sztuka – 

każdy z nas takiej 

wytrwałej miłości szuka. 

Niech Wam się, Kochani, 

dalej szczęśliwie życie toczy, 

a miłosny Amorek każdego dnia 

spojrzenia miłością zauroczy. 

Abyśmy za kolejne 30 lat 

Waszego małżeństwa 

szczęśliwie się spotkali 

i jeszcze radośniej 

te lata wspominali. 


Życzę Wam, Kochani, 

z serduszka szczerego, 

abyście z pięknego 

Jubileuszu Perłowego 

szczęśliwie wytrwali 

do jeszcze piękniejszego 

– Złotego. 


Z okazji jakże pięknych Perłowych Godów życzymy Wam abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć. 

30 lat spędzonych razem jest dla nas pięknym obrazem, jak przez problemy, trud codzienności pozostać nadal wiernym miłości. Z Perłowych Godów cieszymy się z Wami i wnet na Złote Gody czekamy. 


Wierszyki na 30 rocznicę ślubu 


Dzisiejsza Wasza rocznica perłowy kolor przybrała, 

Dlatego też tutaj cała rodzina ochoczo się zebrała. 

Bo takich Rodziców trzeba doceniać, jak i szanować, 

I takie chwile jak dzisiejsza z Wami mile świętować. 


Jako Wasze dzieci życzymy z tej wspaniałej okazji, 

Miłości, radości, pociechy z wnuków i trochę fantazji. 

Nieważne są tylko obowiązki i szara codzienność, 

Należy Wam się ciut szaleństwa i jakaś odmienność. 

Przeżyliście ze sobą tyle lat, wychowaliście nas dzieci, 

Niech teraz dla Was nieustannie słońce ciepłem świeci. 

Żyjcie kolejne lata w tej pięknej, trwałej i silnej miłości, 

A teraz wznieśmy toast za zdrowie ku uciesze gości. 


Róże są piękne, bo kwiaty mają, 

lecz są nietrwałe, bo przekwitają. 

A Wasza miłość niech się rozwija, 

niech trwa na wieki i nie przemija. 


Płynące prosto z serca życzenia 

z okazji 30. Rocznicy Ślubu składają … 

Od lat wielu się kochacie, 

dzieci trzódkę ładną macie, 

wnuków stadko całkiem liczne 

i jak dotąd życie śliczne. 

Czego więcej Wam potrzeba? 

Chyba tylko łaski Nieba, 

aby w zdrowiu iść przez lata 

i podziwiać piękno świata. 

Kochani Jubilaci!  

Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia miłości z okazji 30. rocznicy ślubu


Trzydzieści lat małżeństwa – to robi wrażenie! Przy okazji człowiek zaczyna się zastanawiać, jak to jest możliwe, że to tak szybko zleciało. Niemniej jednak, 30 rocznica ślubu to powód do świętowania! Zarejestruj się na Westwing, gdzie czekają na Ciebie dedykowane kampanie oraz cała gama inspiracji do stworzenia pięknego domu i robienia wyjątkowych prezentów!