Szukaj

Meble retro

Sortuj
176 Produkty
Sortuj

Meble retro: magia szalonych lat dwudziestych

Meble w stylu retro oraz vintage cieszą się obecnie dużą popularnością. Wyróżnia je charakterystyczna paleta barw oraz stylistyka inspirowana stylem lat z początku i połowy XX wieku. Wyjątkowe wykonanie, wysokiej jakości materiały i wiele innych właściwości sprawiają, że ten styl mebli jest wyjątkowy.

W naszej ofercie zebraliśmy meble nawiązujące do estetyki retro i vintage oraz modele inspirowane ikonami designu.

Charakterystyczne elementy dla mebli w stylu retro

Styl retro może występować w odsłonie glamour, ale też bardziej stonowanej. W tej pierwszej będą dominować elementy takie jak: złoto, rzeźbienia w drewnie, aksamitne pokrycia oraz szkło. W tej bardziej minimalistycznej natomiast, pojawiają się elementy ciemnego drewna, plecionki wiedeńskiej oraz skóry.

To właśnie detale nadają wnętrzom charakteru. Kolory retro takie jak khaki, musztardowy, brąz czy petrol przyciągną wzrok Twoich gości, a przy odpowiednich dodatkach do wyposażenia będzie to jak podróż w czasie. Pomyśl o salonie z kanapą z niebieskiego aksamitu, w otoczeniu eleganckiego fotela bujanego na złotych płozach, lustrami w dekoracyjnej oprawie i kieliszkami do szampana na stoliku kawowym lub wózku barowym - ustawienie godne przyjęcia à la Gatsby!

Jeśli planujesz zaaranżować Twoje wnętrze w stylu retro, w naszej ofercie znajdziesz nie tylko meble w tym stylu, ale również lampy retro, dywany i inne dodatki.

Retro meble we współczesnej odsłonie

Styl retro wrócił do łask, a jego estetyka jest widoczna również w ostatnich kolekcjach marek wnętrzarskich. To właśnie jego cechy charakterystycznej zainspirowały naszą selekcję. Znalazły się w niej aksamitne krzesła lub te z elementami plecionki wiedeńskiej; sofy w retro formie i ciekawych barwach; drewniane komody oraz stoliki inspirowane vintage. Jest to spotkanie przeszłości z teraźniejszością, łącząc ich najlepsze cechy. Zainspiruj się naszą ofertą mebli w stylu retro i stwórz niepowtarzalne wnętrze!