Szukaj

Białe wazony

Sortuj
87 Produkty
Sortuj

Białe wazony - wielki come back

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent dla przyjaciółki czy innej bliskiej osoby, kupmy jej biały wazon. Na pewno przyda się w każdym domu. Wazony są nieodłącznym elementem wielu aranżacji. Jeśli współgrają kolorystycznie i stylowo z wnętrzem, mogą wpłynąć na jego klimat – nowoczesne białe wazony o niebanalnych kształtach to znak, że jesteśmy w domu urządzonym wręcz minimalistycznie. Klasyczne pękate wazoniki z różami podkreślą przytulny charakter tradycyjnej lub prowansalskiej aranżacji. Gdy cięte kwiaty stoją w wazonie niezależnie od pory roku w mieszkaniu zawsze czuje się wiosnę. Ważne, aby dobrać wazon odpowiedni do kwiatów oraz stylu pomieszczenia. Podpowiadamy, dlaczego biały wazon to designerski dodatek, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta!

Wazony jako dekoracja

Przez wiele minionych lat wazony pełniły drugorzędną rolę w dekorowaniu wnętrz– na pierwszy plan wysuwała się ich zawartość, czyli kwiaty. W domach naszych mam i babć było zwykle po kilka różnych modeli.

We współczesnych wnętrzach rola wazonów zdecydowanie się zmieniła. Dziś mogą one być ozdobą samą w sobie, nawet nie potrzebują roślin. Białe wazony często nie potrzebują też... stołów, na środku których kiedyś je ustawiano. Dziś okazały biały wazon może stać nawet na podłodze i przyciągać swoim designem całą uwagę. Wysokie wazony podłogowe w salonie to modny, a przy tym wdzięczny dodatek aranżacyjny. Mogą stać w pojedynkę przy sofie czy fotelu, mogą również stworzyć dekoracyjną grupę na przykład w rogu pokoju czy obok komody. Jeden wysoki, dominujący, kilka niższych, wśród nich może znaleźć się prosty, wysmukły, biały wazon z efektownym kwiatem. Warto też wiedzieć, że w jednym eklektycznym wnętrzu dobrze będą wyglądały wazony o odmiennej stylistyce. Trzeba tylko zadbać o to, by pasowały designem do miejsca, które im wyznaczymy. Nieduży biały wazon o typowej wypukłej formie sprawdzi się na niskim stoliku vintage, a kilka małych prostych w formie kolorowych wazoników z powodzeniem może ozdobić blat nowoczesnej komody czy półkę w regale. Innym pomysłem dekoracyjnym jest umieszczenie w białym niewysokim wazonie ceramicznym ozdobnej figurki lub przewiązać go wstążką w kolorze, który będzie pasował do wnętrza. Niektórzy wkładają do wazonu świeczki, tworząc oryginalny świecznik.

Biały wazon w przedpokoju

Biały wazon świetnie sprawdzi się także w przedpokoju, gdzie będzie mógł zachwycać od progu swoim wyglądem oraz kwiatami. Odpowiedni do przedpokoju będzie duży model, którego wysokość osiągnie nawet 50 cm. Można ustawić go w rogu pomieszczenia. Niezwykle efektownie wyglądają w nim ususzone gałązki. Taka kompozycja to idealny dodatek do pomieszczenia urządzonego w stylu skandynawskim, prowansalskim oraz nowoczesnym. Ciekawie wygląda wąskie, długie naczynie-wazon tylko na jeden kwiatek, na przykład różę lub storczyk. To minimalistyczny dodatek, który uzupełni nowoczesną aranżację.

Biały wazon – tradycyjnie na stole

Mimo różnych możliwości w dekorowaniu wnętrz wazony najczęściej są stawiane na stołach. Biały wazon na stole nie powinien być zbyt wysoki, nie może bowiem zasłaniać osoby siedzącej po drugiej stronie. Najlepszym rozwiązaniem na stół są dwa modele wazonów. Pierwszym z nich jest niski, pękaty, z proporcjonalnymi do niego niewysokimi kwiatami, drugą zaś — wysoki i cienki, który warto przeznaczyć na kompozycję z kwiatów zwisających. Obie propozycje są nowoczesne, ale i ponadczasowe. Równie dobrze sprawdzą się na stołach udekorowanych na przyjęcia, jak i podczas codziennego obiadu. Nowoczesny design wazonu podkreśla biały kolor, który jest spokojny, kojarzy się z harmonią i ładem, a w dodatku pasuje właściwie do każdego wnętrza.

Kompozycja w wazonie

Biały wazon jest na tyle uniwersalny, że dobrze będzie się w nim prezentować kompozycja roślinna w każdym kolorze. Jeśli na stole znajduje się dużo potraw, dekoracyjny obrus lub inne akcesoria ozdobne, należy zdecydować się na minimalistyczny bukiet. Najlepiej, jeśli będą to kwiaty tego samego gatunku, na przykład tulipany lub konwalie. To wystarczy, aby ożywić wnętrze i wprowadzić do niego odrobinę wiosny. Jeśli zaś stół jest metalowy lub drewniany i nie ma na nim zbyt wielu elementów dekoracyjnych, można upiększyć go kolorową wiązanką. W tym wypadku pozwólmy sobie na prawdziwe szaleństwo, czyli bukiet ułożony z wszelkich lubianych przez nas gatunków roślin.

Białe wazony obok przezroczystych szklanych powinny znaleźć się w każdym domu, w którym domownicy kochają kwiaty i... design.

Odkryj naszą szeroką gamę białych wazonów na Westwing i kup swój ulubiony model!