Szukaj

Pojemniki do przechowywania

Sortuj
69 Produkty
Sortuj

Stylowe pojemniki do przechowywania

Pojemniki do przechowywania w wygodnej i eleganckiej kuchni utrzymują porządek. Dzięki nim wszystko jest na swoim miejscu, a dotyczy to zwłaszcza licznych akcesoriów.

Gdy każdy drobiazg znajduje się tam, gdzie trzeba łatwiej oddawać się kulinarnej pasji. W utrzymaniu porządku pomocne będą niezastąpione pojemniki do przechowywania, które kupisz w sklepie internetowym Westwing. Wykonane z solidnych materiałów, stanowią oryginalną ozdobę kuchennego blatu.

Pojemniki do przechowywania mają szeroki zakres zastosowań. Niektóre służą do przechowywania produktów suchych, takich jak makaron i cukier, w innych trzymamy sałatkę lub przygotowany wcześniej obiad. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie produktom optymalnych warunków, które pozwalają przedłużyć ich świeżość. Właściwie zabezpieczone jedzenie nie wysusza się i nie pleśnieje oraz dłużej zachowuje swój pierwotny smak.

Pojemniki do przechowywania i ich rodzaje

  • Pojemniki na żywność suchą - ryż, makaron, cukier i płatki śniadaniowe to podstawowe artykuły spożywcze, które powinny być zawsze pod ręką. Najlepiej umieścić je w szklanych pojemnikach wyposażonych w stalowe lub drewniane pokrywki bądź hermetyczne zaciski. Eleganckie pojemniki można ustawić na blacie - będą stanowić dodatkową ozdobę kuchni, eksponując naturalny wygląd produktów.

  • Pojemniki do lodówki - przeznaczone do przechowywania żywności w lodówce powinny być wyposażone w praktyczne i szczelne zamknięcia ograniczające mieszanie się zapachów. Do tego celu doskonale nadają się pojemniki szklane i porcelanowe, które nie wchodzą w reakcje z żadnymi artykułami spożywczymi.

  • Pojemniki na zioła - cięte świeże zioła w takich pojemnikach mogą zachować swoją świeżość nawet do trzech tygodni. Spowodowane jest to specyficzną konstrukcją pojemnika, w którym przyprawy cały czas są nawadniane. Na dnie pudełka znajduje się woda, którą można uzupełniać przez otwór w pojemniku, a zioła umieszczone są na specjalnej tacce, za pomocą, której łatwo jest je wyciągnąć nie rozlewając wody. Zioła suszone warto przechowywać w szklanych lub metalowych pojemnikach.

  • Pojemniki na ciastka oraz pudełka na ciasto - są one niezwykle praktyczne, a do tego umożliwiają efektownie i elegancko zapakować jedzenie. Świetnie sprawdzą się na przyjęciach, między innymi komuniach w domu czy nawet przyjęciu w ogrodzie.

  • Kup pojemniki na żywność na Westwing

    Pojemniki do przechowywania z pewnością przydadzą się w każdym domu! W sklepie internetowym Westwing możesz kupić pojemniki, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także pomogą Ci wprowadzić do Twojej kuchni ulubiony styl.