AŻ DO -50%: WYPRZEDAŻ W WESTWING SHOP

Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Dekoracje ścienne

Odrobina koloru i nawet najmniejsza dekoracja może całkowicie odmienić wnętrze. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć projekt ścian z swoim domu lub mieszkaniu, a następnie dobrać odpowiedni kolor ścian do elementów wyposażenia. To pozwoli na idealna harmonię ścian, mebli oraz dekoracji w Twoim wnętrzu. Zainspiruj się naszymi pomysłami na dekoracje ścienne i stwórz swoje wnętrze marzeń.

Pomaluj swoją ścianę jak profesjonalista

Pierwszym krokiem do uzyskania idealnej dekoracji ściennej jest pomalowanie ściany na wybrany kolor. Kiedy wybierzesz już odpowiedni kolor do swoich ścian, możesz przystąpić do urzeczywistniania marzeń o idealnym wnętrzu. Czas zasakać rękwy i wziąć się za malowanie:

  1. Planowanie: Wylicz, ile czasu potrzebujesz na malowanie ścian w danym pomieszczeniu, a co ważniejsze jakiej ilości farb potrzebujesz. Zazwyczaj na puszkach z farbą znajduje się informacja na ile metrów kwadratowych jej wystarczy.
  2. Ochrona: Zanim zaczniesz malować ściany, zabezpiecz wszystko to, co nie powinno zostać poplamione farbą –  okna, drzwi wejściowe, gniazdka elektryczne, meble oraz podłoga.
  3. Przygotowanie: W przypadku, kiedy przygotowujesz dekoracje ścianne na powierzchni, która wcześniej była pokryta tapetą, przede wszystkim należy usunąć jej pozostałości oraz klej do tapet. Następnie, należy wyrównać wszelkie nierówności i pęknięcia.
  4. Nakładanie farby: Jedną z najważniejszych czynności, których nie można wykonywać podczas malowania jest nakładanie mokrej farby na już wcześniej pomalowane i osuszone fragmenty ściany. Dlatego, w pierwszej kolejności pomaluj krawędzie ściany za pomocą odpowiedniego pędza, a następnie pomaluj je ścieżkowo w pionie, a następnie po zrolowaniu wałka z farbą, w poziomie.

Aby uzyskać piękny efekt malowania ścian, nie spiesz się i rób wszystko zgodnie z planem. Dzięki temu, unikniesz rozprysków, plam bądź nierównomiernego położenia koloru.

Po zakończeniu malowania, pamiętaj żeby uprzątnąć farbę, wyszyścić swoje narzędzia oraz porządnie przewietrzyć pomieszczenie, aby pozbyć się niebezpiecznego zapachu farby.

Nasze najlepsze wskazówki dotyczące dekoracji ściennych

Kupiłeś już większość mebli, akcesoriów oraz dekoracji do wnętrz, ale nie wiesz jaki kolor ścian wybrać? Pamiętaj, że przy wyborze koloru, upewnij się, że we wnętrzu nie będzie zbyt wielu kolorów. W razie potrzeby sprawdź, czy wybrane odcienie się ze sobą nie gryzą.

A może wybrałeś już swoje piękne poduszki, lampę lub tekstylia w ulubionym kolorze? W takim wypadku, możesz pomyśleć o utrzymaniu dekoracji ściennej w podobnym tonie barwy.

Inną opcją dekoracji ściennej jest wybranie koloru ściany, który będzie komplementarny do dominującej barwy w pomieszczeniu. Stworzy to niebanalny, ale i kontrastowy efekt w pomieszczeniu.

Sufit pomalowany na jasno optycznie powiększy pomieszczenie.

W przypadku tworzenia dekoracji ściennych w pokoju dziecięcym, kolory ścian są bardzo ważne. To one mają kluczowe znaczenie w tworzeniu tej przestrzeni. Zachęć swoją pociechę do wybrania swojego ulubionego koloru oraz kreatywnych dekoracji, które będą sprawiały jej przyjemność. Tworzenie dekoracji ściennej w pokoju dziecięcym można też połączyć z hobby – sportem, porą roku lub ulubionym zwierzątkiem.

Pomysły, które się zawsze sprawdzają

Kiedy w odświeżonym pokoju, farba na ścianie już wyschnie, rozpoczyna się prawdziwa zabawa z wybieraniem dekoracji ściennych! A nasi eksperci przygotowali dla Ciebie inspirujące porady, dotyczące tego co najlepiej pasuje do danego pokoju.

Ulubione wzory na tapecie, zdjęcia oprawione nietuzinkowymi ramkami lub plakaty tylko podkreślą każdą dekorację ścienną! Dlatego wraz z naszymi ekspertami przygotowaliśmy dla Ciebie przedowniki dekoracji ścian! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Rzuć okiem na nasze artykuły oraz porady z tej dziedziny i znajdź odpowiedni artykuł dla siebie i Twoich wymagań. Dzięki dobrze dobranej dekoracji ściennej, w mgnieniu oka zmienisz swoje cztery kąty w przytulny dom! Baw się dobrze!