AŻ DO -50%: WYPRZEDAŻ W WESTWING SHOP

Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Modne materiały

Często o wyborze konkretnego produktu decyduje jego dotknięcie. Miękkość i przyjemne odczucie, które możemy poczuć pod palcami są bardzo ważnym kryterium wyboru. Zwłaszcza w dziedzinie urządzania wnętrz, tkaniny i tekstury odgrywają kluczową rolę w projektowaniu aranżacji. Nasi eksperci od wnętrz pojawiają się na wszystkich znanych targach meblowych, aby znaleźć dla Ciebie najnowsze trendy w materiałach. Zgromadziliśmy dla Ciebie pomocne wskazówki i inspiracje, aby mógł jak najlepiej wykorzystać modne materiały w swoim domu.

Ale czy musisz śledzić każdy trend? Podobnie jak trendach odzieżowych, trendy w materiałach oraz tkaninach również ulagają zmianie. Jednak nie panikuj – przede wszystkim Twój dom ma się Tobie podobać. Niezależnie od tego, czy Twoja sofa czy stolik kawowy wpisuje się w najnowsze trendy. Po prostu wybierz swoje ulubione materiały, a my dostarczymy Ci inspirację oraz garść przydatnych informacji!

Jakie materiały są trendami w tym roku?

Co króluje na scenie wnętrzarskiej w tym roku? Jeśli chcesz urządzić swój dom w 2019 roku w modne materiały, postaw na naturalne, ale i luksusowe tkaniny. Sprawdź z nami, co w trawie modnego piszczy:

Naturalne materiały – postaw na prostotę i ponadczasowość

Tematy zrównoważonego rozwoju, naturalności i uważności są niezwykle popularnymi trendami w 2019 roku i zwracają uwagę zarówno producentów, jak i konsumentów. Dlatego postaw na produkty wykonane z naturalnych materiałów, które zostały stworzone przy użyciu metod tradycyjnego rzemiosła. Wracamy do przeszłości! W szczególności powinienieś zwrócić uwagę na:

• Drewno
• Kamień
• Wełnę oraz jedwab
• Glinę
• Ceramikę

Naturalne materiały zapewniają większy komfort w Twoim domu. Do aranżacji wnętrz zalecamy zredukowane kombinacje kolorów połączone z naturalnymi materiałami. To doskonale podkreśla spokojny wygląd całości i nadaje wnętrzu modnego blasku.

Miękkie materiały – wygodne oraz szlachetne

Na pewno już w zeszłych sezonach zauważyłeś, że na ulicach królują miękkie, bawełniane koszulki. Nie znamy żadnej marki, która nie skorzystała z tego trendu! Przyjemne w dotyku materiały są również bardzo modne w obszarze urządzania wnętrz. Zmysłowe tkaniny nadają aranżacji ponadczasową elegancję i sprawiają, że Twój dom prezentuje się szlachetnie. W swoich pomieszczeniach skorzystaj z następujących modnych materiałów:

• Bouclé, czyli przędza pętelkowa
• Aksamit
• Welur
• Plusz
• Sztuczne futro

Plusz ma kojący wpływ na Twoje wnętrze, a przędza pętelkowa doda całości elegancji i uroku. Meble do siedzenia takie jak taborety, pufy są teraz pokryte cennym materiałem aksamitu. Miękkie materiały prezentują się szczególnie pięknie w połączeniu ze wzorami. Dlatego też, motywy kwiatowe lub szlachetne ozdoby ożywią Twój dom. Zwróć uwagę na wypolerowane powierzchnie i subtelne detale, takie jak płaskorzeźby. Wprowadź do swoich wnętrz modne materiały!

Jak prawidłowo połączyć ze sobą materiały? Nasze praktyczne wskazówki

Wskazówka 1: Zwróć uwagę na całość aranżacji. Zbyt wiele różnych materiałów może rozpraszać uwagę. Na przykład, łącz ze sobą tylko naturalne lub luksusowe materiały. Dzięki temu idealnie połączysz ze sobą meble, tkaniny i dekoracje, a dodatkowo pozostaniesz wierny swojemu stylowi.

Wskazówka 2: Wskazówka pierwsza prowadzi nas do następnej, a mianowicie – zwróć uwagę na obróbkę i strukturę powierzchni materiałów, które chcesz wprowadzić do swoich wnętrz. Czy powierzchnie w Twoim domu są bardziej naturalne czy wypolerowane? Staraj się trzymać jednego stylu.

Wskazówka 3: Stwórz ekscytujące wnętrze dzięki celowemu przełamaniu stylu. Harmonijną całość można stworzyć, łącząc ze sobą naturalne oraz luksusowe materiały. Wybierz styl przewodni i przełam go nietypowymi dodatkami, takimi jak porcelanowy wazon.

Odkryj z nami wiele innych, modnych materiałów! W naszych artykułach znajdziesz szczegółowe informacje na temat różnych materiałów oraz tkanin, a także wskazówki, jak najlepiej wykorzystać je w domu. Odkryj modne trendy w materiałach!