Szukaj
Wygodna i prosta dostawa
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Zasłony

24 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność

Firanki, zasłony i tekstylia domowe

Modne zasłony, draperie, dywany i inne to tylko część pięknego domu. Dlaczego jednak tekstylia domowe są dla nas tak ważne? Dają naszemu domowi ciepło, przytulność i miłą atmosferę. Zasłony spełniają również inny cel: chronią nas przed wzrokiem ciekawskich i, jeśli to konieczne, przyciemniają pomieszczenie tak dobrze jak rolety rzymskie. Niezależnie czy zaciągnięta, czy odsłonięta, zasłona zawsze jest ciekawym elementem dekoracyjnym. Po zasłonięciu zapewnia wizualny spokój w pomieszczeniu - gdy jest odsłonięta, rośliny i kwiaty stojące na parapecie wychodzą na światło dzienne, a światło dzienne może swobodnie dotrzeć do pomieszczenia.

Prawidłowe zastosowanie firanek i zasłon:

Sypialnia często skorzysta z mieszanki przezroczystych i nieprzejrzystych materiałów. W salonie często może być nieco bardziej bogato. Również w kuchni i jadalni mogą znaleźć się pasujące i nowoczesne kuchenne firanki i zasłony. Szczególnie harmonijny obraz pojawia się, gdy poszczególne elementy tekstylii są skoordynowane. Dywan, zasłony, firanki, poszewki na poduszki, pokrowce i wiele więcej - wszystko powinny być w tym samym stylu.

Jak łatwo zawiesić firanki i zasłony

Zanim przejdziesz do wyboru pięknych zasłon, warto zastanowić się nad systemem zawieszenia. Zależy to od długości zasłon i od tego, czy dane rozmiary są odpowiednie do szyn. Zwłaszcza w przypadku szerokich zasłon należy zwrócić uwagę na właściwe zamocowanie. Istnieje kilka sposobów mocowania firan i zasłon:

  • Okrągłe karnisze: są dostępne w różnych materiałach, kolorach i średnicach, a nawet w wersjach pojedynczych lub wielopłatowych; nadają się do zasłon z żabkami, zasłon na szelkach i sztancowanych. Jeśli więc wybierzesz zasłonę sztancowaną, będziesz potrzebować również odpowiednich karniszy.
  • Drążek rozprężny: Zasłony z takim prętem są łatwe do zainstalowania. Bez konieczności wiercenia!
  • Szyny: posiadają maksymalnie 5 rzędów. Panele z tkaniny przymocowane do wózków panelowych i rolek z zasłoną są popychane do tyłu i do przodu na szynach; idealne do zasłon panelowych, zasłon z żabkami i klasycznych zasłon.
  • Karnisze z wewnętrznym biegiem: łączą funkcję szyny z wyglądem okrągłego drążka; Jeśli zdecydujesz się na drążek z dwiema szynami, zasłony na żabkach i zasłony dokaracyjne mogą się cudownie łączyć. Zasłony przesuwne stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Nadają się idealnie do wszystkich pokoi. Zasłony zawieszone po bokach, pomogą stworzyć przestronną atmosferę.

Zasłony – szeroki wybór materiałów

Wybranie materiału na firany i zasłony jest kwestią gustu, ale zależy również od zamierzonej funkcji i miejsca, w którym mają być zawieszone. Na przykład zasłony dziecięce wymagają innych materiałów niż zasłony do łazienki lub kuchni. Jeśli chcesz uzyskać szczególnie mocne krycie, korzystnie jest wybrać długie i ciężkie zasłony. Wyglądają pięknie i zapewniają najlepszą prywatność.

Kolory i kształty dla każdego gustu

Meble zostaną podkreślone przy użyciu pasujących dekoracji, w tym zasłon do dużych okien, luksusowych zasłon, zasłon designerskich lub eleganckich dekoracyjnych zasłon. Zasłony w kwiaty i romantyczne zasłony dobrze komponują się z rustykalnymi lub zniszczonymi szykownymi meblami, a rustykalne zasłony lub wiejskie zasłony w jasnym beżu stanowią stylowy dodatek do ładnych drewnianych mebli. Ekskluzywne zasłony z koronkami i falbankami lub firany są w przyjemnym stylu vintage. Również zasłona na pętelkach lub przeźroczyste zasłony przyczyniają się do zabawnego wyglądu. Bardzo szlachetne są niezwykłe zasłony ze srebrnymi nitkami lub złotymi aplikacjami. Zwłaszcza z innymi okazałymi dekoracjami, takimi jak żyrandol czy świeczniki, te wyjątkowe zasłony wysuną się na pierwszy plan. Kolorowe zasłony zapewniają powitalny klimat w Twoim domu i tworzą przyjazną atmosferę.

Jak widzisz, wybór jest praktycznie nieskończony. Znajdź teraz piękne firany i zasłony z naszej oferty na Westwing.

Wygodna i prosta dostawa

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000