Szukaj

Metalowe stoliki pomocnicze

Sortuj
85 Produkty
Sortuj

Stoliki pomocnicze z metalu to czasami prawdziwe arcydzieła metaloplastyki. Ten rodzaj rzemiosła artystycznego przetrwał próbę czasu. Do dziś powstają piękne meble oraz dekoracje z kutego metalu. Stanowią prawdziwą gratkę dla miłośników dobrego wzornictwa.

Stolik kuty w niebanalnej wersji

Stolik kuty o nietuzinkowej formie może być wspaniałą, praktyczną dekoracją wnętrza. Warto zwrócić uwagę na kilka pomysłowych rozwiązań:


Stolik kuty w formie drzewka – konstrukcja mebla przypomina gałązki drzew z listkami. Całość zaś zwieńczona jest szklanym blatem, który dodaje stolikowi lekkości i nie przesłania efektownego dekoru. Dostępne są też stoliki kute stylizowane na kwitnące rośliny. Stolik kuty, jako konsolka – faliste linie wspierają półokrągły blat, dlatego stolik można ustawić pod ścianą. To świetny mebel zarówno do salonu, jak i przedpokoju.

Stolik kuty kolorowy, – choć dominują stoliki kute białe, czarne i ciemnobrązowe, można znaleźć efektowne meble różowe, turkusowe czy limonkowe. Stanowią doskonały wybór do wnętrz eklektycznych, do ogrodu lub na taras.

Stolik kuty jest zawsze arcydziełem rzemiosła artystycznego. Nad meblami z kutego metalu pracują najzdolniejsi rzemieślnicy. Dzięki temu zarówno urzekają fantazyjnym dekorem, jak i doskonale realizują funkcje praktyczne.

Stoliki pomocnicze z metalu

Tradycyjnie rzadko wykorzystywano stal we wzornictwie mebli. Dziś odkryto, że jest nie tylko idealnym materiałem do produkcji wysokiej klasy noży, ale też ma ogromny walor dekoracyjny. Stalowy stolik będzie trwały i miał oryginalny wygląd. To idealny element wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym - jego design może być najbardziej nietypowy i fantazyjny, zwłaszcza, jeśli stalowa konstrukcja będzie łączona ze szklanymi elementami. Stal może też świetnie sprawdzić się w przestrzeni ogrodowej, a tradycyjny stolik urozmaicony o stalowy blat przypadnie do gustu osobom lubiącym łączyć tradycję z nowoczesnością.

Stolik stalowy z historią, czyli drugie życie maszyn Singer

Stalowe maszyny do szycia Singer były elementem wyposażenia niemal każdego domu przed wojną. To, dlatego tak łatwo można dziś je znaleźć na strychach, pchlich targach i aukcjach internetowych. Singer produkował maszyny wysokiej jakości. Projektowano je tak, by pasowały do nich meble i inne elementy wystroju mieszczańskich domów. Współcześnie z sentymentem spogląda się w stronę stylowych maszyn, które przywołują wspomnienia przytulnych mieszkań dziadków i pradziadków. Mało, kto dziś szyje w domu, maszyny chętnie przerabia się za to na stylowe stoliki. Podstawa z żeliwa, czyli stopu bardzo podobnego do stali pod względem składu pierwiastków) o wysokości około 75 cm, często zdobiona w secesyjne kucia, może unieść blat szklany, drewniany, marmurowy lub ze stali nierdzewnej. Stolik stalowy zrobiony ze starej maszyny doskonale dopasuje się do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Może służyć za podstawę pod laptop, spory wazon z kwiatami lub bibeloty.

Stolik stalowy w stylu industrialnym

Stal nierdzewna to materiał, który doskonale sprawdza się w loftach. Ma wysoki połysk i służy nietypowym rozwiązaniom we wnętrzarstwie. Stolik stalowy ze szklanym blatem będzie idealną odpowiedzią na nowoczesne zapotrzebowanie na nietypowe rozwiązania i niestandardowe tworzywa. Najlepiej, by posłużył za stolik kawowy. Stolik wykonany ze stali doskonale zaprezentuje się, gdy będą towarzyszyć mu akcesoria w postaci srebrnych świeczników, metalowych figurek i szklanych naczyń. Stolik stalowy może też służyć, jako podstawa dla sprzętu audio, laptopa lub telewizora. Może mieć nóżki proste, gięte lub zestawione na krzyż – wszelkie eksperymenty z formą będą tu mile widziane. Niestandardową propozycją okaże się stolik stalowy na kołkach – przypominający trochę stoliki wykorzystywane w restauracyjnych kuchniach. Stolik stalowy w tej postaci będzie poręczny (można przestawiać go z miejsca w miejsce), a jego stylistyka będzie wyjątkowa.

Stolik stalowy w ogrodzie

Stolik stalowy będzie wyglądać wspaniale również w ogrodzie. Stal ma dużą odporność na działanie zjawisk atmosferycznych, więc stoły i krzesła ze stali można trzymać na zewnątrz przez cały sezon wiosenno-letni. Stolik stalowy ogrodowy powinien mieć okrągły blat – szklany, marmurowy lub ceramiczny. Solidna noga może mieć formę walca. Stolik stalowy niekoniecznie spełni rolę stołu jadalnianego, za to świetnie będzie się przy nim popijać kawę lub herbatę.

Stoliki z metalu na Westwing

W naszym sklepie znajdziecie ich naprawdę wiele. Wszystkie zaprojektowane według najnowszych trendów. Z blatami w różnych kształtach i z różnych materiałów: marmuru, drewna, stali malowanej na złoto, w kolorze miedzi i mosiądzu. Wybór jest ogromny. Zalogujcie się na Westwing i wybierzcie najpiękniejszy do swojego domu. Stoliki pomocnicze z metalu to niedrogi i łatwy sposób na odmianę wnętrza.