Szukaj

Zasłony szare

Zasłony szare w aranżacji wnętrz

W salonie, ale także w sypialni bardzo dobrze prezentują się zasłony szare. Wnętrza utrzymane w odcieniach szarości cieszą się dużą popularnością, a wraz z nimi zasłony w różnych odcieniach szarego.

Szary to kolor niezwykle uniwersalny i pojawiający się we wnętrzach w najróżniejszych odsłonach. Szarości mogą być niezwykle szlachetny i elegancki. W zależności od odcienia tej barwy można ozdobić nim zarówno wnętrza w stylu industrialnym, jak i glamour. Gotowe szare zasłony nie mają sobie równych – są przepięknie uszyte i elegancko wykończone. Kupując je pamiętajmy, aby dobrze wymierzyć wielkość okien.

Szare zasłony dobrane do aranżacji wnętrza

We wnętrzach w stylu glamour króluje przepych i blask, charakteryzują się one nastrojową atmosferą, ponieważ bardzo widoczne w tym stylu są inspiracje epoką baroku. Za pomocą kilku dodatków można stworzyć bardzo eleganckie, a zarazem dekoracyjne wnętrze. Szare, przyciemniające zasłony dobrze skomponują się ze złotymi dodatkami, jak lustro czy żyrandol.

Szare zasłony będą też bardzo dobrze wyglądać w zestawieniu z dużymi oknami i ścianą z surowej cegły we wnętrzu w stylu industrialnym i loftowym. Natomiast jasnoszare ściany i ciemniejsze o ton zasłony wprowadzą do wnętrza kolorystyczną harmonię.

Szare zasłony – jaki materiał wybrać?

Najczęściej poszukiwane są zasłony z weluru lub lnu. Zasłony aksamitne lub welurowe są zdecydowanie grubsze i cięższe, przez co wprowadzają do wnętrza klasyczną elegancję. Sprawdzą się do aranżacji w stylu klasycznym oraz industrialnym. Natomiast szare zasłony z lnu, będą świetnym wyborem do minimalistycznych, skandynawskich wnętrz. Wybierając materiał zasłon, warto wziąć pod uwagę, czy chcemy, aby pełniły one wyłącznie funkcję dekoracyjną, czy mają też zaciemnić pomieszczenie. W drugim przypadku, warto postawić na cięższy materiał, na przykład aksamit.

Sprawdź naszą ofertę zasłon w różnych odcieniach ponadczasowej szarości i wybierz model idealny do Twojego wnętrza!