Szukaj

Lampy drewniane

Sortuj
49 Produkty
Sortuj

Lampy drewniane

Lampy z drewna na fali mody, na rękodzieło i naturalne materiały znów stały się bardzo popularne. W końcu drewno to ponadczasowy, szlachetny materiał, który od lat nie podlega modom i trendom. Od pradawnych czasów drewno uważa się za materiał niezbędny do życia. Jego wszechstronne użycie zapewnia ciepło, jak i dach nad głową. Drewno pomaga utrzymać ciepło, dlatego w krajach skandynawskich właśnie z niego buduje się większość domów. Jest jednym z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie i wzornictwie. Czy wiecie, że drewniany przedmiot znajdujący się we wnętrzu może w korzystnych warunkach przetrwać nawet do 2000 lat? To prawda!

Lampy drewniane w zgodzie z naturą

Moda na eko życie trwa nieprzerwanie od wielu lat. Nikogo nie dziwi więc trend wprowadzania eko produktów do mieszkań i domów. Jednym ze stylów, który jest najbliższy życiu w zgodzie z naturą, jest styl rustykalny. Kojarzy się z ciepłem i przytulnym kątem, do którego miło jest powrócić, szczególnie w zimowe wieczory.

Styl ten zakłada obecność wielu drewnianych przedmiotów, takich jak stoły, belki sufitowe czy szafki kuchenne. Ale moda na drewniane lampy pojawiła się także ostatnio w związku z niemalejącą popularnością stylu skandynawskiego. A ponieważ kraje północne uważane są za kolebkę współczesnego wzornictwa, dlatego też wyobraźnia skandynawskich projektantów mebli oraz oświetlenia wychodzi daleko poza szablony. Coraz więcej marek wnętrzarskich wprowadza ostatnio do swojej oferty lampy z drewna. Niebanalne, nowoczesne, super wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Są one niezwykle praktycznym, ale też dekoracyjnym elementem wystroju wnętrza. Dzięki temu, że drewno jest proste w obróbce, można nadać im każdy, nawet najbardziej wymyślny kształt.

Innym stylem wpisującym się w ten trend eko jest styl boho, którego polecamy z kolei lampy bambusowe.

Lampy z drewna i ich formy

Mogą przybierać różne formy. Chociaż najczęściej spotykana jest lampa stojąca z drewnianą podstawą, to coraz popularniejsze są drewniane kinkiety montowane w przedpokojach, a także w sypialniach nad łóżkiem. Połączenie elementów wykonanych z metalu z drewnianym kloszem sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze. Lampy drewniane są idealnym łącznikiem stylów. Coraz częściej drewno łączy się w lampach z innymi materiałami, na przykład metalem czy kamieniem naturalnym, ale również tworzywem sztucznym czy ceramiką. Drewno jest wytrzymałe, pod wpływem ciepła nie powinno ulegać uszkodzeniom, ani zmieniać barwy. Do drewnianych lamp, żyrandoli czy kinkietów warto stosować żarówki o ciepłej barwie, które podkreślą słoje drewna i jego drobne niedoskonałości, które w istocie stanowią o jego uroku.

Pielęgnacja lamp z drewna

Nie jest skomplikowana, ale musi być regularna. Lampy z drewna powinno poddawać się konserwacji podobnie jak inne wyroby z drewna, na przykład meble. Do codziennej pielęgnacji wystarczy szmatka lekko zwilżona wodą lub preparatem do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Bardzo dobrze sprawdzają się te z dodatkiem wosku pszczelego. Skutecznie pielęgnują i pięknie pachną. Jeżeli drewniana powierzchnia dodatkowo jest zabezpieczona lakierem do pielęgnacji zaleca się stosowanie specjalnych preparatów do powierzchni lakierowanych.

Pamiętajmy, że drewno jest podatne na wilgoć i gwałtowne zmiany temperatury. Powinno, więc znajdować się w odległości przynajmniej 50 centymetrów od grzejników i nawilżaczy powietrza. Również podłoże, na którym znajdują się drewniane elementy, powinno być stabilne i odporne na wygięcia.