Autorka bloga Must Have Fashion siedząca na sofie w swoim salonie

Lubisz metamorfozy i masz słabość do przestrzeni z historią? Koniecznie przeczytaj naszą rozmowę z Joanną, autorką bloga Must Have Fashion, która opowiedziała nam o spektakularnej metamorfozie starego domu na wsi, wnętrzarskich inspiracjach i swojej słabości do stylu rustykalnego ze skandynawskim twistem.

energiczna, uparta i kreatywna.
lifestylowy, choć aktualnie z racji metamorfozy mojego starego domu przeważają treści wnętrzarskie.

Ulubiony cytat

Wszystko jest energią. Wszystko. Dostrój się do częstotliwości tego czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. Nie może być inaczej. To nie filozofia, to fizyka.

Albert Einstein

Migawki z bloga Must Have Fashion

Rozmowa z Joanną, autorką bloga Must Have Fashion

Na Twoim blogu sporo miejsca poświęcasz tematyce wnętrzarskiej. Skąd u Ciebie zainteresowanie aranżacją wnętrz?

Miłość do pięknych wnętrz jest we mnie praktycznie od zawsze. Kiedy na studiach wynajmowałam mieszkania, zawsze mocno je przerabiałam, włącznie z malowaniem ścian. Mam potrzebę przebywania w pięknych wnętrzach oraz ich kreowania. Bardzo ciekawi i pasjonuje mnie “lepienie” przestrzeni za pomocą mebli i dodatków, oświetlenia czy kolorów ścian. Przestrzeń z kolei tworzy nasze samopoczucie, dlatego jest niesamowicie ważnym elementem życia. Wierzę w moc oddziaływania wnętrz, w jakich przebywamy. Aranżowanie wnętrz to nie tylko tworzenie mieszkań czy domów jak z katalogów, to również działanie w kierunku uczuć takich jak spokój, harmonia, relaks, spełnienie, satysfakcja czy miłość do świata.

W jakich wnętrzach czujesz się najlepiej? Czy masz jakiś ulubiony styl?

Zdecydowanie jest to styl rustykalny połączony ze skandynawskim. Bardzo lubię do takich wnętrz komponować elementy o charakterze luksusowym. Na przykład w moim starym, remontowanym domu na wsi łazienka jest do połowy w gresie o wzorze marmuru, a w salonie wisi lampa, jak to powiedział mój tata “jak u prezydenta” (haha). Złota, z 10 kloszami przypominającymi z wyglądu jabłka. Bardzo designerski dodatek na suficie, ciekawie kontrastujący z 70-letnimi belkami.

Czy możesz nam zdradzić, jak wygląda wymarzony efekt końcowy tego remontu? W jakim stylu planujesz urządzić wnętrza?

Jasne, już kończę remont i na Instagramie można podejrzeć wnętrza. Dom wykończony będzie w stylu skandynawskim połączonym z rustykalnym, czyli stylu, który kocham najbardziej. W pomieszczeniach będzie jasno, a oryginalne elementy drewna z 70-letniego domu cudownie ocieplają pomieszczenia. W salonie będzie narożnik w delikatnym kolorze baby-blue, a na podłodze prawdziwa deska dębowa w jasnym odcieniu. Kuchnia jest biała, z frezowanymi frontami i złotymi uchwytami. W moim domu nie będzie typowych drzwi, będą za to drzwi przesuwne, tak zwane “barn doors”, czyli drzwi inspirowane drzwiami do stodoły. W przedpokoju pozostaje również jedna oryginalna ściana z bali. W sypialni są rozsuwane drzwi do garderoby. Sypialnie dzielę z kącikiem dla mojego synka. Chwilowo, ponieważ jeszcze w tym roku rozpocznę dobudowę jeszcze jednego pomieszczenia, który będzie dużym pokojem dla Julka. Wielką ozdobą całego domu są wielkie okna od ziemi do sufitu. Zrobiłam największe, na jakie pozwalała konstrukcja domu.

Na blogu oprócz tematów wnętrzarskich poruszasz też te dotyczące mody. Co według Ciebie łączy te obie dziedziny?

Zarówno moda jak i piękne wnętrza tworzą nasze samopoczucie. Tak samo czujemy się świetnie, gdy zakładamy nową sukienkę, jak i “ubieramy się” w piękne wnętrza.

Jakie było do tej pory najlepsze doświadczenie, które mogłaś przeżyć dzięki Twojej działalności w blogosferze?

Najlepszym doświadczenie jest fakt, że blog pozwolił mi na założenie własnej firmy i bycie sobie szefem. Pracuję kiedy mam na to ochotę, jestem wolna i niezależna. Robię to, co kocham. A to wszystko tylko dlatego, że w 2007 roku, kiedy polska blogosfera dopiero się rozwijała, postanowiłam założyć bloga. Była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Więcej interesujących rozmów na temat wnętrz, estetyki i pięknego stylu życia znajdziesz w zakładace “Blogi wnętrzarskie“.