Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Nowoczesne biuro Westwing z recepcją

Właśnie rozglądasz się za nową pracą? Pamiętaj, że nie jesteś już zakładnikiem biurka i krzesła. Nowoczesne firmy stawiają na mobilność i elastyczne godziny, a swoim fachowcom oferują do dyspozycji wygodne przestrzenie. Jak one wyglądają? Najnowsze trendy pokazują, że coraz częściej upodabniają się do naszych domów – są przyjazne, świetnie zaprojektowane i pięknie urządzone. Jakie zatem powinno być nowoczesne biuro? My wiemy to najlepiej bo sami w takim pracujemy! 

Smart office – jak zaaranżować nowoczesne biuro? 

Czy wiesz, że aż 90 procent ludzi przyznaje, że wygląd biura jest dla nich ważnym argumentem przy wyborze pracy? Nic dziwnego. Spędzamy w tym miejscu sporo czasu i chcemy czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Tak zwany wellbeing czyli dobrostan pracownika to dziś kluczowa kwestia, o której nie wolno zapominać urządzając nowoczesne biuro. Dbająca o pracowników firma wychodzi na przeciw ich wymaganiom, bo przyjazne środowisko przekłada się na dobre samopoczucie i efektywność.   

Ważna jest nie tylko dobrze zaplanowana przestrzeń, ale także otaczające kolory, dźwięki, odpowiednie oświetlenie, światło a nawet temperatura panująca w pomieszczeniu.  

Prawdziwą rewolucję przeszło… biurko. Otóż przestało być jedyną przestrzenią do pracy z laptopem. Zastąpiły je komfortowo urządzone pokoje z sofami, fotelami i workami, na których można przyjmować zrelaksowane pozycje. Nowoczesna przestrzeń dopasowuje się do pracownika, a nie odwrotnie. Możesz być jak digital nomad – pracuj jak chcesz i skąd chcesz – z przestrzeni typu coworking lub leżąc na sofie w domu. 

Nowoczesne biuro – odpowiednie kolory i styl 

Wszystkich z pewnością nie da się zadowolić. Jeśli jednak wspólna przestrzeń będzie stonowana, bez narzucających się elementów, poczują się w niej dobrze ci, którzy ją odwiedzają i którzy przebywają w niej na co dzień. Mocniejsze odcienie mogą jedynie akcentować poszczególne strefy, ale nie dominować. Jaskrawe barwy są niezdrowe dla oczu, rozpraszają, nie pozwalają się skupić, i są po prostu męczące. Nie zapominajmy, że biuro jest wizytówką firmy. Kolory w biurze powinny być dobrane zarówno do branży jaką reprezentuje, jak i do wartości, z którymi się identyfikuje. Fajnie jeśli w wystroju wnętrza pojawiają się kolory występujące na drukach firmowych czy reklamowych – wszystko układa się wtedy w spójną całość.  

Nowoczeczne biuro – ergonomiczne meble i funkcjonalne rozwiązania 

To w jakim otoczeniu przebywamy ma wpływ na nasze samopoczucie. Nowoczesne biuro powinno wykorzystywać materiały wysokiej jakości, ponadczasowe, takie, które szybko się nie opatrzą i brzydko nie zestarzeją. Warto postawić na naturalne drewno, bo ma klasę, jest niezniszczalne, a jeśli nawet pokryje się patyną, to doda mu ona tylko uroku. Prestiżu dodają zwłaszcza ciemne gatunki – ładnie komponują się z metalem, szkłem i większością tkanin obiciowych. No i wreszcie drewno jest bezpieczne – przebywając z nim wiele godzin możemy mieć pewność, że nie odbije się to na naszym zdrowiu. Co innego jeśli nie zadbamy o dobrze zaprojektowane meble. Ergonomia pracy przy komputerze jest bardzo ważna. O tym jak prawidłowo siedzieć warto dowiedzieć się od fizjoterapeuty. Lepiej zapobiegać wadom kręgosłupa niż leczyć go, nawet jeśli mamy to zagwarantowane w pakiecie socjalnym.

Dobrym pomysłem na uniknięcie kłopotów są tzw. standingdeski czyli mobilne stoły z regulowanym blatem – wysokość biurka można dostosować do wzrostu i pracować… stojąc. To pomysłowe rozwiązanie pozwala uniknąć wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji. Dzięki kółeczkom można się z nimi przemieszczać wybierając miejsce, które akurat najbardziej nam odpowiada. Nie zapominaj też o ustawieniu komputera na wysokości oczu. Pamiętaj, że najlepsze do pracy jest światło dzienne. Sztuczne, które je zastępuje, powinno automatycznie dostosowywać się do panujących warunków – kiedy za oknem zacznie się ściemniać, ono też zmieni barwę na cieplejszą i bardziej kameralną dając ukojenie oczom.  

Urządzamy nowoczesne biuro – poznaj najważniejsze trendy 

Nowoczesne, pięknie i pomysłowo zaaranżowane biuro coraz częściej jest kartą przetargową przy zatrudnianiu nowych pracowników. Wykorzystuje rozwiązania o jakich do niedawna nam się nie śniło. A wszystko po to, żeby praca dawała satysfakcję i sprawiała przyjemność. Zobacz co teraz jest na czasie i jak powinno wyglądać nowoczesne biuro

Kameralne przestrzenie do rozmów 

Dużo rozmawiasz przez telefon, organizujesz wideokonferencje, często spotykasz się z klientami? A może po prostu lubisz pracować słuchając muzyki? Świetnie! Ale innym może to przeszkadzać. Dlatego w nowoczesnym biurze powinno być jak najwięcej miękkich elementów, które będą absorbować i wygłuszać dźwięki. Panele akustyczne to nie jedyne rozwiązanie. Jeśli biuro będzie urządzone jak dom – będą w nim dywany, zasłony, miękkie fotele i sofy – poprawi się akustyka, a wokół zrobi się przytulnie i przyjaźnie.  

W otwartych przestrzeniach wykorzystuje się tzw. booths czyli niewielkie kubiki przypominające dawne budki telefoniczne – zapewniają intymność, pozwalają spokojnie porozmawiać, albo po prostu na chwilę odizolować się od gwaru. 

Meble modułowe

Można je dowolnie zestawiać rozbudowując w różnorodne kompozycje – jak puzzle w układance. Świetnie wpasują się w każde miejsce bo wyglądają atrakcyjnie z każdej strony. Są efektowne, funkcjonalne i pozwalają poczuć się jak w domu. Ciekawym pomysłem są tzw. funky pods czyli multifunkcjonalne, mobilne meble, które można dowolnie przekształcać, tak aby uzyskać dopasowane do potrzeb stanowisko pracy. 

Biofilia

Jest wiele sposobów, żeby naładować akumulatory, ale największy zastrzyk energii daje kontakt z naturą. Zieleń łagodzi stres, oczyszcza powietrze, sprawia, że wokół robi się przytulnie. No i przede wszystkim regeneruje wzrok – wiele badań potwierdza, że „patrzenie na zielone” powoduje, że szybciej się relaksujemy. W nowoczesnym biurze oprócz botanicznych zakątków, które tworzą rośliny do biura, ściany obsadza się mchem, a na tarasach projektuje zielone ogrody z leżakami i hamakami do odpoczynku. 

Strefa wypoczynkowa 

Odpoczynek jest bardzo ważny  – ma duży wpływ na efektywność pracy i kreatywność. Nowoczesne biuro zapewnia dostęp do miejsc, w których można się zrelaksować. Sprzyjają temu fotele, hamaki, komfortowe sofy, worki sako wypełnione specjalnym granulatem, który pozwala przyjąć pozycje jaką lubisz. Są lekkie, z łatwością przeniesiesz je do tzw. nap roomu czyli pokoju do drzemki. Charakter miejsc do odpoczynku powinien być dostosowany do potrzeb i temperamentu pracowników – dla jednych będzie to pokój do gier planszowych, dla innych sala do jogi czy boksu lub pomieszczenie, w którym będą mogli posłuchać muzyki. 

Personalizacja przestrzeni 

W jednym miejscu coraz częściej spotykają się różne pokolenia, o odmiennych upodobaniach, przyzwyczajone do różnych stylów pracy. Młodsi dobrze się czują w przestrzeniach otwartych, wyposażonych w najnowsze technologie, starsi cenią sobie ciszę i poczucie intymności. Dlatego tak ważna jest aranżacja biura. Przestrzeń powinna być zatem elastyczna i dostosowana do każdej grupy wiekowej. Eksperci podkreślają, że dobrze zorganizowane biuro powinno mieć jasno wyznaczone strefy: inne do pracy w skupieniu, inne do intensywnej pracy zespołowej czy spotkań. Nie zapominajmy, że biuro kształtuje wizerunek firmy i od tego jak jest postrzegane przez klientów zależy często jej pozycja na rynku. Nowoczesne biuro powinno sprawić wrażenie przestronności i otwartości – można to uzyskać stosując ścianki działowe ze szkła. 

Odkryj nasze nowoczesne biuro Westwing – stylowa elegancja 

Możemy nieskromnie powiedzieć, że kto jak kto, ale my znamy się na wnętrzach. Oczywiście nic dziwnego, że nasze biura świecą przykładem. Już od wejścia nasi klienci mogą się poczuć jak w pięknie urządzonym gościnnym domu. Zaproszonych wita recepcja – to najbardziej reprezentacyjne miejsce, które jest nie tylko wizytówką biura, ale całej międzynarodowej firmy. Została zaprojektowana w kształcie piktogramu domu narysowanego dziecięca ręką. Na wprost wejścia na tle przeszklonej ściany, po której miękko spływają udrapowane zasłony, został zaaranżowany kącik z wygodnymi sofami i stolikami.

Tu nasi goście przeglądając piękne wydawnictwa o wnętrzach, mogą poczekać na osobę, z która są umówieni. Do spotkań wyznaczono przeszklone kubiki tworzące kameralne salki. Zostały one urządzone tematyczne, w stylach, które obecnie są modne. W myśl zasady nie samą pracą człowiek żyje, mamy sporo miejsc, w których możemy się zrelaksować. Specjalne strefy do rozmów służbowych i prywatnych tzw. phoneboxy, tarasy z zielenią, na których można odpocząć na świeżym powietrzu. No i oczywiście to co lubimy najbardziej czyli kuchnia połączona z kawiarnią nazywana przez pracowników Westwing Caffe. Wystrojem nawiązuje do tradycyjnych kawiarni w mieście, a wszystko dzięki meblom pochodzącym z naszych kampanii.  

W gabinecie jak w domu – rady Marty Suchodolskiej 

Jeśli jeszcze masz wątpliwości jak powinno wyglądać biuro, w którym pracujesz, albo zastanawiasz się jak urządzić biuro w domu, posłuchaj rad dyrektor kreatywnej Westwing. Nikt nie zna się lepiej na trendach niż ona! Dlatego zobacz jak urządziła swój własny gabinet.

  1. Zamiast tradycyjnego biurka szefa – duży stół. Stół jest bardziej elegancki i na pewno mniej formalny. Ustaw przy nim wygodne fotele – nie muszą być z jednego kompletu. Nie zapomnij o ścianie, na tle której stoi stół. Ozdób ją grafikami czy plakatem. Tak zaaranżowane miejsce nie stawia granic podczas rozmów i wprowadza partnerską atmosferę.
  2. Kącik do wypoczynku – Długi stół konferencyjny z rzędem stojących na baczność krzeseł, często onieśmiela. Zastąp go kącikiem wypoczynkowym z sofą, fotelami, stolikami kawowymi. Klimat od razu zrobi się lżejszy.
  3. Ekran zamiast monitoraNowoczesne biuro proponuje elastyczny czas pracy i dostosowuje się do potrzeb pracowników. Wolisz home office? Proszę bardzo! Równie dobrze komunikujemy się zdalnie. Tradycyjny monitor możesz śmiało zastąpić telewizorem na ścianie i oglądać na nim prezentacje siedząc na sofie.
  4. Biblioteczka z wystawką – Im piękniej urządzisz swoje biuro tym chętniej będziesz do niego przychodził. Ważne są meble z wysokiej jakości materiałów oraz dodatki, które nadadzą przestrzeni osobistego sznytu. Im mniej biurowy charakter tym lepiej. Zamiast tradycyjnego regału na teczki z dokumentami, postaw stylową biblioteczkę, a na półkach dekoracyjne figurki, piękne albumy czy ulubione fotografie oprawione w ramki.
  5. Piękne tekstylia i dekoracje – Pamiętaj, że to dekoracje i tkaniny tworzą przytulną atmosferę. Jeśli chcesz poczuć się jak we własnym domu zadbaj o tapicerkę mebli w ciekawy wzór, piękne zasłony, czy poduszki w modny deseń. Nie bój się używać przedmiotów, które mają dla Ciebie osobiste znaczenie.
  6. Wpuść naturalne światło – Staraj się jak najczęściej odrywać wzrok od komputera. Jeśli masz możliwość ustaw biurko przy oknie, choćby po to, żeby móc spojrzeć na zieleń.

Teraz już wiesz, że praca w pięknym otoczeniu daje więcej satysfakcji i radości. A nowoczesne biuro to takie, do którego przychodzi się z przyjemnością. Zarejestruj się na Westwing i odkrywaj razem z nami więcej ciekawych inspiracji.