Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku – rodzinnych spotkań, wspólnie spędzanych chwil, wręczania sobie prezentów i składania życzeń. Postarajmy się, żeby te wyczekiwane przez nas święta były wyjątkowe i pełne magii. Zanim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, a kuchnię wypełni zapach wigilijnych potraw, przystrój dom ozdobami bożonarodzeniowymi najpiękniej jak się da.

Dekoracje świąteczne zacznij od drzwi

Od czego zacząć dekorować dom przed Bożym Narodzenim? Od ozdobienia drzwi wejściowych. W końcu to wizytówka domu. Powieś na nich wieniec z ozdobami świątecznymi. Możesz go zrobić z igliwia – świetnie się do tego nadaje jodła albo sosna. Przekonaj się, że własnoręcznie zrobiony wieniec świąteczny to doskonała ozdoba.

Fakt 1: Dzika róża, szyszki oraz gałązki jodłowe to podstawa każdego wieńca świątecznego. Jednak przed rozpoczęciem prac nad wieńcem, upewnij się czy materiały, które zebrałeś do swojego dzieła są czyste i suche. Dodatkowo, warto sprawdzić czy gałązki nie mają dodaktowych lokatorów.

Fakt 2: Jeśli poszczególne gałązki, owoce róży lub inne części wieńca zostały zbyt krótko obcięte, zwiąż je sznurkiem i stwórz mniejszy wieniec!

Fakty 3: Wieniec adwentowy oczywiście nie musi być koniecznie wykonany z jodły. Co powiesz na wieniec wykonany z wełny? Obręczy wykonanych z metalu możesz stworzyć na drutach jedyny w swoim rodzaju wieniec.

Świąteczna dekoracja stołu wigilijnego

Przed 24-tym grudnia, kluczowym elementem dekoracji stołu jest wieniec adwentowy. To on znajduje się w centrum stołu i niejako odlicza czas pozostały do Bożego Narodzenia.

Jednak w czasie kolacji wigilijnej, oprócz samych potraw, pierwsze skrzypce grają dekoracje na stole. Świece, małe wieńce zrobione z gałązek jodłowych czy serwetki ze świątecznymi wzorami uzupełniają wielkie dzień.

Świąteczne dekoracje w ogrodzie

Jeśli mieszkasz w domu za miastem możesz zaszaleć z dekoracjami, Postaraj się, żeby wejście naprawdę pięknie się prezentowało – po bokach drzwi możesz ustawić lampiony ze świecami, a drzewa i krzewy ozdobić światełkami. Zawsze rób to jednak rozważnie, pamiętaj, żeby zachować umiar – zbyt dużo ozdób świątecznych może dać efekt przeciwny do oczekiwanego.

Bombki na choinkę – nieprzemijająca klasyka świąt

Bombki – ręcznie malowane, obsypane mieniącym się brokatem, szklane, albo papierowe, okrągłe lub w kształcie zwierzątek, gwiazdki, aniołki, postaci z bajek… Barwne lub w jednym kolorze… Pomożemy wybrać Ci te, których szukasz. Klasycznie wieszamy je na choince – nie ważne czy są one w klasycznych kolorach świąt – czerwieni i złocie czy srebrze, to dzięki nim drzewko wygląda pięknie i świątecznie.

Bombkami możesz ozdobić też wigilijny stół. Zrób to na kilka sposobów. Pięknie będą wyglądać dekoracje świąteczne w jednym kolorze w przezroczystej misie albo słoju. Możesz je także luźno rozsypać na stole między talerzami, albo przypiąć do małych gałązek i położyć przy sztućcach. Jeśli lubisz mroźne stylizacje wsyp do miseczek kryształki soli i poukładaj na nich srebrzyste ozdoby bożonarodzeniowe – w blasku zapalonych świec będą się skrzyć jak prawdziwe lodowe kryształy.

Czym jeszcze ozdobić naszą choinkę?

Pamiętaj, że bombki możesz zastąpić innymi ozdobami świątecznymi, a choinka nie musi być tradycyjnym drzewkiem. Zrób ją ze znalezionych na spacerze gałązek igliwia – oczyść je dokładnie, osusz, powieś nad stołem albo kuchenną wyspą, a jeśli wolisz, wstaw do dużego wazonu i udekoruj. Takie dary natury przyniesione z lasu najładniej będą się prezentować ozdobione naturalnymi dekoracjami świątecznymi.

Powieś na gałązkach szyszki, orzechy, gwiazdki wycięte z papieru, kolorowe wstążeczki, małe jabłuszka, plastry suszonej pomarańczy. Jeśli nie masz miejsca na choinkę, upnij na ścianie łańcuch z lampek w kształcie świątecznego drzewka. Dzięki temu pomysłowemu rozwiązaniu będziesz mógł się cieszyć choinką jeszcze przez cały karnawał.

Wreszcie nadszedł ten moment, na który czekają cały rok nie tylko najmłodsi – przystrajanie choinki. Według polskiej tradycji ten piękny zwyczaj zostawia się na wigilijny poranek, nic jednak się nie stanie jeśli zrobisz to kilka dni wcześniej – w końcu święta trwają tak krótko. Zielone drzewko cudownie pachnie, za to sztuczne będzie tak samo piękne w Wigilię i na Trzech Króli. Wybór należy do Ciebie, jedno jest pewne – Boże Narodzenie bez choinki nie istnieje! Ozdób ją tak jak lubisz. Stylistki Westwing polecają najpiękniejsze dekoracje świąteczne.

Oświetlenie naszego drzewka świątecznego

Czym by były święta Bożego Narodzenia bez klimatycznego oświetlenia choinki lampkami lub świecami w salonie? W pierwszej kolejności powieś lampki choinkowe. Ich wybór jest ogromny. Najpopularniejsze są te dające białe, ciepłe światło, pięknie pasują do każdej aranżacji, tworzą przytulny klimat.

Migoczące feerią różnych barw zadowolą tych, którzy marzą o barwnym, bogato przystrojonym drzewku. Zimne światełka, o barwie zbliżonej do niebieskiej, w kształcie drobnych gwiazdek, będą efektownie wyglądały na choince w śnieżno białym kostiumie. Kiedy drzewko lśni i błyszczy tysiącem światełek, przystrój je ozdobami świątecznymi.

Wskazówka: Świecie są również gwarancją świątecznej atmosfery w pomieszczeniu. Dzięki ich ciepłemu i lekko migoczącemu światłu, wprowadzają do naszego domu ciepłą atmosferę!

Kalendarz adwentowy oraz prezety jako elementy dekoracji świątecznej

Skoro wokół domu wszystko już pięknie lśni i błyszczy, pora wejść do środka i zająć się świąteczną aranżacją. Zastanów się w jakim stylu chcesz udekorować dom w tym roku. Tradycyjny, otulony klasyczną czerwienią, zielenią i złotem? Skrzący się srebrzystą bielą jak w pałacu Królowej Śniegu? A może prosty, minimalistyczny, udekorowany naturalnymi ozdobami świątecznymi rodem ze Skandynawii.

Nie odkładaj tej cudownej chwili na ostatni dzień. Warto już wcześniej zastanowić się, które ozdoby bożonarodzeniowe wykorzystasz w tym roku. Bombki, gwiazdki, aniołki, jelonki, leśne skrzaty czy światełka. Ale również, jako dekoracji świątecznych możesz użyć kalendarza adwentowego oraz samych prezentów gwiazdkowych. Bo czym byłaby choinka bez prezentów?

Dlaczego by nie skorzystać z kalendarza adwentowego jako kolejnego elementu dekoracji świątecznych? Niezależnie od czego czy postawiłeś na klasyczny wariant z czekoladkami w środku lub inną wersję – dzięki niemu poczujesz atmosferę zbliżających się pięknych dni!

Pięknego Bożego Narodzenia!