Szukaj

Kieliszki do wina

Sortuj
96 Produkty
Sortuj

Kieliszki do wina na każdą okazję

Wino, wymaga odpowiedniej oprawy, aby w pełni wydobyć jego smak i aromat, potrzebne są odpowiednie kieliszki do wina. W zależności od rodzaju i barwy wina, serwowane jest ono w innych kieliszkach. Na Westwing kupisz kieliszki różniące się kształtem, stylem, kolorem, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Kieliszek do wina w różnych kolorach i stylach

W sklepie internetowym Westwing znajdziesz stylowe kieliszki do serwowania trunków oraz przydatne akcesoria jak stojaki na wino, pozwalające we właściwy sposób przechowywać trunek. Wśród rozmaitych wzorów, kolorów i materiałów z pewnością znajdziesz kieliszki dopasowane do reszty zastawy.

Kieliszki mogą mieć zarówno klasyczne obłe kształty, jak i zgeometryzowane formy, posiadać wyraziste wzory i różne kolory szkła. Tradycyjnie kieliszki wykonane z delikatnego kryształu lub grubego szkła, przypominają kształtem kwiat tulipana. Czasza jest osadzona na dekoracyjnej nóżce, często niskiej i solidnej. Kunsztowne nacięcia zdobiące czaszę i podstawę sprawiają, że kieliszek do wina nabiera ekskluzywnego charakteru.

Nowoczesne kieliszki do wina mają zwykle gładkie, wypolerowane ścianki, nadające im subtelności. Kształt czaszy również nawiązuje do wyglądu tulipana, jednak często wzornictwo jest bardzo oszczędne w formie, wręcz minimalistyczne. Kieliszki mają mocno przejrzyste ścianki, dzięki temu łatwiej ocenić walory wina, w tym jego barwę.

Wino można serwować nie tylko w eleganckich kieliszkach, lecz także w nowoczesnych kubkach wykonanych ze stali szlachetnej czy kryształowych szklankach. Płaskie dno, proste zewnętrzne ścianki, nowoczesny kształt trapezu zapewniają maksymalną powierzchnię do parowania, przez co smak wina jest bardziej wyrazisty.

Jak wybrać odpowiednie kieliszki do wina?

Zastanawiasz się, co należy wziąć pod uwagę, wybierając kieliszki do wina? Przede wszystkim kieliszek ma wydobyć smak i aromat wina. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kształt czaszy, która wpływa na smak wina. kieliszki do czerwonego wina posiadają pękatą, szeroką czaszę, dzięki czemu wino czerwone na jak największej powierzchni będzie się stykało z powietrzem, uwalniając to, co w nim najlepsze. Także delikatne zakręcenie płynem pomaga w wydobyciu zawartych w nim aromatów. To dlatego wino czerwone powinno być podawane w kieliszkach o długich nóżkach, ułatwiających wykonanie tej czynności.

Białe wino jest mniej bogate w smaku niż czerwone, w związku z tym nie wymaga silnego napowietrzenia. Kieliszki do białego wina są przez to smuklejsze i mniejsze. Powinny również posiadać dłuższą nóżkę i mniej pękatą czaszę, kształtem przypominającą tulipana. Na przyjemność delektowania się winem ma wpływ nie tylko kieliszek, ale także odpowiednia temperatura podania. Jak wiadomo, białe wine warto podawać schłodzone.

Oprócz kształtu kieliszka, ważny jest także styl dopasowany nakrycia stołu. W zależności od upodobań, możesz wybrać kieliszki w klasycznym stylu zdobione nacięciami. Minimalistyczne formy kieliszków pasują z kolei doskonale do nowoczesnych aranżacji, gdzie piękno wynika z prostoty. Kieliszki do wina wykonane z grubego szkła prezentują się wytwornie i są bardziej wytrzymałe. Za to posiadające cienkie ścianki kieliszki ze szkła kryształowego odznaczają się subtelną elegancją i dodatkowo pięknie brzmią nawet przy delikatnym dotknięciu.

Gdzie najlepiej przechowywać kieliszki? Kiedy już wybierzesz zestaw, który wyróżnia się pięknym dizajnem możesz wyeksponować je w szklanej witrynie. Dzięki temu będą cieszyć oczy, ale nie będą się kurzyć.

Kup kieliszki do wina na Westwing

Na Westwing znajdziesz szeroki wybór kieliszków nie tylko do wina, lecz także i innych trunków. Dostępne na stronie kieliszki do wina zachwycą Cię rozmaitością wzorów, kształtów, kolorów i materiałów. W ofercie mamy zarówno tradycyjne przejrzyste kieliszki, jak i posiadające różne barwy. Dzięki mnogości stylów, w jakich utrzymane są nasze kieliszki, masz możliwość dopasowania ich do swojego stylu. Do wyboru mamy klasycznie zdobione, oszczędne w formie, a także wyróżniające się nowoczesnym, geometrycznym kształtem. Wybieraj wśród kieliszków wykonanych ze szkła, jak i delikatnego kryształu.