Szukaj

Żyrandole

Sortuj
39 Produkty
Sortuj

Żyrandole, czyli ponadczasowe oświetlenie w roli głównej

Żyrandol oprócz swojej funkcjonalnej roli wnosi do wnętrza szyk, elegancję i z pewnością nie przejdzie niezauważony. W naszej ofercie znajdziesz zarówno żyrandole w klasycznej odsłonie, jak i nowoczesne modele.

Przy wyborze idealnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces, abyś mógł zdecydować się na ten wymarzony z oferty Westwing.

Żyrandole do salonu i jadalni - jaki model wybrać

Żyrandole do salonu muszą mieć odpowiednią szerokość. Istnieją różne metody na jej obliczenie. Według jednej z nich należy długość i szerokość salonu podzielić na 30, dodać obie wartości i pomnożyć razy 2,5. Otrzymany wynik to najlepsza szerokość żyrandola. Jednak, również istotna jest lekkość bądź ciężkość optyczna lampy. Masywniejsze żyrandole wydają się nieco mniejsze niż te wykonane z lekkich materiałów i pełne dekoracyjnych kryształków. Odległość żyrandola od podłogi powinna wynosić około 200 cm.

Wybierając żyrandol do salonu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na proporcję lampy do wnętrza. Jeśli salon jest niski i mały, żyrandol go przytłoczy. Lampa nie powinna też przeszkadzać w codziennym poruszaniu się i funkcjonowaniu.

Z kolei decydując się na żyrandol nad stół należy wziąć pod uwagę wielkość blatu. Żyrandol powinien mieć mniejszą średnicę od stołu oraz zostać zawieszony na takiej wysokości, aby równomiernie oświetlał całą powierzchnię. Wiele modeli z naszej oferty posiada funkcję regulacji wysokości, co zdecydowanie ułatwi montaż lampy.

Żyrandol: lampa do każdego pomieszczenia

Czy żyrandol będzie odpowiedni również do kuchni i sypialni? Oczywiście! Przytulność w sypialni uzyskuje się poprzez harmonijną aranżację. Dlatego żyrandol do sypialni, inna lampa sufitowa lub oświetlenie boczne nie powinny stanowić mocnych kontrapunktów, lecz raczej subtelnie wpisywać się w dominującą gamę kolorystyczną. Bardzo ważnym kluczem doboru żyrandoli do sypialni jest styl aranżacyjny, który dominuje we wnętrzu.

Żyrandol do kuchni musi być przede wszystkim praktyczny. Nie może być zbyt rozbudowany – dziesiątki małych elementów sprawią duże trudności przy czyszczeniu. Lepiej unikać też kloszy zrobionych z papieru i innych delikatnych materiałów, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Do kuchni polecamy klosze o prostej formie, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szklane lub ceramiczne.

Wielkość żyrandola trzeba oczywiście dopasować do rozmiarów pomieszczenia. Nad stołem jadalnym spokojnie zmieści się lampa o rozpiętości od 50 do 70 cm. W przestronnej jadalni można się pokusić o bardziej rozbudowany, ekstrawagancki żyrandol.

Jak wybrać żyrandol - odkryj ofertę Westwing

Klasyczne żyrandole kryształowe swoim kształtem przypominające te z europejskich pałaców najlepiej sprawdzą się w eleganckich wnętrzach z nutą glamour. Zwykle mają duże rozmiary, więc najlepiej powiesić je w przestronnych pomieszczeniach.

Ten rodzaj lampy jest również chętnie wykorzystywany w minimalistycznych, współczesnych wnętrzach, a w naszej ofercie znalazły się również nowoczesne żyrandole, będące współczesną interpretacją tego rodzaju oświetlenia z historią.

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji z pewnością pokochają srebrne żyrandole. Ich zaletą jest niewątpliwie ponadczasowy szyk i łatwość wkomponowania ich we wnętrze. Chętnie wybierane są też metalowe żyrandole. W zależności od wykończenia - z połyskiem lub matowym - wniosą do wnętrza inny charakter.

Wybierając żyrandol, warto zastanowić się, jakie natężenie światła chcemy uzyskać. Należy zwrócić uwagę na ilość żarówek - im jest ich więcej, tym światło będzie mocniejsze. Wiele modeli posiada również funkcję przyciemniania.

Koniecznie sprawdź naszą ofertę i znajdź żyrandol, który doda blasku Twojemu wnętrzu nie tylko po zmroku!