Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Róg pomieszczenia w którym znajduje się lutro, stolik oraz różowa, satynowa pufa
Róg pomieszczenia w którym znajduje się lutro, stolik oraz różowa, satynowa pufa

Trendy

Co roku tak jak w świecie mody, tak i w świecie aranżacji wnętrz pojawiają się nowe tendencje. Są odzwierciedleniem nastrojów społecznych, naszych potrzeb i stylu życia. Jakie meble, kolory i materiały znajdą się w naszych domach w tym roku? Jakie formy i faktury będą dominować? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć. Styliści Westwing z uwagą śledzą najnowsze trendy w modzie i designie, odwiedzją najważniejsze targi oraz branżowe wydarzenia. A to wszystko po to, aby móc później podsumować i opisać najważniejsze zjawiska ze świata wnętrz.

Maison & Objet w Paryżu,  Salone del Mobile w Mediolanie i London Design Festival to tylko niektóre z wydarzeń, na których odkrwamy, co przyszłość wniesie do wnętrz. Przeczytaj nasze artykuły i stwórz wnętrza w zgodzie z najnowszymi trendami!

 

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie w 2020

Jeśli interesuje Was jakie kolory, materiały, meble i style królują na targach wnętrzarskich, to jesteście w dobrym miejscu! Najwyższy czas poznać trendy wnętrzarskie, o których będzie głośno w 2020 roku. A tu mała zapowiedź tego, co nas czeka w tym roku.

Minimalizm 2.0

Równolegle do minimalizmu, który wcale nie ma zamiaru zejść ze sceny, rozwija się trend, który wyróżnia się ornamentami i bardziej odważną kolorystyką. Z tego połączenia powstał minimalizm 2.0, w którym prosta forma łączy się ze szlachetnymi materiałami. W 2020 roku na salony wkroczy marmur, welwet i aksamit tworząc niezwykle eleganckie i stylowe wnętrza.

Zwrot ku naturze

Podobnie jak w modzie, również w świecie wnętrz jest coraz głośniej o potrzebie zwrotu ku naturze i równowadze ekologicznej. W dobie zmian klimatycznych i nadprodukcji stawiamy przede wszystkim na jakość, nie na ilość. Ubrania i meble mają nam służyć przez długie lata. Ze względu na rosnącą potrzebę człowieka obcowania z naturą również na co dzień, we wnętrzach pojawiają się rośliny oraz naturalne materiały takie jak kamień, juta, len i rattan. Zwrot ku naturze jest widoczny także w palecie kolorystycznej. Odcienie szarości ustępują miejsca beżom, ochrze i brązom.

Sztuka na co dzień

Meble i dodatki są dopracowane w najmniejszym detalu. Już dawno tak bardzo liczyła się nie tylko funkcja, ale też forma. Przedmioty codziennego użytku mają nam służyć, ale też dawać przyjemność z obcowania z nimi. Stąd w 2020 roku zaprosimy do naszych wnętrz falujące sofy i stoliki pomocnicze przypominające dzieła sztuki współczesnej. Ten rok przyniesie też wielki powrót do motywów antycznych i rzeźby. Z konsoli lub regału będą na nas zerkać gipsowe popiersia, przypominając, jak ważną rolę w naszym życiu pełni sztuka i humanizm.

Róg pomieszczenia w którym znajduje się lutro, stolik oraz różowa, satynowa pufaModne materiały

Niezależnie od tego czy postawiłeś na styl rustykalny lub skandynawski w swoich wnętrzach, znajdź do nich odpowiednio modne materiał w danym sezonie. Odkryj z nami różnorodność materiałów oraz tkanin!


Modne meble

W tematach dotyczących aranżacji wnętrz, nie powinno zabraknąć wzmianki o modnych meblach i przedmiotach dekoracyjnych. Bez względu na to, czy chcesz umeblować swoje mieszkanie według okreslonego trendu bądź nadać mu modnego akcentu – z nami dowiesz się co w trawie piszczy.


Modny styl

Lagom, Wabi Sabi & Cocooning to tylko niektóre z modnych styli, które chcemy Ci przedstawić. Zdecyduj sam, który styl życia najbardziej Ci odpowiada i zastosuj go we własnym domu.