Szukaj

Kołdry

Co wyróżnia nasze kołdry

 • Najwyższa jakość, która poprawi jakość snu i wpłynie na lepsze samopoczucie
 • Dzięki nim możesz doświadczyć takiego samego komfortu snu w domu, jak w luksusowym hotelu
 • Są dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb snu - wysokiej jakości i komfortowe

 • Najlepsza kołdra do sypialni

  W żadnym innym miejscu nie spędzamy tyle czasu, co w łóżku - dzięki odpowiedniej kołdrze możesz zoptymalizować swój nocny odpoczynek. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kołder: od puchowych, pierzowych i z mikrofibry po kołdry lekkie i zimowe. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednią kołdrę.

  Która kołdra jest właściwa?

  Lekkie kołdry są idealne na cieplejsze miesiące, a gęsto wypełnione na zimę i przejściowe pory roku. Kołdry pikowane lub barowe posiadają komory, które zapewniają równomierne rozłożenie wypełnienia i tym samym dobrą regulację ciepła. Wypełnienie i podział kołder zależy od Twoich wymagań. Wolisz łatwość w utrzymaniu czystości, dobrą wymianę powietrza czy produkty, które łączą obie te cechy?

  Kołdry na każdą porę roku:

 • Kołdry całoroczne: Szczególną cechą kołder na 4 pory roku jest to, że są najbardziej uniwersalne. Dwie kołdry o różnych klasach ciepła można połączyć za pomocą zatrzasków, rzepów lub tasiemki i dostosować do pory roku. Różne gramatury wypełnienia sprawiają, że kołdra całoroczna jest kołdrą letnią, przejściową i zimową w jednym.

 • Kołdry zimowe: są wypełnione 800-2000 g puchu, pierza lub włókien. Dzięki temu mają wyższą izolację termiczną i utrzymują stałą temperaturę ciała na poziomie 36-37 °C. Pikowane komory zapobiegają zbijaniu się wypełnienia i zapewniają równomierną izolację na całej powierzchni.

 • Kołdry letnie: są szczególnie lekkie ze względu na niższe wypełnienie z puchu, pierza lub włókien syntetycznych. Jeśli masz tendencję do szybkiego pocenia się lub marznięcia, wypełnienie powinno być mniejsze lub bardziej objętościowe. Ma to działanie równoważące temperaturę i reguluje wilgoć. Ze względu na cienko tkaną tkaninę, kołdra wchłania wilgoć w nocy i jest ona uwalniana podczas wietrzenia następnego dnia.

 • Jakie wypełnienie do kołdry wybrać?

  Puch jest nieco bardziej miękki i lżejszy od pierza. Kołdry puchowe lepsze mają działanie termoizolacyjne, ponieważ lepiej pochłaniają wilgoć. Pierze dobrze wypełnia pościel i jest nieco cięższe od puchu, ale podobnie jak puch wspomaga cyrkulację powietrza.

  Rodzaj wypełnienia wpływa również na sposób prania kołdry. Włókna syntetyczne są szczególnie przewiewne i łatwe do prania. Są tak samo lekkie jak kołdry puchowe i w żaden sposób nie ustępują im pod tym względem.

  Jak znaleźć właściwy rozmiar kołdry

  Zasada dotycząca rozmiarów kołder brzmi: kołdra powinna być zawsze co najmniej 50 cm szersza od materaca. Ta zasada dotyczy również kołder dla dzieci. W przypadku wąskiego łóżka jednoosobowego najlepszym wyborem będzie więc kołdra o wymiarach 135x200 cm. W przypadku szerszych łóżek jednoosobowych lepiej wybrać kołdrę ponadwymiarową, czyli o wymiarach 155x200 cm. W przypadku łóżek podwójnych warto do kompletu wybrać też dużą poduszkę do spania.