Szukaj

Stoły z litego drewna

Sortuj
91 Produkty
Sortuj

Stoły z litego drewna to meble wyjątkowe i mogą pełnić różne funkcję. Oczywiście są przedmiotami w pełni użytkowym, wykorzystywanymi do przyrządzania i spożywania posiłków, wykonywania najróżniejszych prac, ale także do nauki i zabawy. Stół ma jednak znaczenie nie tylko praktyczne – to symboliczne miejsce, łączące domowników i zaproszonych gości. Integruje i zbliża ludzi. To przy stole celebruje się najważniejsze uroczystości rodzinne i wymienia wrażeniami minionego dnia. Można powiedzieć, że stół łączy pokolenia.

Masywny stół z litego drewna może stać się centralnym elementem jadalni i osią, wokół której zbudowana jest cała aranżacja tego pomieszczenia. Jego solidna konstrukcja gwarantuje trwałość mebla, który będzie towarzyszył rodzinie przez długie lata. Stoły tego typu są propozycją klasyczną, która jednak sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w bardzo różnych stylach.

Stoły z litego drewna - anturaż do spotkań

Odpowiedni stół nadaje pomieszczeniu zapraszający charakter i wprowadza do domu rodzinny nastrój. Szczególnie łatwo stworzyć domową atmosferę, nabywając stół drewniany, a zwłaszcza model wykonany z solidnego, litego drewna. Do produkcji mebli używane są wszystkie rodzaje drewna, chociaż niektóre wykorzystuje się jedynie do wykonywania inkrustacji. Różne gatunki cechują się bowiem różną twardością i wytrzymałością, więc nie z każdego można otrzymać dobry stół, który nie ulegnie łatwo zniszczeniu i będzie służył przez długie lata. Stoły wykonuje się często z drewna sosnowego, dębowego, olchowego i brzozowego. Ważną rolę odgrywa kolor drewna, jednak istnieje wiele technik pozwalających przyciemnić lub rozjaśnić naturalny odcień materiału, by nadać mu pożądaną barwę. Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się meble malowane na różne kolory, które chętnie wykorzystuje się przy projektowaniu pokoi dla dzieci, a także w designerskich, niestandardowych wnętrzach.

Stoły z litego drewna w kuchni – zalety

Drewno, z którego zostały wykonane stoły kuchenne, ma właściwości antybakteryjne, dlatego gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia, a także posiada właściwości higroskopijne, dzięki którym utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza w domu. Meble z litego drewna są również ekologiczne, stabilne, miłe w dotyku oraz łatwe w renowacji. Można je poddawać dowolnej obróbce, co daje duże możliwości aranżacyjne. Stoły kuchenne z litego drewna nie elektryzują się, dzięki czemu osadza się na nich minimalna ilość kurzu. Lite drewno ma taką samą fakturę na powierzchni, jak i wewnątrz. To sprawia, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia mebla można go łatwo wyszlifować. Jednak stoły te są niezwykle trwałe, więc takie czynności to rzadkość.

Jednym z najistotniejszych zalet mebli wykonanych z litego drewna to ich niepowtarzalny charakter. Dzięki nim pomieszczenie staje się szlachetne, przytulne i aż chce się w nim przebywać. Taki mebel jak stół powinien być solidny, ale i atrakcyjny dla oka. Obie te zalety mają stoły kuchenne z litego drewna!

Kto powinien zdecydować się na stół z litego drewna?

Planując aranżację przestrzeni jadalnej, warto pokusić się o nabycie stołu wykonanego z litego drewna. Naturalnym otoczeniem dla masywnych, drewnianych stołów są wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Z kolei w połączeniu z krzesłami o barwnych obiciach i niebanalnymi dodatkami, stół taki doskonale wkomponuje się w pełną ciepła i charakteru aranżację etniczną. Mebel ten sprawdzi się również w eleganckich, pałacowych wnętrzach, stanowiąc ciekawy kontrast dla szykownego, kryształowego żyrandola. Połączenie motywów rustykalnych z luksusowymi akcentami pozwala na uzyskanie wrażenia swojskości, ale w eleganckim wydaniu. Stoły z litego drewna świetnie wyglądają także w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu jadalnia urządzona w monochromatycznych odcieniach nabierze charakteru i wyrazu. Naturalna struktura stołu z litego drewna, którą wyraźnie można podziwiać w minimalistycznych aranżacjach, w subtelny sposób przełamie przemysłowe kształty i kolorystykę.