Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Przyjęcia i imprezy

Chyba każdy z nas ma zaznaczone dni w pamięci i w kalendarzu, które są ważne i ważniejsze. Urodziny, imieniny czy rocznice ślubu, ale również Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. A w przeciągu roku, zdarzają się też przyjęcia i imprezy, które organizujemy spontanicznie – parapetówki, wieczory gier czy po prostu domówki, kiedy chcemy spędzić czas z przyjaciółmi. Przecież każdy powód do świętowania jest dobry! Nawet ta najmniejsza okazja, powinna być dokładnie przygotowana: od zaproszonych gości, dekoracje, jedzenie oraz gry. Zafunduj sobie oraz swoim gościom, niezapomniane wrażenia i piękne wspomnienia, dzięki naszym wskazówkom!

To dzięki świętowaniu, cieszymy się tym, co się dzieje tu i teraz oraz stajemy się bardziej spotnaniczni i radośni. Organizując przyjęcie bądź imprezę, nie ważne czy jest to Twojej wesele, impreza urodzinowa dla Twoich przyjaciół bądź wspólne grillowanie podczas majówki, przekaż swoją radość innym. A dzięki nam, dowiesz się jak to zrobić.

Przyjęcie i impreza: Organizacja od A do Z

  1. Wszystko zaczyna się od pomysłu i okazji do świętowania. Zbliżają się Twoje urodziny lub właśnie dostałeś awans? W pierwszej kolejności, zastanów się, czy chcesz urządzić huczne przyjęcie bądź kameralne spotaknie w gronie najbliższych. To pozwoli Ci, określić liczbę osób, które powinienieś zaprosić, miejsce do organizacji i czy powinno mieć jakiś motyw przewodni.
  2. Czas na wybór lokalizacji oraz daty. Miejsce, w którym odbędzie się Twoje przyjęcia, w dużym stopniu determinuje atmosferę całej imprezy. Dlatego, przede wszystkim, wybierz miejsce, które sprota Twoim wymaganiom oraz potrzebom. Twoja impreza odbywa się poza domem? W takim wypadku, o rezerwacji danej lokalizacji, pomyśl i zrób ją jak najwcześniej. A w przypadku większych uroczystości, takich jak Komunia Twojego dziecka bądź wesele, należy ją wykonać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
  3. Goście, goście. Czym byłoby przyjęcie bez gości? W pierwszej kolejności, wypisz sobie osoby, z którymi chcesz świętować. Sprawdź, w jakim wieku będą Twoi goście, co pomoże Ci zaplanować organizację stołów, zarówno dla tych mniejszych i tych ciut większych. Już wiesz, kogo zaprosić? Możesz to zrobić drogą elektroniczną, wysłać wiadomość SMS, na WhatsApp lub osobiście. Dzięki temu, Twoi goście będą mogli ,,zablokować” ten dzień w swoim kalendarzu, a Ty możesz spokojnie przejść do następnego kroku organizacji przyjęcia i imprezy.
  4. Czym chata bogata. Pierwszym krokiem, w ustalaniu menu na daną okazję, jest zastanowienie się, jaki rodzaj posiłku masz zamiar podać swoim gościom. Co powiesz na urodzinowy brunch albo kolację? Jeśli wiesz, że ktoś z gości posiada specjalne wymagania dietetyczne, weź to również pod uwagę – gość na pewno to doceni i nie wyjdzie z Twojego przyjęcia z pustym brzuchem. A Ty bez problemu zaplanujesz, co chcesz podać swoim gościom oraz stworzysz listę produktów, których będziesz potrzebować do wyczarowania różnych przyszności. Pamiętaj również, że niektóre potrawy powinny zostać przygotowane kilka dni wcześniej, a jeszcze inne należy wykonać jak tuż przed rozpoczęciem przyjęcia.
  5. Czas na dekoracje. Jeśli już wcześniej postanowiłeś, że organizujesz przyjęcie kostiumowe, pewnie wiesz, jakie dekoracje będą Ci potrzebne. Jednak, jeśli wcześniej nie miałeś chwili, aby przemysleć koncepcję ozdób i dekoracji, teraz jest na to czas. Chcesz skorzystać z balonów z helem w kształcie cyfr lub dokupić potrzebne elementy takie jak kolory obrus czy brakujące kieliszki do wina? W takim wypadku, skontaktuj się z przyjaciółmi, może oni mają kilka kieliszków, które możesz pożyczyć lub poszukaj informacji w Internecie, aby zamówić potrzebne elementy dekoracji. Chcesz również zadbać o kilmat muzyczny Twojej imprezy? Zacznij tworzyć playlisty lub poproś znajomych o wysłanie ulubionych piosenek, które muszą zabrzmieć podczas zabawy.
  6. Ostatnie poprawki. Na dzień przed imprezą, kup świeże produkty potrzebne do przygotowania przekąsek i dań. Jeśli wiesz, że na dzień przed uroczystością, nie będziesz mieć czasu, udekoruj swoje przyjęcie i imprezę na wieczór przed nią. Nadmuchaj balony, rozstaw stoły, ułóż obrus, połóż winietki oraz zastawę. Oczywiście, na imprezie wiosennej oraz letniej, nie powinno zabraknąć kwiatów! Możesz je kupić z wyprzedzeniem i przychowywać w chłodnym miejscu do rozpoczęcia imprezy. Wystarczy, że dniu przyjęcia, przytniesz łodygi, aby te mogły wchłonąć odpowiednią ilość wody i zachować świeżość.
  7. Nadszedł już czas! Jeśli, do tej pory przestrzegałeś swojego harmonogramu przygotować do przyjęcia i imprezy, w końcu możesz odetchnąć. Jeśli gotujesz sam, rano przygotuj warzywa na sałatkę, ugotuj zupę, którą poźniej będziesz mógł podgrzać. Nie zapomnij o przekąskach lub amuse bouche, czyli czekadełkach. Umiją gościom oczekiwanie na danie główne i zaostrzą apetyt.

Bez dekoracji nie ma zabawy!

To właśnie one nadają naszemu przyjęciu i imprezie charakteru. Wybierz przewodni kolor, motwy, może nawet przewodni kwiat i zacznij tworzyć piękne dekoracje na daną okazję. Przykładem może być co raz bardziej popularne baby shower, gdzie zdecydowanie dominują dwa kolory: różowy dla dziewczynki oraz niebieski dla chłopca. Albo kostiumowa impreza karnawałowa z motyem Wielkiego Gastsbiego. Zapytaj również swoich potencjalnych gości o różne pomysły na motyw i dekoracje. Bo w końcu, team work makes the dream work!

Kreatwny pomysły na każdą okazję

A co powiesz na ręcznie robione dekoracje na Twoje przyjęcie i imprezę? Naprawdę nie wiele trzeba, by wprowadzić uczestników przyjęcia w dobry nastrój – wystarczą nawet małe szczegóły. Zacznij od rozdania gościom małych elementów na kieliszki, dzięki którym będą pamiętać która szklanka z napojem jest ich. A jeśli organizujesz imprezę z motywem przewodnim lat 20., przygotuj brokatowe i błyszczące winietki oraz kup złote i srebrne balony. Im więcej błyskotek, tym lepiej!

Możesz zaszaleć z własnoręcznymi dekoracjami na większych przyjęciach i imprezach na przykład na weselu lub okrągłych urodzinach. Co powiesz na uwiecznienie tych chwil, dzięki samodzielnie zrobionej fotobudzce oraz akcesoriami do niej?

To prawda, że organizacja urodzin lub wesela bywa czasami stresująca. Ale nic nas tak nie łączy jak wspólne świętowanie oraz nie ma lepszych wspomnień niż te z urodzin, wesela czy pierwszego, wspólnego Bożego Narodzenia. A dzięki naszym wskazówkom, już nic nie będzie stało na przeszkodzie w organizacji przyjęcia idealnego.