Szukaj

Kieliszki do szampana i prosecco

Sortuj
75 Produkty
Sortuj

Kieliszki do szampana: świętuj w pięknym stylu!

Kieliszki do szampana i prosecco to nieodłączny element zaopatrzenia każdego barku, ponieważ szampan to nieodłączny element świętowania wielu okoliczności. Nie sposób wyobrazić sobie bez niego urodzin, ślubów, bali maturalnych, a przede wszystkim Sylwestra. Jego intensywny, cierpki aromat towarzyszy nam podczas najważniejszych chwil naszego życia. W sklepie internetowym Westwing kupisz piękne i unikalne kieliszki do szampana.

Jaki kieliszek do szampana wybrać?

Zgodnie z zaleceniami znawców tego szlachetnego trunku szampana powinno się pić w długich, wąskich kieliszkach o zwężonej górnej części czaszy. Taka konstrukcja pozwala wydobyć z napoju właściwy smak i zatrzymuje charakterystyczne bąbelki, dzięki czemu szampan dłużej musuje. Stylowo prezentują się także płaskie kieliszki do szampana. Wyglądają bardzo ekskluzywnie nie tylko ustawione na sobie w formie widowiskowej wierzy. To dobry wybór na przyjęcia ze znajomymi lub przyjaciółmi, romantyczną kolację we dwoje, a nawet domowe party z okazji Sylwestra.

Kieliszki do szampana: jak serwować szampana?

Optymalna temperatura do serwowania szampana to około 6-9°C. Żeby był dobrze schłodzony, najlepiej wstawić go do lodówki już na kilka godzin wcześniej. Butelkę należy otwierać bardzo ostrożnie, żeby nie zniszczyć smaku napoju. Po usunięciu złotka owijamy szyjkę butelki ręcznikiem. Przytrzymując szyjkę i korek, drugą ręką należy chwycić dolną część butelki. Trzymając butelkę pod kątem 45 stopni, delikatnie ją obracamy, czekając aż korek lekko się wysunie. Podczas nalewania kieliszek do szampana należy zdecydowanie przechylić i powoli napełniać go tak, aby napój się nie pienił.

Wskazówka:Zimny napój nie może się za szybko ogrzać, dlatego kieliszki trzeba zawsze trzymać za nóżkę, starając się nie dotykać czaszy.

Delektowania się szampanem nie musimy wcale ograniczać jedynie do wielkich okazji. Butelka tego musującego napoju może uświetnić również cotygodniowe wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Jak mawiała Marlena Dietrich: „Szampan sprawia, że każdy dzień wydaje się niedzielą”.

Jak myć kieliszki do szampana?

Po każdym przyjęciu przychodzi czas na zmywanie. Mycie długich i wąskich kieliszków do szampana może wydawać się nieco żmudnym zajęciem, ale warto poświęcić na to nieco czasu, aby nasza zastawa zawsze prezentowała się nienagannie. Oto kilka porad, jak myć kieliszki do szampana:

  • Kieliszki do szampana powinno się je myć ręcznie. Ze względu na specyficzny kształt bardzo trudno jest dobrze wyczyścić je w zmywarce.

  • Najlepiej myć stosując delikatne, bezzapachowe płyny do naczyń. Niektórzy eksperci odradzają stosowanie detergentów w ogóle, gdyż na ściankach zawsze może pozostać nieco osadu, wpływającego na smak napoju. W przypadku szampana substancje chemiczne mogą też utrudniać powstawanie bąbelków.

  • Nie należy pozostawiać nieumytych kieliszków do szampana na następny dzień. Odrobina pozostałego trunku wyparuje tworząc trudniejszy do usunięcia osad. Kieliszki kryształowe bardzo łatwo wchłaniają też zapachy.

  • Podczas mycia należy zwrócić szczególną uwagę na brzegi szkła. Bardzo często na czaszy pozostają nieestetyczne ślady szminki lub odciski palców.

  • Po właściwym myciu warto przepłukać kieliszki jeszcze raz w zimnej wodzie i odstawić do góry dnem do wysuszenia. Dzięki temu na powierzchni szkła nie powstaną zacieki.

  • Po wyschnięciu, przystępujemy do polerowania. Do tego celu najlepiej nadaje się bawełniana szmatka lub ręcznik.

  • Kup kieliszki do szampana i prosecco na Westwing

    Jeśli lubisz świętować w pięknym stylu, kieliszki do szampana to must have w Twoim domowym barku. W sklepie internetowym Westwing znajdziesz szeroką selekcję kieliszków wysokich i płaskich. Zadbaliśmy o to, aby zarówno wielbiciele klasyki, minimalizmu czy trendów mogli znaleźć w naszej ofercie wyjątkowe kieliszki z wysokiej jakości szkła lub kryształowe.