Krzesła z podłokietnikami

Krzesła z podłokietnikami

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła z podłokietnikami-poradnik Westwing

Krzesło to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Idealne siedzisko powinno być nie tylko funkcjonalne, ale też wygodne. Ze względu na budowę, bardzo komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa są krzesła z podłokietnikami. Nowoczesne wzornictwo pozwala każdemu znaleźć krzesło dokładnie spełniające indywidualne oczekiwania. Szczególnie popularne są tapicerowane krzesła z podłokietnikami, przypominające lekki, wygodny fotel.

Krzesła z podłokietnikami to uniwersalne meble, które dobrze odnajdują się w wielu rolach. Idealnie sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, gdzie mogą pełnić funkcję wygodnego fotela do czytania, krzesła biurowego i do jadalni. Zajmują wprawdzie więcej miejsca niż krzesła bez podłokietników albo składane, są jednak o wiele bardziej komfortowe i zapewniają prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia. Krzesła z podłokietnikami to meble, którym warto poświęcić więcej uwagi!

Wielofunkcyjne krzesła z podłokietnikami

Krzesła z podłokietnikami są wyjątkowo uniwersalne. Tapicerowane krzesło z miękkimi podłokietnikami może zastąpić tradycyjny fotel w zestawie wypoczynkowym. Komfortowo podpiera plecy i pozwala się zrelaksować przy kawie albo z książką w ręku. Można na nim wygodnie zasiąść do stołu w kuchni lub jadalni. Kupując krzesło trzeba zwrócić uwagę, aby podłokietniki swobodnie mieściły się pod stołem! To samo dotyczy biurka, jeżeli krzesło ma też służyć za fotel biurowy. Krzesła z podłokietnikami zapewniają ergonomiczną pozycję siedzenia, co jest bardzo istotne w przypadku osób posiadających domowe biuro. Wybierając krzesło do pracy warto też wziąć pod uwagę łatwe do przesuwania krzesła na kółkach.

Klasyczne krzesła z podłokietnikami

Drewniane krzesła z tapicerowanymi siedziskami, oparciami i podłokietnikami to idealna alternatywa dla bardziej masywnych foteli. Takie tradycyjne, eleganckie krzesła z podłokietnikami świetnie pasują do wnętrz w stylu klasycznym, kolonialnym i angielskim. Drewniane, tapicerowane meble sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i przepełnia je atmosfera relaksu. Pozwalają doskonale wypocząć w salonie i odstresować się w domowym biurze. Efektu łagodności dopełni klasyczny, stonowany kolor obicia, współgrający z naturalnym tonem drewna.

Nowoczesne krzesła z podłokietnikami

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach najlepiej prezentują się oryginalne, designerskie meble. Nowoczesne krzesła z podłokietnikami mogą być tapicerowane lub wykonane w całości z drewna. Projektanci sięgają też po bardziej nowatorskie rozwiązania. Nowatorskie krzesła z podłokietnikami mają często zupełnie niebanalny kolor i kształt. Najlepszym przykładem jest wariant słynnego „krzesła ducha” – czyli Ghost Chair, zaprojektowanego przez Francuza Philippe Starcka. Przezroczyste krzesła z podłokietnikami to minimalistyczne, a zarazem bardzo dekoracyjne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza.

Białe krzesła z podłokietnikami

Uniwersalnym wyborem, pasującym niemal do każdego wnętrza, są białe krzesła z podłokietnikami. Neutralny i pozytywny kolor biały dobrze współgra z wieloma wystrojami mieszkań. Nowoczesne aranżacje pozwalają zarówno na kontrastowe łączenie barw w całym pomieszczeniu, jak i pojedyncze, wyraziste kontrapunkty. Białe krzesła realizujące nowatorki design świetnie sprawdzą się w pokojach o współczesnym, minimalistycznym wystroju. Natomiast bardziej klasyczne, stylizowane białe meble tapicerowane polecamy do wnętrz urządzonych w duchu romantycznym lub prowansalskim.

Nadchodzące promocje