Szukaj

Lampy ceramiczne

Sortuj
55 Produkty
Sortuj

Lampy z ceramiki jak wiadomo nie od dziś oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu.

Światło tworzy nastrój, a stopień jego natężenia określa atmosferę wnętrza. Już na etapie urządzania pomieszczenia należy dokładnie przemyśleć, gdzie będą znajdowały się punkty świetlne. We współczesnych wnętrzach odchodzi się od oświetlenia centralnego – takiego, jak na przykład jeden duży żyrandol, umieszczony pośrodku sufitu – na rzecz miejscowych punktów świetlnych, kinkietów, lamp stojących na podłodze oraz na meblach.


Każdy, kto chce pięknie oświetlić wnętrze, powinien najpierw zastanowić się nad tym, jakiego efektu oczekuje. Dziś coraz ważniejsze jest to, by lampa nie tylko oświetlała, ale też dekorowała wnętrze. Ma nie tylko wydłużać czas aktywności człowieka, ale też zapewniać mu komfort estetyczny. Bogactwo dostępnych na rynku modeli zdaje się przytłaczać. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś jedynym oświetleniem były pochodnie.

Serca konsumentów podbijają lampy z ceramiki idealne na twój stół. Pozwalają one stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat i optycznie je powiększyć bądź sprawić, że stanie się bardziej przytulne. Użycie różnorodnych punktów oświetleniowych ma także głębokie uzasadnienie praktyczne. Powoduje, bowiem, że doświetlamy te miejsca, w których potrzebna jest większa ilość światła. Lampy znajdą się, więc najczęściej nad stołem, na biurku, pod okapem kuchennym i w innych miejscach, gdzie mamy do czynienia z tak zwanym blatem roboczym, który wymaga dobrego oświetlenia.

Idealne lampy z ceramiki

Różnorodność wzorów, kolorów, tworzyw i zastosowań współczesnych lamp zadziwia. Czy jednak lampa, która jest piękna, da odpowiednio dużo światła? Czy żyrandol z tysiącami kryształków łatwo się czyści? Każdy, kto kiedykolwiek urządzał wnętrze, dobrze zna te dylematy. Przy wyborze idealnej lampy nie należy kierować się wyłącznie modą – trzeba uwzględnić przede wszystkim indywidualne potrzeby i gusta. Kiedy nie wiemy, na co się zdecydować, dobrym wyborem mogą być lampy z ceramiki? Lampy ceramiczne mogą przybierać różne kształty. Najczęściej występują w formie pękatej, ceramicznej podstawy, na której umocowana jest świetlówka przykryta kloszem lub abażurem.

Lampa ceramiczna, która tworzy nastrój

Lampa ceramiczna zwieńczona półprzezroczystym abażurem, ustawiona na komodzie w salonie sprawi, że światło delikatnie sączące się spod klosza ku górze i dołowi zarazem stworzy unikalny, lekko klubowy nastrój. Im więcej w pomieszczeniu lamp i im jaśniejsze są kolory ich abażurów, tym pogodniej i bardziej świeżo wygląda wnętrze.

Lampy z ceramiki czasami zmienne jak kameleon

Ceramika, z której wykonana jest lampa, nadaje się do malowania. Daje to wiele możliwości szybkiego i niedrogiego „liftingu” wnętrza. Z tego względu lampy ceramiczne odpowiednie będą dla osób kreatywnych i lubiących zmiany.

Lampy z ceramiki w roli głównej

Jeśli zdecydujemy się na wybór lampy ceramicznej, należy podjąć decyzję, co do jej wyglądu: oprawy, kształtu, koloru, wielkości i stylu. Warto przy tym stosować się do kilku uniwersalnych zasad.

  • Należy dostosować wielkość lampy do rozmiarów pomieszczenia, w którym ma stanąć, a także do gabarytów mebla (na przykład stołu lub komody), na którym zamierzamy lampę postawić. Lampa musi być proporcjonalna – ani zbyt delikatna, ani zbyt masywna.
  • Do małych wnętrz należy wybierać lampy ceramiczne z jasnymi, półprzezroczystymi abażurami, by optycznie powiększyć pomieszczenie.
  • Do wnętrz rustykalnych pasują pękate i matowe lampy ceramiczne – mogą być wzorzyste, ale ich design nie powinien dominować, ani „kłócić się” z resztą otoczenia.
  • Nowoczesne wnętrza zostaną doskonale dopełnione przez proste i smukłe lampy ceramiczne bez ornamentów, jednorodne kolorystycznie lub szkliwione połyskliwą farbą.
  • Do wnętrz w stylu francuskim idealne będą lampy ceramiczne w matowych i jasnych odcieniach – takich jak biel, beż, taupe oraz écru.
  • Odpowiednie światło

    Odpowiednio dobrane oświetlenie może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Ciężkie meble z pluszu, takie jak krzesła z materiału bouclé, przy odpowiedniej ilości światła mogą sprawiać wrażenie lżejszych, a ciemne ściany nie będą kojarzyły się z ponurą atmosferą, lecz z przytulnością. Dlatego każda lampa wybierana do aranżacji wnętrza powinna stanowić przemyślany wybór — poza tym, że rozświetla wnętrze, swoją estetyką może nadać mu zupełnie nowy styl, lub dodatkowo go podkreślić. Każdy, kto ceni sobie ekstrawaganckie i luksusowe rozwiązania powinien sprawdzić, czy odpowiednim wyborem nie byłyby lampy z ceramiki. Ten niepozorny dodatek sprawi, że we własnym domu będzie można poczuć się wytwornie i elegancko.

    Polska poetka Anna Kamieńska napisała kiedyś, że po prawdziwe światło trzeba wchodzić w głęboką ciemność. Czasem wystarczy jednak przekroczyć próg własnego domu, aby znaleźć jego przyjemny, ciepły blask. Dlatego w holu warto zamontować kinkiety lub lampy podłogowe. Będą codziennie witać domowników delikatną, nierażącą w oczy poświatą. Oświetlenie jest bardzo ważne nie tylko dla dekoracji, ale także dla zdrowia. Warto, więc przemyśleć i sprawdzić, jakie lampy powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu Westwing w swojej ofercie oferuje lampy z ceramiki.