Szukaj

Regały metalowe

Sortuj
124 Produkty
Sortuj

Regały metalowe wyróżniają się optyczną lekkością, a przy tym dużą solidnością. Chętnie wybiera się je do wnętrz nowoczesnych i industrialnych. Łatwo też znaleźć efektowne modele w stylu prowansalskim, w których króluje ozdobna metaloplastyka. Sprawdzą się też w kuchni czy jadalni. Optyczna lekkość, minimalistyczny design i ogromna solidność – to meble godne polecenia.

Regały metalowe – solidne materiały

Regały metalowe to synonim solidności, a kluczem do niej jest dobór wytrzymałych materiałów. Największym wrogiem metalu jest rdza, dlatego powierzchnia mebla musi być zabezpieczona odpowiednimi lakierami. Stal nierdzewna i chromowana nie wymagają dodatkowych warstw ochronnych, jednak w parze z tym idzie ich wyższa cena. Tańszą alternatywę stanowią popularne regały metalowe z aluminium. Materiał ten cechują się dobrymi właściwościami antykorozyjnymi. Podobnie godne polecenia są regały stalowe ocynkowane. Wybierając regał, należy dokładnie sprawdzić jego maksymalne obciążenie. Wszystko zależy od tego, co będzie eksponowane na półkach. Książki i czasopisma są bardzo ciężkie, natomiast dekoracje, zdjęcia czy pamiątki nie wymagają wysokiego obciążenia. Najsolidniejsze regały metalowe trafiają do warsztatów, garaży i magazynów. Takie modele powinny bez problemu dźwigać nawet najcięższe wyposażenie.

Regały metalowe w różnych stylach

Regał metalowy kojarzy się głównie z wnętrzami nowoczesnymi i industrialnymi. To jednak niejedyna opcja. Także do aranżacji klasycznej czy prowansalskiej można znaleźć pasujący model. Chodzi o lekkie, ażurowe konstrukcje spod znaku dekoracyjnej metaloplastyki. Tu bezapelacyjnie rządzą regały metalowe malowane na biało bądź czarno. Do wnętrz minimalistycznych godne polecenia są modele o surowym designie, czyli bez dodatkowych farb i lakierów. Aby złagodzić chłodną formę, półki często wykonuje się z drewna bądź MDF-u. Jeśli szuka się regału do aranżacji modern pełnej rumieńców, warto zwrócić uwagę na meble barwione w soczystych, intensywnych kolorach: czerwone, żółte, turkusowe czy pomarańczowe. Warto podkreślić, że lekki optycznie regał wspaniale odnajduje się w przestronnym wnętrzu inspirowanym loftem - może być dopasowany kolorem do lamp czy stolików kawowych.

Regały metalowe, a industrialne inspiracje

Regały metalowe i półki ścienne metalowe to wręcz wymarzone meble do wystroju industrialnego. Najlepiej sprawdzają się najsurowsze i najprostsze konstrukcje. Zamiast drewnianym półek lepsze będą metalowe. Chłód formy można łatwo przełamać dekoracjami, które umieści się w regale. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w salonie umieścić regał metalowy przeznaczony do warsztatu. To model solidny, łatwy w pielęgnacji i potrafiący dźwigać setki kilogramów. Kolejną inspirację stanowi design industrialny spod znaku vintage. Metalowa powierzchnia jest celowo postarzana, w dekorze zaś pojawiają się wiekowe stemple i typografie. W przestronnym wnętrzu loftowym regały metalowe można wykorzystywać, tworząc wewnętrzne podziały pomieszczenia. Ażurowa konstrukcja jest lekka optycznie, dlatego pozyskane strefy funkcjonalne łączą się w dużą harmonijną całość.

Regały metalowe - nowoczesny dialog z klasyką

Współcześnie designerzy ciekawie modyfikują tradycyjne formy. Regał drewniany zyskuje efektowne postarzenia, często malowany jest w niestandardowych kolorach. Do salonów wkraczają metal oraz nowoczesne tworzywa sztuczne. Dzięki temu powstają coraz bardziej intrygujące formy regałów – na przykład w formie drzewka, w którym półki stylizowane są na gałązki. Proste niegdyś regały wiszące zyskują pełne fantazji formy: okrągłe, owalne albo o kształtach inspirowanych światem przyrody. Widać również tendencję do rozluźniania zabudowy. Zamiast ciężkich optycznie meblościanek pojawiają się lekkie, efektowne kompozycje szafek, półek i komód.

Porządek i harmonia to klucz do udanej aranżacji wnętrza. Dlatego meble do przechowywania niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich ważne miejsce zajmują regały. Można na nich eksponować domową bibliotekę, kolekcję czasopism i płyt, dekoracje czy pamiątki z podróży. Regały metalowe to idealny wybór dla tych, którzy potrzebują solidnych mebli do przechowywania rzeczy.Na Westwing znajdziesz ich szeroką selekcję w każdym stylu i różnych rozmiarach!