Szukaj

Lampy szklane

Sortuj
523 Produkty
Sortuj

Odpowiednio oświetlone mieszkanie to podstawa

Zrobi to najlepiej najbardziej uniwersalna z lamp – wiszące lampy ze szkła. Lampa szklana nada wnętrzom odpowiedni charakter, wprowadzi przytulny nastrój w domowe zacisze. Właściwie dobrana lampa pozwoli również oświetlić każde z tych miejsc, w których domownicy spożywają posiłki, odpoczywają, oddają się swoim hobby, pracują i bawią się z dziećmi.

Funkcjonalne lampy ze szkła

W zależności od tego, jakie jest przeznaczenie danego pomieszczenia, lampa szklana będzie spełniać w nim inną funkcję:

 • Salon – to w nim toczy się przez większość czasu życie domowników. Wspólne spędzanie wolnego czasu wymaga równomiernego oświetlenia, które może zapewnić lampa szklana. Przestrzeń tego najczęściej najobszerniejszego wnętrza w mieszkaniu i domu wymaga lampy wiszącej, która równomiernie oświetli całe pomieszczenie. Rozproszone światło zapewni lampa sufitowa zamknięta u dołu, która będzie źródłem tzw. oświetlenia ogólnego. Warto wiedzieć, że lampa z przeźroczystego szkła będąca źródłem jasnego światła optycznie powiększy salon.
 • Sypialnia – przytulną atmosferę sypialni zbuduje światło o niezbyt wysokim natężeniu. Źródłem takiego światła może być lampa szklana z nieprzeźroczystym kloszem. Mleczny lub biały klosz lampy będzie bardziej odpowiedni do klasycznie urządzonej sypialni. Czarny klosz wkomponuje się w bardziej awangardowe otoczenie.
 • Jadalnia – jeśli lampa szklana ma oświetlać stół w jadalni, należy przede wszystkim uwzględnić wielkość stołu, aby zbyt duża lampa nie zdominowała wystroju pomieszczenia, w tym przede wszystkim stołu będącego centralnym punktem każdej jadalni. Lampa szklana wisząca nad stołem powinna posiadać klosz zamknięty od góry, aby stanowić źródło światła punktowego dobrze eksponującego estetycznie podane potrawy, zastawę oraz całość aranżacji posiłku. Za punktowe ukierunkowanie światła lampy odpowiada odbłyśnik, czyli lustrzana powierzchnia odbijająca światło. Jest element lampy, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie.
 • W gabinecie, pokoju ucznia i innych miejscach, w których oświetlenie stanowi o komforcie pracy również warto zainstalować wiszącą lampę szklaną będącą źródłem światła punktowego. O ile nad stołem w jadalni najlepiej sprawdzi się jedna, duża lampa szklana, o tyle w miejscach przeznaczonych do pisania, czytania, odrabiania lekcji można wybrać lampy wiszące rozmieszczone w kilku najważniejszych punktach pomieszczenia np. nad biurkiem czy fotelem.
 • Lampy kryształowe – tradycja i nowoczesność

  Kryształowe żyrandole początkowo zdobiły wyłącznie kościoły i królewskie pałace. Następnie stały się elementem wyposażenia siedzib magnackich, szlacheckich rezydencji i apartamentów burżuazji. Na przełomie XIX i XX wieku Daniel Swarovski udoskonalił technologię cięcia kryształu, dzięki czemu wykorzystanie kryształków w wyrobie akcesoriów dekoracyjnych upowszechniło się. Chociaż obecnie kryształowe lampy są powszechnie dostępne, wciąż budzą skojarzenia z luksusem i stanowią wytworny element wyposażenia domu.

  Lampa kryształowa - przepych i blask

  W lampach kryształowych światło ulega efektownemu rozproszeniu dzięki zastosowaniu wielu przezroczystych, odpowiednio wyszlifowanych, kryształowych elementów. Ważne jest także rozmieszczenie źródeł światła w lampie, tak, by równomiernie odbijała światło, które przechodząc przez kryształ i załamując się, rozproszy swe barwy i rozświetli pomieszczenie także w dzień i przy naturalnym świetle słonecznym. Daje to piękny efekt w zestawieniu z drewnianymi meblami klasycznego salonu, chropowatymi ścianami industrialnego loftu czy bogatymi sztukateriami wnętrza urządzonego w stylu glamour. W minimalistycznie zaaranżowanym pomieszczeniu wieloelementowa lampa kryształowa będzie wyjątkowo dobrze wyeksponowana.

  Lampy ze szkła ciężar kryształu

  W zależności od liczby wykorzystanych kryształów oraz sposobu ich rozmieszczenia, waga kryształowej lampy może sięgać od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Przed zakupem lampy z kryształu, warto rozważyć możliwe problemy związane z jej montażem. Nawet niewielkie kryształowe lampki mogą stanowić dla niektórych rodzajów stropów i ścian działowych duże obciążenie. Lampy, plafony i kinkiety wykonane z kryształu są propozycją dla tych, którzy chcą nadać wnętrzom wytwornego szyku i elegancji, niezależnie od tego, czy pomieszczenie zostanie urządzone w stylu vintage, glamour czy minimalistycznym.

  Lampa szklana – element pasujący do każdego wystroju

  Lampa szklana może być elementem stanowiącym idealne dopełnienie domowego wnętrza. Biorąc pod uwagę, że lampy szklane są oferowane w ogromnej gamie wzorów i kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Lampy z kloszem o najczęściej spotykanych kształtach okrągłej misy lub stożka będą pasować do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, natomiast klosze w bardziej nietypowych formach, jak stożki, walce, kule odnajdą się we wnętrzach miłośników awangardy. Jeśli jednak w jednym pomieszczeniu ma się pojawić kilka lamp wiszących najlepiej zdecydować się na proste kształty. Dobierając materiał lampy z pewnością warto postawić na szkło i chrom, które w przeciwieństwie do lampy wykonanej z plastiku, tkaniny lub papieru będą służyć przez długie lata i będą o wiele łatwiejsze w czyszczeniu. Lampy ze szkła będą pasować niemal do każdej aranżacji i zapewnią optymalne oświetlenie pomieszczenia.