Szukaj

Zasłony beżowe

Eleganckie zasłony beżowe - ponadczasowy wybór

Beżowe zasłony będą dobrym wyborem do każdego pomieszczenia. Zasłony w odcieniach beżu są stylowe i wprowadzają do wnętrza wrażenie spokoju i harmonii. Podobny nastrój budują zasłony brązowe – wprowadza do mieszkania poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Jako kolor ziemi, podobnie jak beżowy, dodaje aranżacji przytulności i ciepła.

Zasłony beżowe – jaki materiał wybrać?

Kupując zasłony, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich wymiary oraz rodzaj tkaniny, z jakiej zostały uszyte. Jeśli chodzi o wymiary, to najistotniejsza jest długość. Kluczowa zasada mówi, że zasłona powinna być dłuższa niż firanki i kończyć się maksymalnie 1 cm nad podłogą. W zależności od stylu wnętrza spotyka się także aranżacje, w których zasłony leżą na posadzce (5-20 cm tkaniny), oczywiście elegancko ułożone. Taka aranżacja sprawia wrażenie nieco teatralnej i wybierana bywa np. do luksusowych, błyszczących aranżacji w stylu glamour.

Wybierając materiał, warto najpierw określić na jakim efekcie przyciemnienia nam zależy. Czy zasłony mają pełnić funkcję głównie dekoracyjną i tylko delikatnie filtrować światło? Wtedy beżowe zasłony z lnu o półtransparentnej fakturze będą idealne. W naszej ofercie znajdziesz też zasłony nieprzezroczyste oraz przyciemniające - z bardziej mięsistych materiałów.

Zasłony beżowe w aranżacjach wnętrz

Zasłony beżowe świetnie prezentują się zestawione z tekstyliami w pokrewnych odcieniach: bieli, ecru, orzechowym lub... brązowym. Natomiast brązowe zasłony najczęściej zestawia się z kolorem... beżowym, lecz warto również sięgnąć po inne kolory ziemi, na przykład ciemną zieleń i ochrę. Zasłony beżowe efektownie wyglądają w towarzystwie drewnianych mebli i dodatków z naturalnych materiałów.

Beżowe zasłony są na tyle neutralne, że można je dopasować do wielu innych kolorów, które pojawiły się w aranżacji, zwłaszcza jeśli będą to odcienie z ciepłej palety barw ziemi, do których należy także brąz.

Odkryj naszą selekcję beżowych zasłon na Westwing i wybierz Twój ulubiony model.